Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzycznym!!

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » listopada 27, 2014, 4:49 pm

SARMATA - Sosnowiec
Jest to nowy przybytek na mapie bluesowej (i nie tylko), w woj. Śląskim.
Lokal istnieje długo, ale od niedawna (2 lata i kila m-cy) funkcjonuje tu scena muzyczna, którą udało mi się rozkręcić wraz Andrzejem Czabarą i oczywiście przy nakładzie właścicielki pani Basi.
Tak więc odbywają się koncerty i systematyczne jam session's co piątek po g.19.
Atmosfera jest bardzo fajna, a przecież o to chodzi. Imprezy kończą się grubo po północy.
Plusem jest stałe nagłośnienie (power mikser, kompletne bębny, oświetlenie, majki na statywach, 2 basowe piecyki). Za barem ceny umiarkowane. W letniej porze można posiedzieć w odgrodzonym od ulicy gęstym szpalerem drzew, ogródku pod zadaszeniem. Chyba najlepsza pizza w mieście. Akustyka w miarę dobra.Przyjeżdżają tu muzycy z całego województwa. Lokal na ok. 100-:130 miejsc. Parking osiedlowy 20 m od lokalu, Miejsca parkingowe znajdą się też po obydwu stronach ulicy.
Ostatnio organizowałem tu III Sosnowieckie Warsztaty Harmonijkowe z Marcinem Dyjakiem. Może nie było zbyt wielu harmonijkarzy, ale wyszło tak jak zaplanowałem. Jam session z sekcją i wybornymi gitarzystami trwał do północy, choć wiem, że grali po 24-tej.
Kokosów za występ kapel nie ma, ale właścicielka jest w porządku i zawsze wypłaca zgodnie z umową.Tak przynajmniej stwierdzam po występie zespołów w których gram - OLD WAVE i ROCKOMOTIVE, a także innych wykonawców, dla których organizowałem granie m.in. Romana "PAZURA" Wojciechowskiego. Grał tu także ś.p. "Kyks" , Marek Mcaroon, SKL Blues, Grzegorz Kapołka.
W wakacje jest z reguły przerwa i od września lokal startuje z nowymi konsertami i jam'ami
https://www.facebook.com/pages/Sarmata- ... 25?fref=ts
Obrazek
Obrazek
Bardzo polecam :) :)


c.d.n.
Ostatnio zmieniony sierpnia 8, 2016, 8:19 pm przez Felix, łącznie zmieniany 8 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 8, 2016, 2:40 pm

Stara piwnica, Czerwionka-Leszczyny
Lokal faktycznie w piwnicy. Mało miejsca na wąskiej scenie, jak na 6 osobową kapelę z perką.Nagłośnienie takie sobie, trzeba mieć własne piecyki. Trochę odbija echo i nie za łatwo dobrze nagłośnić, Ściany z cegiel, a podłoga płytki ceramiczne. Oświetlenie może być, choć d. nie urywa. Jamów to tu raczej nie robią - przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.Pub raczej nastawiony na koncerty kapel i wyszynk. Jest zaplecze dla artystów i tu jest plus. Miła nawet atmosfera, lecz bardziej kibicowska, tak miało się po meczu jak wparowała gawiedź mocno usportowiona i podminowana wynikiem meczu swojej drużyny. Generalnie to były owacje i bisy, ale ileż można......? Właściciel lokalu w porządku, miły i szanuje muzyków.
Ogólnie oceniam lokal na 4 w pięciopunktowej skali

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony kwietnia 13, 2016, 7:21 pm przez Felix, łącznie zmieniany 4 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 13, 2016, 6:36 pm

MUSIC PARK CAFE - Sosnowiec
Jamy w tym miejscu odbywają się 1 raz w miesiącu. Czasami koncerty małych zespołów lub solistów.
Lokal jest kameralny, choć są dwie rozdzielne sale. Trochę mało miejsca dla publiki. Lokal na ok 60 -100 miejsc w obydwu salach łącznie.
Gram tam w miarę systematycznie na Jamach, gdzie przygrywa sekcja rytmiczna Patryka Filipowicza, a czasami kompletny zespół BLUES BAZAR. Minusem jest brak stałego nagłośnienia estradowego i choćby bębnów. Zespół przywozi sobie swój sprzęcik. Nie ma tam jakichś kokosów, ale właściciel zawsze rozlicza się sumiennie.Ceny niskie, a jedzonko wyśmienite za sprawą mistrza w kuchni.
Organizowałem tam Warsztaty połączone z Jamami zarówno z Bartkiem Łęczyckim jak i z Łukaszem "Wiśnią" Wiśniewskim. Było rewelacyjnie, bo warsztaty były w jednej sali, a sala konsumpcyjna była odgrodzona kotarą - nikt nie przeszkadzał. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni.Miejsc do parkowania jest dużo na pobliskim, otwartym i b. dobrze oświetlonym parkingu przy szkole muzycznej.
Od jakiegoś czasu (2015 r.) do obecnie jamów jak na lekarstwo !!!a i z koncertami też nie gęsto.
Jak sie coś zmieni to zakualizuję info.
https://www.facebook.com/groups/1401021 ... 5/?fref=ts
Polecam :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sierpnia 8, 2016, 8:23 pm przez Felix, łącznie zmieniany 2 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 13, 2016, 6:39 pm

KATOFONIA - Katowice
Wielokrotnie tam byłem. Jest porządne nagłośnienie i akustyk Arek. Oświetlenie sceniczne też jest. Mało jest miejsca dla publiki,(ok. 80 miejsc), ale co tu wymagać od zaadaptowanego mieszkania w starej kamienicy. Jest Miejsce do spania dla muzyków z odległych miejscowości.
Raz tam zagrałem z OLD WAVE na koncercie charytatywnym, a przed nami jeszcze inne dwie kapele. Publika dopisała, i dobrze się bawiła, co skłoniło mnie do stwierdzenia, że jest klimat.
Też jak w Harrisie były warsztaty z Wiśnią i wsio zagrało.
Ceny jak na bar różne, ale nie najsroższe.
Od pewnego okresu na jamach pojawiło się mnóstwo jazzmanów z pobliskiej Akademii Muzycznej i zrobiło się ciasno, są zapisy do jamowania. Jak chce się zagrać koncert w lokalu z wł. bandem, to też trzeba się zapisywać przynajmniej pół roku wcześniej, a i to nie jest pewne. Z parkowaniem w pobliżu jest problem, mało miejsc i trzeba dalej parkować. Plus to centrum i wszędzie blisko.
http://katofonia.pl/
Polecam :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony sierpnia 8, 2016, 8:13 pm przez Felix, łącznie zmieniany 4 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 13, 2016, 6:46 pm

HARRIS PIANO JAZZ BAR - Kraków
Zespół OLD WAVE zagrał tram kilka razy, ja osobiście jeden raz, ale to wystarczyło do polubienia tego miejsca.
Jest proszę państwa klimat, jest publika i to więcej niż się spodziewaliśmy, lokal "pękał w szwach".
ponad 50% publiczności to obcokrajowcy z Europy zachodniej.
Pomimo, iż menago od nagłośnienia się spóźnił, to żadnych innych problemów nie było. Wyplata za koncert tak jak w kontrakcie. :) Zagraliśmy Koncert od 22.00 do 02.00 w 3 setach po 10 utworów. Publika bawiła się przednio nawet jakiś europejczyk na stole zaczął tańczyć. Troszkę mało miejsca na scenie jak na 6 osobowy band.
Bałem się, że z parkowaniem busa będzie problem, ale przy za i wyładunku nikt się nie czepiał, choć to pod samym komisariatem jest lokal.
Sprzęt podstawowy (power-mikser, nagłośnienie, bębny) są. Browarek drogi, ale dla kapeli było po 3 na twarz :)
Pamiętam też to miejsce z warsztatów harmonijkowych z "Wiśnią". Było miło, nikt nie przeszkadzał.
http://harris.krakow.pl/
Minus to brak blisko bezpłatnych parkingów, jak to w Krakowie wszystko płatne. :(
Pomimo tego ostatniego - bardzo polecam :) :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony kwietnia 13, 2016, 11:51 pm przez Felix, łącznie zmieniany 1 raz
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 13, 2016, 6:49 pm

7 Niebo - Chorzów
Jamy w tym miejscu odbywają się kilka razy w miesiącu, zawsze w piątki.
Bywają też czasami koncerty małych zespołów lub solistów.
Lokal jest kameralny, choć są dwie rozdzielne sale. Trochę mało miejsca dla publiki w pomieszczeniu do Jamowania. Lokal na ok 60 -100 miejsc w obydwu salach łącznie.
Sprzęt podstawowy (power-mikser, nagłośnienie, bębny), kolorowe oświetlenie miejsca grania.
Za barem ceny umiarkowane. W letniej porze można posiedzieć w odgrodzonym od ulicy drewnianym tarasem.
Minusy: Ciasno w WC i brak dmuchawy bądź papieru do rąk - trzeba wycierać ręce we własną chusteczkę. :(
Byłem tu dwukrotnie. Czasami jest dużo chętnych do grania i ciężko się dopchać do majka lub miejsca z własnym piecykiem. Muzycy przychodzą tu przedni, część po szkołach muzycznych lub z większą praktyką.
Grało mi się fajnie choć nie za dużo. Ale wszystko przed nami :)
Jest klimat :) i to jest dość ważny argument zastępujący czasami inne wcześniej wymienione niedogodności.
W m-cach wakacyjnych jest przerwa do września.
https://www.facebook.com/7-NIEBO-Chorz% ... 0/?fref=ts
link do zdjęć z ostatniego jamu:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=608546259310814&set=a.608535532645220.1073741896.100004663357781&type=3

Obrazek
Ostatnio zmieniony sierpnia 8, 2016, 8:20 pm przez Felix, łącznie zmieniany 1 raz
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 17, 2016, 7:34 pm

LIVERPOOL - Wrocław

To lokal kultowy na muzycznej mapie dolnego Śląska. (1996)
Klub mieści się w podziemiach zabytkowego budynku, więc posiada swój naturalny wystrój i klimat, dobrą akustykę oraz mocne nagłośnienie i światła estradowe.
Zagrałem tam jeden raz z OLD WAVE, ale pomimo tego mogłem sobie wyrobić zdanie.
Muza tu sączy się różnych gatunków, ale rockowo-bluesowe Czwartki są zawsze aktualne.W Środy są jamy Jazzowe, a we wtorki zaś WroStage czyli Wrocławska Scena Rockowa.W piątki, soboty i niedziele organizowane są również koncerty znanych wykonawców.
Lokal jest przestronny, w miarę dużo miejsca, osobne pomieszczenie baru oraz palarnia za szybą. Ceny wyszynku raczej wyższe niż gdzie indziej :( - przecież to centrum miasta. :!: :?:
Nie jest wygodne znoszenie sprzętu muzycznego po wielu schodkach, szczególnie jak ma ktoś chory kręgosłup. :(
Z parkowaniem samochodu też nie było najlepiej. :!: Staliśmy busem na awaryjnych światłach przed lokalem. Szczęście jakoś, że nie było stróżów prawa z pretensjami :)
Właściciele dotrzymali warunków umowy za koncert. Publika w środku tygodnia dopisała, choć mogło być więcej. Gra tu elita stałych muzyków, którym prym wiedzie "LOLA" czyli Włodek Krakus.
Klub ma własną web stronę na której można się zorientować co jest grane. http://www.liverpool.wroclaw.pl/site/

Obrazek

Obrazek

Ogólnie oceniam dobrze w.w. miejsce i polecam tu zagrać. :)
Ostatnio zmieniony sierpnia 8, 2016, 8:08 pm przez Felix, łącznie zmieniany 2 razy
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzykant też recenzent... wystawmy opinie Klubom Muzyczn

Postautor: Felix » kwietnia 17, 2016, 8:03 pm

LATAWIEC Kultury - Będzin
Nowy lokal, a właściwie przebudowany w 100 % dawniejszy "Parapet BUM BUM". Nowy właściciel i nowa jakość. (niebo, a ziemia) Ok.100 miejsc siedzących i deczko więcej w pionie.:)
Ci co byli w dawniejszym lokalu zapewne nie poznają tego miejsca. Lokal otwarto oficjalnie 15. Kwietnia 2016r . koncertem reage'owego zespołu KONOPIANS.
Byłem na Sylwku i koncercie kapeli MOONSTONE , CREE Sala była wypełniona na obydwu koncertach po brzegi, co świadczy, że rok braku muzyki w Będzinie wypościło muzyczną publikę. Tak więc lokal rokuje jak najbardziej.Zagrałem koncert z Rockomotive'm i cały koncert z Bluesferajną
Od jakiegoś czasu są też czwartkowe jam session.. Czasami koncerty prowadzi Christian van Horn znany na Śląsku manager i konferansjer muzyczny.
Wszystko pachnie świeżością. Można wypić i zjeść szybkie dania. Ceny umiarkowane :)
Nagłośnienie podstawowe (mikser, przody, wzmacniacz i bardzo dobre oświetlenie), choć potrzeba będzie dokupić, choćby odsłuchy. Większe bandy zabierają jak na razie swój sprzęt i akustyków. Mam nadzieję, że w miarę funkcjonowania Szef (też muzyk) zainwestuje w akustykę.Plusem jest też kompletna perkusja na scenie udostępniona przez szefa Michała.
Położenie lokalu dobre w centrum koło ronda tzw. "nerka". Miejsca parkingowe są, na uliczkach wokół lokalu i pobliskiej stacji paliw Lotos - nigdy nie zabrakło wolnych miejsc.
Dojazd dobry z wielu kierunków - niedaleko trasa szybkiego ruchu "Gierkówka".
Szef lokalu płaci sumiennie czasami nawet przed koncertem. Z nim też trzeba negocjować chęć zagrania i wszystkie z tym związane tematy.
W lokalu gra się rożną muzę najczęściej koncerty są w soboty.
Załączam parę fotek z lokalu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości

cron