on the road again

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

on the road again

Postautor: Damian Luber » stycznia 4, 2005, 4:33 pm

Witam
czy ktos ma lub wie gdzie znalezc rozpiske do kawalka "on the road again" grany zarowno przez Jeff Healey Band w sciezce dzwiekowej z filmu roadhouse (polski tytul wykidajlo")??
Dzieki z gory za pomoc
Awatar użytkownika
Damian Luber
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 825
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 2:29 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: leszekblues » stycznia 4, 2005, 6:06 pm

Mog? Ci i to rozpisa? ale przeslij mi mp3 na skrzynke bo mam to na kasecie gdzies w piwnicy lecz na p?ycie nie.
Oczywiscie jesli idzie o rozpiske na gitar? w tabach.
Pozdrawiam
Leszek
www.voodoo.free.pl
leszekblues
 

Postautor: Damian Luber » stycznia 4, 2005, 6:16 pm

Leszku chetnie bym podeslal Ci nutke tylko ze sam nie mam poza fragmentem slyszalnym w filmie :(

a przy okazji jak tam zespolik sie ma??
Awatar użytkownika
Damian Luber
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 825
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 2:29 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: Konstanty » stycznia 4, 2005, 10:29 pm

Przypominam sobie muzyk? z tego filmu. Wysz?a chyba te? p?yta. Nie pami?tam jednak tego utworu, a film widzia?em raz dawno temu.
Damian polecam On The Road Again w wykonaniu Canned Heat. Znajdziesz to na kr??ku z roku 68 zatytu?owanym Boogie With Canned Heat. Utw?r ten sta? si? sztandarem Canned Heat i jest rewelacyjny. Je?eli pos?uchasz, napewno przyznasz mi racj?. W tym wykonaniu to dzi? wielka klasyka. Autorem On The Road Again jest Floyd Jones, ale wersja Canned Heat jest orginalna i hipnotyczna. Z tego albumu polecam jeszcze Fried Hookey Boogie i Evil Woman.
Pozdrowienia!
Konstanty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: stycznia 1, 2005, 5:21 pm
Lokalizacja: Ostr?w

Postautor: Krzysztof Orczak » stycznia 5, 2005, 10:13 am

On The Road Again w wykonaniu Canned Head jest pi?kne! Z okolic bluesa pamietam jeszcze ten utwor w wykonaniu Marka Forda.

Pozdrowionka Krzysztof Orczk!
Krzysztof Orczak
 

Postautor: Damian Luber » stycznia 5, 2005, 9:09 pm

dzieki za pomoc :) odnalazlem nagranie canned heat i sobie rozpisalem :)
takie pytanie ktore mi sie nasuwa czy ktos ma patent jak opanowac prawa reke podczas grania partii gitary i zarowno lini basu jak to jest np w kawalku hey hey big bill bronzy'ego

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Damian Luber
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 825
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 2:29 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postautor: leszekblues » stycznia 6, 2005, 11:17 am

Hello .
No to fajnie ze sobie rozpisa?es.
Co do grania Hey Hey i techniki finger...
Chodzac kiedys na gitare klasyczn?( zaledwie pare lekcji -zaluje tego ze tak kr?tko) gdzie podobnie gra sie linie basu akordy i melodie uczono mnie analizy poszczeg?lnych g?os?w tzn.najpierw gra?em poszczeg?lne partie osobno a dopiero p?zniej sk?ada?em ca?e takty w ca?osc.
I to bynajmniej u mnie sie sprawdza?o.
W bluesie i fingerpicking sytauacja jest dok?adnie taka sama.No i grac max wolno.
Ale moze ktos zna inny spos?b?
Pozdrawiam
Leszek voodoo
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » stycznia 6, 2005, 11:22 am

Co do prawej reki i w og?le grania takich numer?w finger najlepiej jak wypowiedz? sie fachowcy w tym temacie czyli Pawe? Szyma?ski lub Maciek Malczyszyn .
Pozdrawiam
Leszek V
leszekblues
 

Postautor: CCC » stycznia 6, 2005, 4:27 pm

"On The Road Again" to w oryginale stary countrowy standard napisany przez Willie Nelsona.Posiadam go w oryginalnej wersji je?li takowej potrzebujesz.Co do tab? to zajrzyj na http://country.totaltabs.com powinien by?.
Pozdrawiam
CCC
CCC
 

Postautor: Damian Luber » stycznia 6, 2005, 11:01 pm

mam wykonanie canned heat tegoz kawalka i w porownaniu z wykonaniem jefa healeya ktore mozna uslyszec w filmie to bez porowniania niezaprzeczalnie moim zdaniem lepsze a przynajmniej mi bardziej pasujace jest wykonanie jefa healeya.

Mozecie podrzucic tytuly i wykonawcow kawalkow bluesowych ale stricte akustycznych skladzikow??

Dzieki wielki z gory :)
Awatar użytkownika
Damian Luber
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 825
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 2:29 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości