Rysiek Riedel Harmonijka

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: Rafał Nitka Białek » listopada 30, 2004, 11:40 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 9:10 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Gość » listopada 30, 2004, 12:06 pm

Cielak, jutro b?d? w Bydgoszczy (biznes i szo?biznes). Mog? zajrze? wieczorem ok.22?
Na Barce dymisja. Ale nie p?acz? tak, jak po organkach. Tak publicznie pitol?, bo nie chce mi si? logowa? do prive, a pono? masz now? skrzynk? na o2.
Pawe? Szyma?ski
( GG nie ma chwilowo, by? format)
Gość
 

Postautor: Michał Kielak » listopada 30, 2004, 12:11 pm

wpadaj smia?o do nas. bede w domu. teraz jest gdzie nocowac w miare normalnych warunkach. a maila mam takiego samego jak kiedys , czyli: michal-kielak@wp.pl
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Krzysiek101 » listopada 30, 2004, 8:11 pm

Takie pytanie troche z innej beczki mo?e mi kto? sensownie wyt?umaczyc jak zrobi? podci?g na harmonijce. A jeszcze jedno pytanko czy ma kt?s lub umie rozpisa? wst?p do "Czerwony jak ceg?a" , "Ma?a Aleja R??" , "Jesiony" i "Detox" rzecz jasna na harmonijke :) . Je?li kto? mo?e to rozpisa? to b?d? mu za to bardzo wdzi?czny. :)
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Michał Kielak » listopada 30, 2004, 8:33 pm

Na zrobienie "podciagu" ludzkosc nie zna jeszcze sensownego wyt?umaczenia. Trza samemu possac troche az wyjdzie.

powodzenia..........


MCK
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: andrzej rojek » grudnia 1, 2004, 2:39 pm

Micha? Kielak pisze: dury, mole.............. hmmm za duzo jak na m?j ?eb. wczoraj kupi?em sobie harmoszke Am - ale jazda. Brzmi jakby by?a przedmuchana. (a moze jest?????)


no to wyjasniles Cielaku chlopakowi :) nie ma co :)

pozdrowka 8)
a.
andrzej rojek
 

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » grudnia 1, 2004, 2:49 pm

Bum Burumbum Bum Bum!!!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: andrzej rojek » grudnia 1, 2004, 3:54 pm

Micha? Kielak pisze:Na zrobienie "podciagu" ludzkosc nie zna jeszcze sensownego wyt?umaczenia. Trza samemu possac troche az wyjdzie.

powodzenia..........


cokolwiek to znaczy ;) hihihi
8)
a.
andrzej rojek
 

Postautor: jacek » stycznia 18, 2005, 4:48 pm

"Przewa?nie grasz kwint? wy?ej- np. na harmoszce C grasz sobie w G, odpowiednio na D w A itd."
To oznacza, ze grasz na harmonijce o "kwart? wyzej" "lub "o kwint? nizej" a nie o kwint? wy?ej:D reszta sie zgadza:D:D
jacek
 

Postautor: jacek » stycznia 18, 2005, 4:50 pm

to bylo do postu Paw?a
pozdrawiam
jacek
 

Postautor: GERARD » stycznia 18, 2005, 10:31 pm

Micha? Kielak pisze:Na zrobienie "podciagu" ludzkosc nie zna jeszcze sensownego wyt?umaczenia. Trza samemu possac troche az wyjdzie.

powodzenia..........


MCK


Omija?em zawsze tematy Dla Muzyk?w ale widz? , ?e tutaj mo?na si? ciekawych rzeczy dowiedzie
w życiu piękne są tylko chwile .......
nie marnujmy ich
GERARD
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1506
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:05 pm
Lokalizacja: OSTRZESZóW

Postautor: jacek » stycznia 19, 2005, 1:22 pm

jacek pisze:"Przewa?nie grasz kwint? wy?ej- np. na harmoszce C grasz sobie w G, odpowiednio na D w A itd."
To oznacza, ze grasz na harmonijce o "kwart? wyzej" "lub "o kwint? nizej" a nie o kwint? wy?ej:D reszta sie zgadza:D:D


oczywiscie z punktu widzenia harmonijkarza:)
kurde zaplatane..... hihihihihihihihihih
jacek
 

Re: Rysiek Riedel Harmonijka

Postautor: andrzej bluesman » lipca 16, 2006, 10:28 pm

Krzysiek101 pisze:Witam.
Czy kto? m?g?by mi poiwedzie? je?li wie (lub ma dobry s?uch i mo?e to stwierdzi?) w jakiej tonacji Rysiek Riedel mia? swoj? harmonijk? chyba ?e mial ich kilka w r??nych tonacjach. Wtedy moze to oznacza? ?e mam przytempawy s?uch, bo w utworach na p?ytkach Akustycznie i Akustycznie Suplement ta harmonijka brzmi (chyba) tak samo.
Ale pro?ba tu te? do harmonijkarzy kt?rzy ju? troszk? graj? i si? na tym znaj?, mo?e wy mi powiecie stwierdzaj?c ze s?uchu jaka to jest tonacja (tonacje). Je?li Rysiek u?ywa? kilku tonacji to powiem ?e chodzi?o by mi najbardziej o tonacje z "czerwony jak ceg?a" z p?yty Akustycznie.
Pozdrawiam Krzych
andrzej bluesman
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lipca 16, 2006, 3:26 pm

Postautor: andrzej bluesman » lipca 17, 2006, 2:56 pm

Cze??.do tonacji G harm. musi by? C,do tonacji A har.D,do tonacji E har.A.
andrzej bluesman
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lipca 16, 2006, 3:26 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości