Lekcje śpiewu

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Lekcje śpiewu

Postautor: mala_wojna » lutego 15, 2007, 9:20 pm

Od niedawna pojawiły się narzekania na mój wokal. Ja też za bardzo nie czuję się "na siłach", nie potrafię uporządkować swojego głosu. Czy dobrym rozwiązaniem są lekcje śpiewu i emisji głosu? I czy są jakieś inne wyjścia by wyćwiczyć wokal?
Awatar użytkownika
mala_wojna
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 940
Rejestracja: września 23, 2006, 10:56 am
Lokalizacja: Ostrzeszów/HollyŁódź

Re: Lekcje ?piewu

Postautor: lauderdale » lutego 15, 2007, 9:30 pm

mala_wojna pisze:Od niedawna pojawiły się narzekania na mój wokal. Ja też za bardzo nie czuję się "na siłach", nie potrafię uporządkować swojego głosu. Czy dobrym rozwiązaniem są lekcje śpiewu i emisji głosu? I czy są jakieś inne wyjścia by wyćwiczyć wokal?


Garou twierdzi , ze gorzala i papierochy.
Ewa Bem , ze wrzeszczenie do poduszki.

Ale chyba jednak emisja i lekcje z profesjonalistka.
Koniecznie kobieta.

hej
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: jurek87 » lutego 16, 2007, 10:44 am

M?j wokal te? budzi(?) kontrowersje. Ale przyj??em pewn? strategi?, kt?ra si? sprawdza, tzn. s? bardzo szybkie i sta?e post?py:

1) ?wicz? codziennie ok. 1 - 2 godz.
2) Zawsze ?wicz? z mikrofonem
3) Regularnie si? nagrywam
4) Cz?sto ?wicz? z r??nymi p?ytami, w kt?rych podoba mi si? wokal

Od ponad roku (czyli odk?d ?piewam) moje nagrania sprzed jakich? 2 - 3 miesi?cy wydaj? mi si? ?mieszne, co mnie niezmiernie cieszy, bo oznacza ?e jestem zn?w dalej :)

Mam du?? rezerw? do lekcji ?piewu, bo jest bardzo ma?o sensownych nauczycieli w Polsce, przez lata kszta?cenie by?o tylko w ?piewie 'klasycznym', kt?ry nie ma wiele wsp?lnego z tym, o czym rozmawiamy na tym forum. Ostatnio dosta?em wiadomo?? o pono? bardzo ciekawej metodzie SLS. Co jaki? czas przyje?dza do Polski kto? zza wielkiej wody i robi warsztaty. Podobno rewelacja. A na co dzie? pozostaje zaufanie w?asnej intuicji i ci??kiej pracy.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Re: Lekcje ?piewu

Postautor: az1z » marca 9, 2007, 10:56 pm

mala_wojna pisze:Od niedawna pojawiły się narzekania na mój wokal. Ja też za bardzo nie czuję się "na siłach", nie potrafię uporządkować swojego głosu. Czy dobrym rozwiązaniem są lekcje śpiewu i emisji głosu? I czy są jakieś inne wyjścia by wyćwiczyć wokal?


Madzia z Soulfire ?

Ogladałem video z waszego konceru WOśP i stwierdziłem, że wpadasz w wokal typu 'laalallaa laaa', jakbyś próbowała melodyzować (cokolwiek to znaczy). Jest to moja taka zielona opinia. Nie jestem wokalistą, nie jestem specem od wokalu, ale coś tam zaśpiewać umiem...
Pamiętaj to tylko IMO !

Pozdrawiam :)
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Re: Lekcje ?piewu

Postautor: Jot » kwietnia 11, 2007, 6:33 pm

az1z pisze: jakbyś próbowała melodyzować (cokolwiek to znaczy).


Chyba miałeś na myśli "wokalizować"?

pozdrawiam
"Je?eli musisz o to pyta?, to nigdy nie zrozumiesz" L.A.
Awatar użytkownika
Jot
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: marca 28, 2007, 3:13 pm
Lokalizacja: Praga

Postautor: Maria Magdali » sierpnia 11, 2008, 7:54 pm

To prawda, ze śpiew klasyczny nie ma nic wspólnego ze śpiewaniem bluesa, z jazzem częściowo owszem, ale generalna zasada emisji dźwięku jest podobna no i oczywiście techniki oddechowe.
1.Solidny warsztat wokalny pomoże ci tak operować głosem, abyś nie skończyła sie po 2-3 latach intensywnych prób i koncertów.
2. dysponując dobra technika możesz robić wszelkie "wygibasy" wokalne , jakie ci przyjdą na myśl i to wszystko na jednym oddechu :D ....
3. wykorzystasz do śpiewu całą skale, jaką ci bozia dała, nie bojąc się np. "gór"

Faktycznie, w Polsce mało jest ludzi, którzy umieliby uczyć śpiewu. Klasycy uważają, ze to poniżej ich godności (haha), a tak w rzeczywistości nie maja pojęcia, jak sie do tego wziąć metodycznie, o co tu chodzi. Natomiast inni - nie maja pojęcia o podstawach i uczą tak trochę na ślepo, na wyczucie -efekt często przynosi wielka szkodę młodemu wokaliście, który przestaje śpiewać, bo dostał guzków na strunach.

Naturą śpiewa się do 30 - potem tylko techniką się obronisz, bo natura odmawia posłuszeństwa.- czyli musisz świadomie sterować swoim głosem.

Oczywiście - inaczej widzę to w bluesie - im bardziej zdarty głos tym lepiej to brzmi... chociaż pewni muzycy bluesowi poprosili mnie o lekcje...:D
Maria Magdali
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: stycznia 27, 2008, 3:17 pm
Lokalizacja: z Polski w Niemczech :(

Postautor: Adam Węgrzynowicz » sierpnia 11, 2008, 8:59 pm

Madzia z Soulfire ? noo dokładnie to ta Madzia Madziu na pewno nie zaszkodzi Ci pobrać kilku lekcji

ps jeszcze mam na dysku pliki od Ciebie :D :D
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości

cron