"Publiczne" Studio Nagraniowe w Ostrowie Wielkopol

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

"Publiczne" Studio Nagraniowe w Ostrowie Wielkopol

Postautor: Spik3s » stycznia 14, 2007, 2:23 am

Witam wszystkich i pozdrawiam!

Moje pytanie kieruj? przede wszystkim do ludzi z OsW ale nie tylko, bo my?l? ze ka?da opinia si? przyda :) Mianowicie od pewnego czasu chodzi mi po g?owie pomys? by za?o?y? w Ostrowie studio nagraniowe, do kt?rego dost?p mia?by ka?dy, przede wszystkim m?ody, muzyk czy zesp??, w ktorym m?g?by eksperymentowac i rejestrowa? w?asn? tw?rczo??. Oczywiscie odbywa?aby si? pewna selekcja, by studia nie zajmowali ludzie ktorzy nie spe?niaj? pewnego umowionego poziomu. G??wna idea polega?aby na tym, by wszystko by?o za darmo lub ew. datki. Sprz?t mo?na by by?o kupi? za pieniadze z funduszu grantowego oraz od sponsor?w(ktorych w tym przypadku nie trudno b?dzie znale?? - prowadzi?em rozmowy z kilkoma wi?kszymi sp?lkami ktore wyrazi?y ch?? pomocy w projekcie). A wiem, ?e mamy w naszym mie?cie sporo zdolnej m?odzie?y, kt?ra mog?aby to wykorzysta?. Co o tym my?licie? Czy takie cos jest w og?le realne? Pozdrawiam wszystkich!
Spik3s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 5, 2006, 3:34 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Ambroży_Kleks » stycznia 18, 2007, 12:02 am

Cze??. Moim zdaniem to ?wietny pomys? , bo o ile si? dobrze orientuj? w Ostrowie nie ma takiego studia ,najbli?sze chyba jest w Ostrzeszowie ( ale pewien nie jestem ). My?l? ?e je?eli kto? m?g?by si? tym zaj?? (mo?e nawet kilka os?b ) to w p??niejszym czasie mog?oby to przynie?? korzy?ci wszystkim. Dobry pomys? z tym ?e by?oby to za niewielkie pieni?dze , ?eby wiele os?b mog?o skorzysta?. Tylko nie wiem czy to by by?o same studio nagraniowe , czy mo?e te? znalaz?o by si? tam miejsce na sal? do pr?b zespo??w ( tak? z prawdziwego zdarzenia ). Takich miejsc nie ma chyba zbyt wiele w po?udniowej wielkopolsce wi?c znalaz?oby si? mam nadziej? wiele ch?tnych z okolic. Og?lnie jestem ZA.
" Je?li chcesz zmienia? ?wiat , to zacznij od siebie "
Awatar użytkownika
Ambroży_Kleks
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: marca 5, 2006, 9:26 pm
Lokalizacja: Ostatni Rezerwat Przyrody

Postautor: Spik3s » stycznia 18, 2007, 1:07 am

Narazie ze znajomym zbieram jak najwiecej info i szukam jakiego? lokalu, a na dniach planuje wybra? si? do MDK'u do jesli mnie pami?? nie myli, p. Jacka, kt?ry tez m?g?by nam pomoc w tym kierunku.

A je?li chodzi o sale pr?b, by?bym w 7 niebie gdyby by?o a? tyle miejsca... :) ale gdyby chociaz pokoj nagran udaloby si? zrobi? juz by?bym zadowolony :)
Spik3s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 5, 2006, 3:34 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: az1z » stycznia 18, 2007, 3:42 pm

W Krotoszynie jest studio (w KOK'u chyba) i z tego co si? dowiaduj? panuje tam, ?e tak powiem, nie?ad. Ka?dy bierze sprz?t, kt?ry mu si? natrafi/podoba, wym?wki 'eey...sorry, mam taki sam werbel..'. Siedz? tam ludzie, kt?rzy s? albo dobrymi znajomymi, albo rodzin?(najcz??ciej) w?a?cicieli KOK'u, w kt?rych KOK powinien by? zamkni?ty(niedziela). No i 20 z? za godzin?, nie chc? sk?ama?, chyba na tydzie?.

Jestem ZA stworzeniem takiego studia nagraniowego w Ostrowie, ale radz? ustali? jaki? stosowny regulamin.
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Spik3s » stycznia 19, 2007, 6:42 pm

Tego chcia?bym, chyba wszyscy chcieliby unikn??. Dlatego regulamin b?dzie na pewno, to oczywiste. A kwestia znajomych to chyba najcz?stszy problem w przypadku takich rzeczy, w wielu przypadkach tego nie da si? unikn?? bo naprawde zale?y mi ?eby studio by?o dla kazdego, a nie tylko dla znajomych. I to na pewno b?dzie podstawowy punkt w regulaminie. Kwestia op?at: narazie nie wiem jeszcze jakie by?yby koszty utrzymania lokalu, ale mam nadzieje ze b?dzie to o wiele taniej niz wspomniane 20z? za godzine...
Spik3s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 5, 2006, 3:34 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Spik3s » stycznia 27, 2007, 12:58 am

Dzisiaj bylem w mdku, nie poruszalem tematu otwarcie, ale widze ze oni tez proboj? zrobic studio nagraniowe... mimo obiecanej pomocy z miasta efekt jest mizerny... wiec mam obawy czy s? jakies szanse by jednak zrealizowac ten projekt :(
Spik3s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 5, 2006, 3:34 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wielkopolski

Postautor: Pi-kny » lutego 8, 2007, 12:14 am

Moim zdaniem jest to nierealne!
Albo jest kto? kto na tym zarabia i wtedy ma duuuu?? motywacje ?eby o to wszystko dba? albo wszystko si? sypie i jest burdel
Awatar użytkownika
Pi-kny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 46
Rejestracja: grudnia 6, 2004, 11:48 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości