Pocz?tki

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Pocz?tki

Postautor: Wooki » stycznia 7, 2007, 1:10 am

Mam do was zapytanie drodzy muzycy, grajkowie itd. od jakiego rodzaju muzyki zaczynaliscie, zescie pozniej sie odnalezli w bluesie?? a moze od razu graliscie bluesa?? ja moge o sobie tyle powiedziec ze zacznalem od zespo?u Nirvana p??niej by?a muzyka metalowa no i po tych przej?ciach znalaz?em si? w muzyce bluesowej. Musz? jeszcze dopowiedzie? ?e ka?dy z tych rodzaj?w muzyki jako? wy?ania si? w mojej grze(mo?e nie a? tak du?o metalu :P) mo?e i u was tak jest?? Pozdrawiam
"A mo?e by tak z diab?em zawrze? pakt...."
Awatar użytkownika
Wooki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: maja 17, 2006, 10:02 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: paskud » stycznia 7, 2007, 9:19 am

U mnie by?o tak: najpierw muzyka chrze?cija?ska :twisted: w szerokim zakresie- czyli zesp?? prowadzony przez kleryka wychowawc? - grali?my wszystko od "Barki" po Lennona i umpa umpa :lol:

P??niej reggae - dwa zespo?y - bardzo mile wspominam :)

Nast?pnie akompaniowa?em zespo?owi wokalnemu a`la gospel - mocno rozbudowane kawa?ki na g?osy i standardy gospel - fajny zesp?? ale du?o ludu

a teraz si?dz? w bluesie ju? ?adnych kilka latek i si? mi podoba 8)
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: Basista » stycznia 7, 2007, 9:54 am

Ja zaczyna?em od Rocka p??niej regge, funk i teraz blues:)
Basista
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 6, 2006, 5:22 pm
Lokalizacja: Deszczno

Postautor: MrEvil » stycznia 7, 2007, 10:42 am

ja reggae p??niej punk, rock, metal, hard rock, rock prograsywny, i w ko?cu blues
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: Kruposz » stycznia 7, 2007, 12:28 pm

punk rock,metal,rock,blues i obecnie blues rock :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: WitekBielski » stycznia 7, 2007, 3:15 pm

Jak zaczyna?em to oczywiscie od muzyki typowej dla poczatkujacego (gitarzysty) czyli g??wnie rock. Potem kto? mi doradzi? ?ebym zacz?? od pocz?tku i sko?czy? na wsp??czesnej muzyce... czyli od Bluesa po to co mamy dzisiaj i da sie to zagra? na gitarze... Wiec mozna powiedziec ze zaczyna?em od Bluesa, co u?atwi?o mi w wielki stopniu nauke reszty (wiadomo- jedno z drugiego sie wywodzi), ale Blues mnie tak wci?gn?? ?e tak naprawde to nie zd??y?em sie nauczy? gra? reagge (oj, jakkolwiek to sie pisze) itp... (cho? jakbym chcia? to ze s?uchu by sie da?o) ale zd??y?em gra? np. rocka, metal, blues-rock itp... A je?eli chodzi o pierwszy instrument to oczywi?cie gitarka Everplay za mniej ni? 300z?... Cho? musze przyzna? ?e miejscami bije mojego Squiera :shock:

A piano? na pocz?tek klasyka: gamki i pasa?e... a kiedy zacz??em gra? Bluesa na gitarze, to samo sta?o sie na klawiszach... bo jak inaczej? :wink:
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Jedi » stycznia 7, 2007, 8:34 pm

Kiedy jeszcze by?em m?ody nie?wiadomie uwielbia?em klasycznego rocka, p??niej s?ucha?em troch? punku ale tylko odrobin?, potem beatles?w i du?o rock n' rolla a na gitarze zacz??em gra? blues rock i taki mi ju? zosta?o:D.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: el.guitar » stycznia 8, 2007, 4:50 pm

Mnie zawsze w g?owie gra?y klasyczne rockowe riffy, jaki? ci??szy hard rock, nigdy metal (mo?e przez chwile, gdy pozna?em moj? kobiet?, kt?ra akurat siedzia?a w gotyku :evil: na szcz??cie jej przesz?o :wink: ).

Z muzykowaniem by?o u mnie troszk? inaczej ni? u poprzednik?w. Pierwsze kroki na scenie postawi?em w... ch?rze ch?opi?cym. Muzyka klasyczna, ko?cielna, ludowa... r??nie.

Gdy mia?em 9 lat i m?j alt z ka?dym "kogutem" zmienia? si? w bas nasz dyrygent poleci? mi, ?ebym raczej nie ?piewa? przed zako?czeniem mutacji, bo to mo?e si? ?le sko?czy?. Zach?ci? mnie jednak do nauki gry na fortepianie. Z moj? mutacj? trudno by?o ?piewa? przez prawie 3 lata.

Jako 9 latek rzeczywi?cie zacz??em uczy? si? gra? na klawiszach, ale nie by? to fortepian, ale budz?cy dzi? lekki u?miech parapecik, nadaj?cy si? najlepiej na granie wesel, a nie Chopina.
Wi?c gra?em... to czego ludzie s?uchali. Troch? popu, disco-polo ("to nie grzech, ale wstyd..." :) )

P??niej (ju? jako bas) te? ?piewa?em w kilku ch?rach (chwilami w 3 jednocze?nie), w sumie a? do matury.

W mi?dzyczasie przyszed? czas na moj? mi?o?? - gitar?. Mia?em 15 lat, gdy zacz??em gra? na klasyku. To p??no, na rozpoczynanie nauki, ale zna?em ju? dobrze nuty, wi?c szybko posz?o. Gra?em wtedy romantyczn? klasyk?, g??wnie rodem z hiszpanii.

Na osiemnastk? dosta?em fors?, ?eby zrobi? kurs na prawo jazdy. Prawko zrobi?em, ale 3 lata p??niej. Za to tamta forsa posz?a na elektryczne wiose?ko. Maj?c w r?kach gitar? ?udz?co przypominaj?c? stratocastera, trudno by?o nie oprze? si? pokusie grania jak Hendrix, albo Clapton... I tak zosta?em fanem bluesa.

S?ucham obecnie bardzo r??nej muzyki: rock, jazz, klasyka, blues i troch? eksperyment?w. Ale gram prawie wy??cznie bluesa. 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości