wyznanie + problem

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

wyznanie + problem

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 8, 2006, 9:11 pm

Gram juz chyba ze 4/5 lata/lat z przerwami... i mam problem - jaki? taki, ze piekielnie boli mnie nadgarstek gdy gram np. Layle Claptona lub Every Breath You Take The Police (barowe) Pewnie powiecie - cwiczyc, cwiczyc, cwiczyc - ale po tylu latach to nie powinno wystepowac... Co gorsza - wystaczy, ze usiade z gitara i komfort gdy jest O NIEBO lepszy - wszystko lepiej mi wchodzi i nie ma bolu... ale przeciez nie bede gral na elektryku na siedzaco... Ludzie... zasypcie mnie sugestiami... (a tak btw. przy takich symptomach zawsze dochodze do wniosku, ze nie nadaje sie do gitary)
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Camel » grudnia 8, 2006, 9:15 pm

hm.
a wysoko??, na jakiej masz gitar??
je?li dobrze Ci si? gra na siedz?co, to teoretycznie, powiniene? mie? gitar? wysoko na pasku.
pr?bowa?e? tego, mam nadziej? ;)
Camel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: grudnia 8, 2006, 8:11 pm

Postautor: Kuba Chmiel » grudnia 8, 2006, 11:06 pm

Mo?e w?a?nie te "przerwy" by?y istotne. Nie liczy si? jak d?ugo grasz, tylko jak systematycznie, jak konsekwentnie, jak regularnie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kruposz » grudnia 9, 2006, 12:59 am

za??? pasek tak by gitara by?a ustawiona identycznie jak podczas grania w pozycji siedz?cej :)

kiedy zaczyna?em gra? wydawa?o mi si? ?e fajnie wygl?da nisko opuszczona gitara/bass...ale dotar?o do mnie szybko ?e lepiej dobrze gra?,ni? fajnie wygl?da? :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: bartolomeus » grudnia 10, 2006, 11:48 am

Prawdopodobnie ma to zwi?zek z ustawieniem nadgarstka. Musisz zwr?cic uwag?, czy jak grasz na stoj?co to masz prosty nadgarstek. Wygi?cie go powoduje napi?cie mi??ni i sci?gien, co ko?czy sie b?lem, nawet po kr?tkiej grze.
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 10, 2006, 11:58 am

hmm... chyba zrobie fotke bo nie wiem czy dobrze mam ustawiony nadgarstek... wrecz przeciwnie - pewnie zle ;)
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: Marchwiak » grudnia 10, 2006, 10:10 pm

gdzie?/kiedy? czyta?em o ustawieniu nadgarstka i s?dz?, ?e mo?na gra? z gitar? zawieszon? ni?ej, ale trzeba j? opuszcza? systematycznie, owywi?cie bez przesady. Mnie te? czasem pobolewa, ale to np. bo przek?adam kciuka, miast go oprze?.
ps. o?wieci?o mnie np. Page czy Slash maj? nisko gitary, ale, szczeg?lnie ten drugi, graj?c sol?wki opiera j? sobie o kolano czy robi tak, ?eby gryf by? pionowo i daje rad?.
ps2. jak to kiedy? z Seditem dyskutowali?my o gitarach itd. to w pewnym momencie doszli?my do wniosku 'no tak... gozdek gra wy.... ale ma ujow? gitare wiec c??y taki jest' :P
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 19, 2006, 10:59 pm

hmm... co ciekawe, wyst?puje u mnie notoryczny b?l kciuka :-/
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: BlueBlues » grudnia 20, 2006, 12:51 pm

to chyba wynika ze z?ego ustawienia r?ki bo mam dok?adnei to samo i przy d?u?szym graniu akord?w barowych kciuk po prostu wysiada
Awatar użytkownika
BlueBlues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: września 5, 2006, 11:06 pm
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Grzegorz Sterna » grudnia 20, 2006, 1:40 pm

a mo?e masz reumatyzm?
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Sławek Nalej » grudnia 20, 2006, 4:12 pm

Bo jesli tak...

...to trzeba unikac gry w deszczowe dni, jak dzis :D
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: BlueBlues » grudnia 21, 2006, 12:10 am

heh, u mnie reumatyzm odpada, bo to jest typowy b?l mi??niowy a nie stawowy ;)
Awatar użytkownika
BlueBlues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: września 5, 2006, 11:06 pm
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Grzegorz Sterna » grudnia 21, 2006, 7:29 am

ja, kiedy gra?em po weselach dostawa?em prawie paralizu po?rodku d?oni od barowych. Nauczy?em sie wiec grac p??barami i mog?em tak gra? godzinami.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: thomas85pl » grudnia 21, 2006, 5:24 pm

no w?asnie, te? mam ten problem, po d?ugim graniu boli mi ?rodek d?oni lub kciuk. A jak to jest z tym "p??barem"?
Ostatnio zmieniony marca 24, 2014, 3:31 pm przez thomas85pl, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
thomas85pl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: grudnia 7, 2006, 12:37 am

Postautor: lauderdale » grudnia 22, 2006, 9:12 am

thomas85pl pisze:no w?asnie, te? mam ten problem, po d?ugim graniu boli mi ?rodek d?oni lub kciuk. A jak to jest z tym "p??barem"?



Np grajac F dur na pierwszym progu nie trzymasz wskazujacego palca przez cala szerokosc gryfu tylko na pierwszej i drugiej strunie.
Albo C7 to pierwszy palec prog piaty struny 1234 i drugi na progu szostym.
Oczywiscie nie grasz wtedy podstawy akordu w basie.
Generalnie jak trzymac lewa dlon zeby sie nie meczyc to moim zdaniem najlepiej widac u joe pass

http://youtube.com/watch?v=jgNcajMmMYY

Zwroc uwage
1)jak blisko glowy jest gryf.20-30cm.
2)pojedyncze dzwieki i przejscia na barowe nie powoduja przemieszczania sie kciuka ! jest on caly czas schowany z tylu a sam nadgarstek prawie sie nie rusza. Nie wylamuje nadgarstka zeby zagrac barre!
3)palce stawia niemalze na samych progach i... tego nie widac ale zareczam Ci , ze uzywa minimalnej sily potrzebnej do docisniecia strruny do progu.Tyle tylko zeby nie brzeczala.
Gitary dotykasz tylko opuszkami palcow. Nie powinna sie "zapadac" w dlon
jak to sie dzieje ze skrzypcami chociaz... wielu gitarzystow nie trzyma sie tej zasady a gra bardzo dobrze. Np Henderson czy SRV. :)


Ta technika jest bardzo zblizona do gry na gitarze klasycznej.
Kwintesencja ekonomicznego poruszania sie po gryfie.
Joe Pass gral koncerty solowe parogodzinne i nie wygladal na zmeczonego mimo ze palil jak smok i na silownie malo chodzil. :)
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: BlueBlues » grudnia 25, 2006, 1:12 am

kiedy? jak jeszcze mia?em nadziej? ?e zostan? wielkim wirtuozem gitary klasycznej ;), uczono mnie ?e np przy barach nie nale?y w og?le dociska? kciukiem palca wskazuj?cego tylko tak ustawi? r?k? ?eby sam jej ci??ar dociska? za po?rednictwe palca wskazuj?cego struny. Chyba wysz?o dosy? zagmatwane zdanie ;)
Awatar użytkownika
BlueBlues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: września 5, 2006, 11:06 pm
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: KRIST » grudnia 25, 2006, 11:37 am

ja mysle ze ten bol wynika z zlego ulozenia reki sprawdz czy to dobrze robisz bo to bardzo istotny szczegol w grze na gitarze.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości

cron