Strange Kind... pr?bka + pytanie

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Strange Kind... pr?bka + pytanie

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 1, 2006, 2:24 pm

Witam,

zamieszczam pr?bk? tego co nagra?em - jest to sam wst?p/czo??wka utworu Strange Kind Of Woman, Deep Purple... powiedzcie i wytknijcie mi wszysto co wam si? rzuci na uszy... co jest ?le a co dobrze...

i druga sprawa... na samym pocz?tku jest do?? szybkie podci?gni?cie ca?otonowe z 10 progu struny E do 12 (czyli z d?wi?ku D do E) problem w tym, ?e bardzo cz?sto zahaczam o strun? H... albo jak podci?gam E to opuszczkami dotykam H i wydaje ona nieprzyjemny st?umiony d?wi?k... nie mam poj?cia jak si? tego pozby?... :-/ t?umi? praw? r?k? ale to niewiele daje... prosz? o pomoc...

oto link do nagrania:

http://download.yousendit.com/76B5F36824044110

pozdrawiam, b?d? wdzi?czny za wszelkie posty...
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: leszekblues » grudnia 1, 2006, 2:52 pm

MNie tam pasi fajnie zagrane
Przed samym zagraniem akordu na koncu s?ysze jakby przypadkowy flazolet ( tak bynajmniej mi sie kojarzy)
Jesli idzie o t?umienie no choleraq ciezko to wyt?umaczyc bez obrazu no i kazdy ma sw?j patent
Jak to robie tak
Palec pierwszy k?ade t?umiac struny wiolinowe a podciagaj?c np palcem trzecim i pomagajac sobie drugim struny lezace wyzej E1 czyli H i G r?wniez podciagam jednak te struny zabieram opuszkiem ale nie na gryfie tylko jakby wchodze palcem pod same struny
Mas?o maslane co? :D
leszekblues
 

Postautor: jurek87 » grudnia 15, 2006, 12:09 pm

Link wygas? by? ....

Ale a propos Dziwnej Kobiety co powiecie na to:

http://animaband.pl/Strange_Kind_Of_Woman.mp3

Gwoli ?cis?o?ci to tylko fragment gara?owej pr?by.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 15, 2006, 12:27 pm

zamieszczam ponownie - to sam wstep

http://download.yousendit.com/C6214DDE130D4D6B

co do Twojej wersji - jestem na "tak" ;) podoba mi sie! nie wiem tylko czy to wina nagrania czy u mnie cos nie tak bo slabo slysze wokal (gluchne?) czy jest to grane na jakims les paulu?

btw. jak grasz/gracie glowny riff? calym power chordem czy tylko dwudzwiekami?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: leszekblues » grudnia 16, 2006, 2:36 pm

a POWER CHORD TO NIE CZASEM MINIMUM DWA DZWIEKI ?
leszekblues
 

Postautor: jurek87 » grudnia 16, 2006, 6:03 pm

Hej!

Dzi?ki!

Co do Twojej wersji: jest OK, jedynie trzeba swobody wykonania, kt?ra przychodzi po paru latach grania. Ja si? wzi??em na sprytny spos?b i gram to po swojemu, byle by?o wykonane swobodnie ;-) - to uwa?am za wa?niejsze od wierno?ci zagrywek. Aczkolwiek kopiowanie jest bardzo po?yteczne dla rozwoju, wi?c na pewno nie jest to czas stracony.

Podoba mi si? brzmienie - co to za wios?o i jak nagrywa?e??

Nie wiem co to s? 'power chords' ale gram to dwud?wi?kami na stracie z noiselessami (przy mostku) + JCM 800, ale ten przester jest do bani, b?d? musia? co? kupi? - jak?? fajn? dopa?k? ?eby to zabrzmia?o.

Acha - wokal s?abo s?ycha?, bo jego nag?o?nienie ma tylko 2x60W a nasz b?bniarz gra bardzo uczciwie (czytaj: pr?ba bez z?amiania pa?ek si? nie liczy ;-) wi?c piece id? w g?r? a wokal zostaje :( A jak jeszcze otworzy hi-hat to ju? jest masakra ....
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 23, 2006, 10:30 pm

Odpowiadaj?c na pytanie... nagra?em to na Squierze (produkcja: Meksyk, ) pod??czonym do Labogi Rad (50W)... mam strasznie wyrypane progi... nowe potrzebne od zaraz...

3 raz, jakby ktos chcial :)

http://download.yousendit.com/1EB8D61354EDCE0C
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości

cron