gitarowe KNOW HOW

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: Rafał Nitka Białek » października 5, 2006, 8:24 pm

...
Ostatnio zmieniony maja 16, 2008, 12:04 am przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 5 razy
www.ftb.blues.org.pl/?mpageid=66

"Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język uprzejmy pomnaża miłe pozdrowienia". (Syr 6)
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: bluesman7 » października 5, 2006, 8:55 pm

S?awek Nalej pisze:
bluesman7 pisze:NIE ZGADZAM SI?,ilo?c procentow? znacz?co bym jednak przesun?? w kierunku talentu,choc wiadomo, ?e to temat typu: "kto pierwszy,kura czy jajko" nie da si? poprostu tego ot tak liczbowo ustalic.
Pozdrawiam.


Dodalbym jeszcze kilka procent na rzecz zdrowego od?ywiania :D


o tak-r?wniez si? zgadzam...PRAWDA TO!!!!!!a Ty S?awek zaniedbujesz si?,oj zaniedbujesz,ju? Ci tyle razy prosi?em-tylko nie wina w kartonie...zlituj si? czasem nad samym sob?...
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Al Koholik » października 5, 2006, 10:08 pm

Coz… podrazmy temat dalej. Sprawa sie niezwykle zaognila I to pewnie a raczej na pewno przezemnie. Nie mam juz pietnastu lat, a od dobrych dziesieciu podzielam opinie ze bez teorii czlowiek daleko nie zajedzie I chyle tu czola przed takimi co ta owa teoria nie ma zadnych tajemnic. Ale miedzy czasie wydarzyzylo sie wiele. Ludzie posprzedawali gitrary szkola sie skonczyla pojawily sie nowe obowiazki i czas mijal I mija nadal. Juz nie ma czasu na to zeby przez 3 godziny grac game C-dur w te i nazat. Przerobilem sporo teorii acz nie zawiele no i dawno to bylo. Zanim czlowiek trafil na kompetentych ludzi samemu trzebabylo zglebiac dlaczego ten akord jest taki a nie inny dlaczego wszystkie akordy z siodemka wygladaja tak samo. Nikt mi nie pomogl. Siedzialo sie w ksiazka w tabulaturach (moje najwieksze przeklenstwo), a nawet w nutach. Nigdy ich biegle nieczytalem - ale gralem z nut. Skladnikow akordow tez biegle nie wylapywalem ale sobie radzilem pomalu, spokojnie. Czasy sie zmienily. Nie mam zamiaru wyrywac lasek na gitare. Chce sobie do poduchy pograc po calodziennej charowie. A tak zeby bylo milo. I odmowilem sobie… przez 3000 km jechalem do domu i nie przywiozlem sobie tak oczekiwanej przez wszyskich kawakla porzadnej kielbasy tylko stara zdezelowana ksiazke do nauki harmoni. Grube to i ciezkie ale niestety wiedza kosztuje i wazy, a to ze nie mam zabardzo kiedy jej zglebic i to ze nie jest ona latwa do przerobienia to to juz inna historia. Ale mam checi jezeli nie z wasza pomoca to sam to przerobie. I jeszcze pamietam co to pryma co kwinta. Moze na 30 urodziny (a to juz za kilka latek) zagram sobie tak jakbym chcial. I jeszcze jedno. Dostep do inetrneu mam bardzo ograniczony, a wkrotce go mial nie bede. Dostep do muzyki mam rowniez nie wielki. Mam pare plyt z mp3trojkami I to wszystko I naprawde nie wiele oczekiwalem wyznazcenia jakiegos kierunku a tu marsz gowniarzu do szkoly!!! Coz nie mam urazy do Was. Nie traktuje sie jak srzywdzona owieczke. Poniekad tez nie jestem zaskoczony bo jak wspomnialem wiedza kosztuje. Jezeli ktos sie mogl nauczyc to czemu inny tego nie moze. Jesli ktos chce wiedziec niech sie stara. I prawda zem jest bestia leniwa. Bo…. jak pamietam najwyzej 10 -15 minut bylem wstanie poswiecic na granie jakis skal. Bo mnie to nudzilo ale bez wiekszych problemow moglem wyrzynac przez pare godzin bez wiekszej przerwy na gitarze grajac przerozne rzeczy. Pozdrawiam i zycze dobrej nocy.
Al Koholik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: lipca 9, 2006, 2:43 pm

Postautor: Sławek Nalej » października 6, 2006, 10:10 am

bluesman7 pisze:o tak-r?wniez si? zgadzam...PRAWDA TO!!!!!!a Ty S?awek zaniedbujesz si?,oj zaniedbujesz,ju? Ci tyle razy prosi?em-tylko nie wina w kartonie...zlituj si? czasem nad samym sob?...


:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: marek haga » października 6, 2006, 10:39 am

bluesman7 pisze:
Rafal Nitka Bialek pisze:Kluczem do sukcesu s?, jak mniemam, dwie sprawy:
1. Wiedza z zakresu teorii muzyki.
2. Wyobraznia/s?uch muzyczny/muzykalno?? etc.


Akurat moim zdaniem punkt drugi jest cz?sto wystarczaj?cy, a pierwszy w wielu przypadkach (znam osobi?cie) utrudnia,wr?cz zabija ow? wyobra?ni? muzyczn?.(bez generalizowania,oczywiscie).


Bastek, a ja my?l?, ?e wielu ludzi kszta?ci si? muzycznie nie maj?c owej
wyobra?ni/s?uchu/muzykalno?ci. Graj? potem kieruj?c si? teori?. ?atwo to
sobie wyobrazi?, podobnie jak w innych dziedzinach ?ycia.
Ot, cho?by w medycynie ;)
MS
Awatar użytkownika
marek haga
bluesman
bluesman
 
Posty: 244
Rejestracja: stycznia 5, 2006, 11:09 am
Lokalizacja: Bjałystok

Postautor: Kruposz » października 11, 2006, 8:03 pm

a czy jest tu ktos kto nauczy mnie grac na klawiszach :) ? bo postanowilem si e nauczyc :P
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: WitekBielski » października 11, 2006, 8:20 pm

A masz wog?le ten Klawisz?
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Kruposz » października 11, 2006, 8:24 pm

wlasnie dzis pozyczylem :) jak d?wi?ki s? roz?o?one to wiem i podstawy teorii ale potrzebuje (nie wiem czy cos takiego jest wogole :D) schematy opalcowan,jak lapac akordy itp :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Krzysiek101 » listopada 10, 2006, 4:59 pm

Jak do tej pory gra?em troch? ze s?uchu i pr?bowa?em tworzy? co? swojego, nie powiem w moim odzczuciu idzie mi ca?kiem nie najgorzej, ale jednak mi czego? brak. Wko?cu postanowi?em, ?e najwy?szy czas ?eby zacz?? uczy? si? skal itp. rzeczy. Interesuje mnie jedna rzecz jakich skal u?ywa si? w bluesie a'la Obstawa Prezydenta, Gang Olsena; Indigenous, Gov't Mule, Allgood, Blues Traveler? A jakich w gatunkach rock i rock n' roll (np. Chuck Berry)?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 135 gości

cron