Kilka pyta?

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Kilka pyta?

Postautor: blues_and_love » sierpnia 14, 2006, 9:15 pm

S?ucham ostatnio troch? Satrianiego. W jego kawa?kach cz?sto s?ycha? takie fajne, wysokie piski. Jak on to robi? czy to zwyk?e fla?olety?
Mam jeszcze pytanie odno?nie skal. Znudzi?o mi si? granie ci?gle w pentatonice i zacz??em uczy? si? skal minorowych i majorowych, ale nie wiemjak ich u?ywac... Wku?em je. I co dalej? Chce grac wiecej jazzowych rzeczy, a pentatonika mnie troche ogranicza... Jak nauczy? si? jakich skal i jak ich u?ywa? w praktyce?
-------------------------------------------------------
Soul to Soul - z duszy dla duszy.
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
blues_and_love
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: maja 6, 2005, 11:12 am
Lokalizacja: Kłodzko

Postautor: WitekBielski » sierpnia 14, 2006, 10:36 pm

1. te piski to fla?olety...
2. posluchaj troche rzeczy jak np Santana i podpatrz jak oni korzsystaj? z tych skal albo poprostu wez to na sluch bo oto w koncu tutaj chodzi
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Dawid D » sierpnia 14, 2006, 11:48 pm

Satriani bardzo cz?sto wydobywa fla?olet i bawi si? floyd rosem - to daje bardzo ciekawe efekty.

Poczytaj w necie na temat sztucznych i naturalnych fla?olet?w (po angielsku - pinch).
Awatar użytkownika
Dawid D
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 4, 2006, 1:26 pm

Postautor: bluesman7 » sierpnia 15, 2006, 5:14 pm

opr?cz tego u?ywa r?wnie? efektu whammy,mo?e to oto Ci chodzi...
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: Blues-66 » sierpnia 16, 2006, 9:45 am

Spr?buj "kr?tko" trzyma? kostk? i uderza? ni? w strun? tak, aby prawie jednocze?nie (jak przy fla?olecie) dotkn?? tej struny opuszkiem kciuka (r?ki w kt?rej trzymasz kostk?, oczywi?cie). Troch? mi ci??ko to opisa? w bardziej przyst?pny spos?b.
Mam nadziej?, ?e po kilku pr?bach si? uda.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Blues-66
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: sierpnia 10, 2006, 7:08 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 258 gości