wokal-piec vol.2

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

wokal-piec vol.2

Postautor: Marchwiak » sierpnia 10, 2006, 3:01 pm

mam znowu noobowe pytanie...

wszyscy w 'zespole' borykamy si? z odwiecznym problemem ludzko?ci... Nasza wokalistka ci?gle nie ma swojego nag?o?nienia. Kombinowalismy z moim 15w laneyem ale ledwo (slychac). Skolei jak podpina sie do drugiego portu w moim Crate gx80 to musze przykrecac gitarke - brak pazurka.

I teraz przysz?a mi szata?ska my?l, tylko, ?e boj? si? o piece - jak to NOOB - czy nie wybuchn?, spal? si? i takie tam pierdo?y... ona podpiela by sie do mojego laneya 15 i przez line out podpiela do wejscia line in na moim crate - moglaby (chyba) sobie glosnosc ustawic, barwe itd, a ja bym nie musial przykrecac na gitarce volume i tone (znowu chyba), co o tym s?dzicie? jest jakas opcja?
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: jurek87 » sierpnia 11, 2006, 8:05 am

Nie powinno nic si? zepsu?. Tylko pytanie czy wpi?cie jacka w line-in nie od??czy Twojego preampu? U mnie tak to w?a?nie dzia?a. Inna sprawa ?e volume raczej dotyczy ko?c?wki mocy wi?c oboje b?dziecie od tego zale?ni - ale to ju? da?oby si? ustawi? gainem. Tylko - jak m?wi?em - musisz sprawdzi? czy line-in miksuje si? z wbudowanym preampem.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Marchwiak » sierpnia 11, 2006, 2:38 pm

w moim sraneju, jak do line in podlaczalem walkmana, to na nim ustawialem glosnosc 'tla' a moj? gitare pokretlami na piecu, oby tu podobnie zadzialalo
thx za odpowiedz
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: Blues-66 » sierpnia 12, 2006, 6:47 pm

A mo?e warto zrobi? jakie? hand-made nag?o?nienie na wokal?
np.: http://83.19.103.166/search.php?mode=results&sid=

A je?li nie chcesz robi?, to mo?e co? takiego:
http://www.allegro.pl/item120157176_super_wzmacniacz_2x200wat_super_okazja_.html
(troch? go?? przesadzi? z tym "stanem idealnym" ;) )
lub
http://www.allegro.pl/item120157176_super_wzmacniacz_2x200wat_super_okazja_.html

tu potrzeba by jaki? ma?y mikserek podpi?? i wtedy mo?esz nawet kilka mikrofon?w u?ywa?.

Na pr?by spokojnie powinno wystarczy?, a nawet na ma?e kluby.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
Blues-66
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: sierpnia 10, 2006, 7:08 pm

Postautor: paskud » sierpnia 12, 2006, 7:07 pm

my?l?, ?e na pr?by wam starczy jaki? stary piecyk LDM- np SKM-7
mo?na kupi? uzywk? za 500 - 600 z? i posiada toto g?o?nik celestion 12cali i 7 wej?? w tym 2 mikrofonowe - moc 2 x 60 watt - czyli mo?ecie podpi?? do niego kolumn? (8 ohm)

podobna rzecz u mnie pracowa?a przez kilka lat - i nag?a?niali?my na tym klawisz i wokal i nawet saxofon. Sprz?t nie do zajechania :) i na ma?e koncerty do klub?w i knajpek nam wystarcza?
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: Marchwiak » sierpnia 14, 2006, 11:31 pm

ostatnio o dziwo dal rade moj smieszny lanej, ale na dluzsza mete wiadomo... pogadam z typka, niech no ruszy w ko?cu portfel ;]
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości

cron