Symulacja lapmy, przedwzmacniacz lampowy i lampa

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Symulacja lapmy, przedwzmacniacz lampowy i lampa

Postautor: Marchwiak » czerwca 8, 2006, 10:56 am

tak jak w temacie, czy s? jakies zauwa?alne r??nice, czy raczej detale (pr?cz ceny :lol: ), o co z tych tak w?a?ciwie chodzi?
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: wyderko » czerwca 8, 2006, 4:24 pm

Oczywi?cie - r??nica jest w brzmieniu - ja bym wybra? oczywi?cie t? III opcj? :). Przenoszenie najmniejszych niuans?w artykulacyjnych, brak charakterystycznego dla konstrukcji tranzystorowych jazgotu i ha?asu, to najwi?ksze zalety lampy - wiadomo - symulacja to symulacja - co? pomi?dzy - jak si? nie ma funduszy to mo?na si? w takie rzeczy bawi? (POD itp). A je?li chodzi o hybrydy, to dobre konstrukcje potrafi? niekiedy naprawd? nie?le zabrzmie
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: Black_Beauty » czerwca 8, 2006, 4:58 pm

Trzeba zagra? na lampie by zrozumie? twierdzenie "lampa to lampa" :)
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: kopruch » czerwca 11, 2006, 12:34 pm

no szkoda tylko ?e lampa kosztuje dwa razy wi?cej :) .Ja akurat kasiasty nie jestem wi?c musze sie bawic sam i kombinowac. Ostatnio wytarga?em stare lampowe radio "powycinalem" z niego co nie potrzebne i zostawi?em sam wzmacniacz. Pod??czy?em gitara-radio-piec i powiem ze nawet daje rade :). Jak si? odkreci radio na maksa to robi sie lampowy przester ktory jeszcze moge dopalic bluesbrakerem (tez w?asnej roboty :) ) i jest calkeim calkiem. Jak sie nie ma co si? lubi to si? lubi co si? ma :D
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: Black_Beauty » czerwca 12, 2006, 12:09 pm

kopruch pisze:no szkoda tylko ?e lampa kosztuje dwa razy wi?cej :) .Ja akurat kasiasty nie jestem wi?c musze sie bawic sam i kombinowac. Ostatnio wytarga?em stare lampowe radio "powycinalem" z niego co nie potrzebne i zostawi?em sam wzmacniacz. Pod??czy?em gitara-radio-piec i powiem ze nawet daje rade :). Jak si? odkreci radio na maksa to robi sie lampowy przester ktory jeszcze moge dopalic bluesbrakerem (tez w?asnej roboty :) ) i jest calkeim calkiem. Jak sie nie ma co si? lubi to si? lubi co si? ma :D
i oto chodzi :)
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: kopruch » lipca 3, 2006, 2:20 pm

nagralem ostatnio kawalek na tym moim wspanialym "lampowym" sprzecie :).Dopiero teraz zdobylem mikrofon.Zawsze piszecie ze trzeba zobaczyc jak brzmi w miksie. Ocene zostawiam wam. Walek jest nudny ale nie chodzi o niego tylko o brzmienie. Sprzet - gitara na singlu przy mostku, dynakomp(robiony przezemnie), stare radio :D i piec 30w tranzystorowy made in USA firmy "nie mam pojecia" z glosnikiem DOD :).Na piecu jest napisane tylko JUICE IT :|.Mikrofon jakis tonsil stary.

LINK

www.mmj.pl/~kopruch/New%20song_mixdown05.mp3
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: franz » lipca 4, 2006, 9:45 pm

Ani symulacja lampy, ani lampowy preamp, nic nie daj?. I nikt, w??cznie z graj?cym, nie us?yszy tej "nibylampy".
Tylko pe?na lampa. Od kiedy zacz??em gra? na lampie, zacz??a si? wyprzeda? sprz?tu : najpierw poszed? tranzystorowy Peavey, na kt?rym - jak si? okaza?o - nie da si? gra?, cho? wcze?niej podnieca?em si? jego brzmieniem. A teraz domu szuka Bluesbreaker Marshalla. Lampowy przester kasuje go w przedbiegach.
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości