Gitary/Wzmacniacze/itd,itp.......

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: michall » grudnia 4, 2006, 10:33 pm

WITAM!!
Temat ju? mo?e troche przedawniony ale co tam... te? sie pochwale:D
Na pocz?tek... Cudo moje najukocha?sze... przepi?kny Les Paul.... Richwood Re-125 . Tutaj mo?ecie zobaczy? :D :
http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =1&id=6934
Piec... Za jaki? miesi?? Hiwatt MWATT G 100.12 R
http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =5&id=5893
Chwilowo gram na czyms... ech lepiej nie m?wi?.. takie 20 watowe co?... ale na pr?bach nag?a?niam mikrofonem i daje na starawy 10 metrowy piecyk Vermony:D Jako? daje rade;d
Efektu nie mam narazie ?adnego. Po prostu najpierw musia?em uzbiera? na dobr? gitare... teraz jeszcze piec. P?zniej b?d? my?la? nad efektami.
Struny D'addario.
Przew?d i kostki Planet Wavesa
Moi gitarowi mistrzowe ; Jimmi Page, Ritchie Blackmoore, Jimmie Hendrix, Rory Gallagher, Angus Young, Warren Haynes.
Tak wog?le to mam 15 lat. Gram od prawie 5 . Najpierw 4 lata na klasyku. Na elektrycznej wios?uje od ponad roku. Szczerze m?wi?? bardzo dobrze mi te 4 lata na klasyku zrobi?y. Granie masy etiud sonatin i tak dalej da?y ogromnie solidne podstawy do dalszego wios?owania, wi?c nie mia?em problem?w gry pierwszy raz wzi??em do r?ki elektryka.
Co do technik... nie ma sensu wypisywa?... po prostu wszystko co do grania bluesowego i rockowego potrzebne. Jedynie tapping mi troche kuleje:D
A co do moich marze? je?eli chodzi o sprz?t... no c??... Gibson Les Paul... oboj?tnie jaki. :D Kocham brzmienie tych gitar. Zw?aszcza w r?kach Jimmiego Page'a.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Turgon » grudnia 5, 2006, 5:32 pm

No c?? ja wios?uje dopiero od 4 dni ;)
Gitara: elektro-akustyk Epiphone DR-200CE
Piec: Brak, ale prawdopodobnie b?dzie jaki? ;)
Efekty: Po co ?
Struny: Oryginalne Epiphone'a :) i jedna Peaveya - na szybko wymieniona

Moje marzenie: Gra? na Telecasterze lub Stratocasterze lub Les Paulu :D
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: pol280 » grudnia 6, 2006, 8:37 pm

Witam,

poniewa? niedawno do??czy?em do forum to wypada co? o sobie napisa?:)

A wi?c obecnie gram na Fenderze Stratocaterze. Jest to model sygnowany przez Claptona w kolorze Mercedes Blue - gitara bardzo wszechstronna i pi?knie wykonana (jest to Custom Shop :) )

Piec to narazie Marshall Valvestate 65W, ale czekam na Fender'a TwinAmp'a. Kupi?em sobie tak? zabawk? jak Line6 PodXT Live i si? bawi?em du?o r??nymi piecami i znalaz?em takie brzmienie, kt?re mi odpowiada?o:)

PS> Tylko po co to wszystko, gdy gram albo dla siebie, albo raz na miesi?c gdzie? z kumplem od biedy.. Szukam, szukam i nie mog? z nikim pogra?:/
Serce -> Palce -> Fender Custom Shop Eric Clapton Strat -> Custom Ibanez TS-808 -> Dunlop JH-1B Wah-Wah -> MesaBoogie Dual Rectifier Roadster 212 Combo -> chcecie to usłyszeć:)))
Awatar użytkownika
pol280
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: grudnia 2, 2006, 6:15 pm
Lokalizacja: W-Wa

Postautor: Kruposz » grudnia 6, 2006, 11:06 pm

Ja posiadam :

Basik Cort model Curbow 4 w kolorze naturalnego drewna + wzmacniacz ashdown electric blue 180

Elektryk J&D Brothers,kopia les paula (bia?y,?liczny :)) a co do pieca to w?a?nie si? przymie?am...

najwi?cej do mojego stylu gry na gitarze wni?s? Stevie Ray Vaughan,lubi? zagrywki rockowe po??czone z bluesem i smaczkami funky :)

a co do basu to najbardziej lubie gra? melodyjne ?cie?ki,?adnie zamykaj?ce utw?r w ca?o?
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Pawel1991 » grudnia 23, 2006, 5:09 pm

A wiec tak:
- Gitarka : Squier
- Piec: Marshall mg15
- Efekt: Overdrive Behringera
- Technika: raczej s?aba :P:P
A co do mistrz?w to: SRV,Eric Clapton, Tab Benoit...

Ps. Moj pierwszy post na tym forum :D
Awatar użytkownika
Pawel1991
blueslover
blueslover
 
Posty: 400
Rejestracja: grudnia 10, 2006, 12:47 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » grudnia 23, 2006, 5:33 pm

Pawel1991 pisze:Ps. Moj pierwszy post na tym forum :D

To witam serdecznie na forum - a tym bardziej serdecznie ?e jak czytam jeste? z Bia?egostoku.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wajlonis » grudnia 23, 2006, 8:01 pm

WItam! No prosze - jestem tu do?? dlugo - ale temat zobaczy?em dopiero teraz. A wi?c tak:

PIEC - Fender Rock Pro 1000
GItara - jaka? Leyanda - po?yczona, ale kupuj? w?a?nie Richwooda Les Paula

W graniu bardzo mocno inspiruje sie moim Mistrzem - Dickey Bettsem, chocia? wplyw na mnie maj? tacy ludzie, jak Julian Sas, Rory Gallagher czy southernrockowi wykonawcy...
Obrazek
wajlonis
bluesman
bluesman
 
Posty: 270
Rejestracja: października 6, 2006, 8:05 pm
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: KRIST » grudnia 25, 2006, 11:45 am

ja fender stratocaster a piec soldano B52 glowa 100w pelna lampa paczka B52 wszystko USA.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: MrEvil » grudnia 25, 2006, 1:32 pm

a ja elektryk Everplay stratocaster (ale planuje kupi? squiera strata albo epiphona les paul), klasyk Everplay Guitar Student pro (rewelacja), akustyk hiszpa?saka Marita, wzmaczniacz jaki? polski tranzystor kolumny 200W samoruby i fuzz a'la Big Muffa
I don't play the Guitar. The Guitar play me.
www.muzyczny.pl
Awatar użytkownika
MrEvil
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 35
Rejestracja: listopada 22, 2006, 7:53 pm
Lokalizacja: Z Piek?a rodem

Postautor: kozee » stycznia 12, 2007, 9:59 am

teraz "?wie?ak" si? wypowie :)
Ja mam Gibsona Les Paula (sygnaturka Garego Moore,a) A.D. 2001
i Labog? Studio Reverb + 2x12 Eminence Legend 123
Gitarka wpi?ta prosto w g?ow?, z kostek tylko DD-3 i boosterek w p?tli.
My?l?, ?e jeszcze par? lat pracy i mo?e b?d? w stanie skutecznie operowa? potencja?em w/w zestawu :wink:
pozdrawiam serdecznie
fly a little wing...
Awatar użytkownika
kozee
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: stycznia 11, 2007, 11:35 am
Lokalizacja: Łódź, Głowno

Postautor: Cymer » stycznia 20, 2007, 12:13 am

Witam!!!

Post bardzo stary, przypuszczam, ?e pisali go staro?ytni inkowie(bez obrazy dla autora) ale co mi szkodzi... Zaczn? od wiose?ka. Jest to lutniczy bas firmy Mensfeld. Dla niewtajemniczonych dodam, ?e Mensfeld to protoplasta gitar, kt?re obecnie s? produkowane pod szyldem firmy Marathone. W najbli?szym czasie wymieni? j? na co? takiego http://www.mbs.evision.pl/index.php?got ... od_id=1837
Cena sugeruje, ?e sprz?t nie powala pod ?adnym wzgledem. Nic bardziej mylnego, gdy? Ry?woody maja to do siebie, ?e graj? jak sprz?t postawiony w hierarchii o klas? wy?ej, a kosztuj? po?owe mniej. Polecam. Je?eli chodzi o piec, to przyznam, i? takowego nie posiadam... Na pr?bach gram na wzmacniaczu pewnego bardzo mi?ego basisty. Piec to LDM BA 100. Sze?ciostopniowy korektor d?wieku i reszta elektroniki wydobywaja z 15 calowego g?o?nika ca?kiem przyjemne d?wieki, nawet pod moim Mensfeldem. S?ysza?em jak to combo pracuje pod GMR-em i musz? przyznac, ?e by?em mile zaskoczony. Wzmak zachowuje r?wnowag? mi?dzy cen? i jakosci? brzmienia, a mo?e nawet brzmi lepiej ni? mog?oby si? wydawa?. W przysz?ym miesiacu, najp??niej w marcu kupi? piec, kt?ry narobi ju? du?o wiecej dymu. Tu jest moje z?otko http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=1&g2=2&g3=6&id=1541. ?wietny sprz?t. Inspiracje czerpie z takich klasyk?w i legend jak Led Zeppelin, Guns 'N Roses czy innych. Za mistrz?w w swoim fachu uwa?am takich basistow jak John Paul Jones czy Roger Glover. Ka?demu zaleca?bym powr?t do korzeni, bo to w nich zawarta jest ca?a m?dro??, wszystko to, co powinni?my sobie przyswoi? i czym powinni?my si? kierowa? w naszej muzycznej wedr?wce. Wszystko to po to, aby owoce kt?re wydamy okaza?y sie najdorodniejszymi w tym wielkim zadzie, kt?rym jest muzyczny p??swiatek.
Bassman forever
Awatar użytkownika
Cymer
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: grudnia 31, 2006, 1:01 am
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Cymer » stycznia 20, 2007, 12:18 am

Ma?e sprostowanie. W poprzednim po?cie napisa?em, ?e owoce, kt?re wydamy powinny okaza? si? najdorodniejszymi w zadzie, kt?rym jest muzyczny p??swiatek. Chodzi?o mi oczywiscie o sad. Za pomy?ke najmocniej przepraszam. Goodbye :D
Bassman forever
Awatar użytkownika
Cymer
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: grudnia 31, 2006, 1:01 am
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: sssh » stycznia 22, 2007, 3:39 pm

Staro?ytni Inkowie?? A to ciekawe. Staro?ytni maj? si? dobrze i mimo, ?e o nich zapomniano to jeszcze tu wr?c?!!

Pozdrawiam
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 180 gości

cron