Gitary/Wzmacniacze/itd,itp.......

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Gitary/Wzmacniacze/itd,itp.......

Postautor: sssh » maja 14, 2006, 11:32 am

Tak sobie za?o?y?em temat dla ludzi graj?cych na gitarach i nie tylko dla nich. Mo?e wam si? spodoba.
Chcia?bym aby?cie pisali tu na jakim sprz?cie gracie i dlaczego.
Czym si? ispirujecie, jakimi technikami gracie. O jakim sprz?cie marzycie itd, itp.
Taki temat woda...
Tak sobie pomy?la?em, ?e mo?e by? to pomocne dla ludzi chc?cych zacz?? si? uczy? gra? lub ju? stawiaj?cych pierwsze kroki w tej trudnej sztuce.

No to mo?e zaczn? od siebie.
Jak ju? niekt?rzy wiedz? ja gram na wcia? ulepszanym defilku melodia 2.
Chocia? do niedawna mia?em Ibaneza RG-270 ale sprzeda?em go, jako? nie podchodzi?a mi ta gitara.
Ze wzmacniaczy to w domu pogrywam na w?asnej konstrukcji zrobionej z amplitunera radmor :) Ale jak trzeba si? pokaza? to gram na 100 watowym marshallu z serii mg. A niedawno kupi?em za psi pieni?dz lampowy kafel nieznanej mi produkcji, chyba jest to holenderskie ustrojstwo, wi?c b?d? co? z tego tworzy?. :)
Efekt?w typu kaczka i i temu podobne nie u?ywam w og?le, jako? mi nie le??. Jak gram w domu to u?ywam tylko w?asnej konstrukcji lekkiego przesteru, chocia? lubi? pograc tylko na samym wzmacniaczu:)

Z technik? gry u mnie to jest ?miesznie. Nazwy tych wszystkich technik, bendingi, tappingi, hammeringi to przyswoi?em dopiero jak zacz??em uczy? gra? innych, wczesniej jako? si? obywa?em bez tego :) A tak og?lnie to u?ywam wysztkiego po trochu opr?cz slajdu przy pomocy "szklanki" lub klucza "nasadowego" :) jako? nie mam serca do takiego grania.
Najbardziej lubi? fla?olety, zar?wno czyste jak i skr?cone. A najwi?ksz? radoch? mam z podci?gania strun i to takiego brutalnego :)
Najwi?kszy problem zawsze mia?em z tym czy gra? kostk? czy palcami.
Zanim zacz?lem przygod? z gitar? elektryczn?, na kt?rej gram kr?tko bo dwa lata, wczesniej gra?em na klasyku d?ugie sze?? lat. No i gra?em palcami, jak si? przesiad?em na elektryka to gra?em g??wnie kciukiem ale w ko?cu przekona?em si? do kostki i teraz lubi? gra? tak, ?e gram na przemian raz kostk? raz kciukiem. No to mo?e starczy w tej materii.

Je?li chodzi o inspiracje to lubi? bardzo czerpa? z Claptona, Rorego Gallaghera i Alvina Lee.

No to mo?e koniecm moci wywod?w.
Nie chcia?bym aby?cie rozumieli ten temat jakos przechwalanie si? co to ja nie mam i jak to ja wspaniale gram. Chcia?bym aby by? to temat "kopalnia wiedzy" dla gitarnik?w.

pozdrawiam wszystkich
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: urban88 » maja 14, 2006, 12:07 pm

No to ja wypadne jako drugi :)

Poczynajac od wiosla, moja flagowa (i jak narazie jedyna :D ) gitara jest Fender Stratocaster American Standard z roku 88 (w moim wieku :D) ktory jest moja miloscia :D nie wydaje mi sie zebym kiedys ta gitare sprzedal, chyba ze naprawde w ostatecznosci. Plany na przyszlosc? W listopadzie mam urodziny, osiemnaste zreszta wiec na pewno wpadnie dosc kasy, aby z lekka dokladka kupic cudo pt: Ibanez Steve Vai JEM7V, to takie moje male/niemale marzenie.

Tak wyglada moj Strat:
Obrazek

Jezeli chodzi o piec to chyba was zaskocze, otoz pieca nie mam :) Gram poprzez podlaczenie gitary do miksera audio, ktory z kolei podlaczony jest do studyjnej karty muzycznej (E-mu 0404) w moim pececie, ktory naklada wirtualne efekty na sygnal w czasie rzeczywistym, wysyla zmodyfikowany sygnal do miksera do ktorego z kolei podlaczony jest zestaw glosnikow kina domowego Creative 5.1 5100, z efektem przestrzennym gra sie o niego lepiej niz na piecu, choc piec bede musial zakupic, gdyz obecny zestaw nie jest mobilny :) planuje narazie zakup malego piecyka cos w stylu Marshall MG30DFX lub Laney HCM30... tyle ode mnie :)
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: WitekBielski » maja 14, 2006, 1:44 pm

gitary: Squier strat, Everplay strat (wiadomo, tego drugiego nie u?ywam)
piece: Marshall MG15cd, Coxx CG-15
efekty: Exar Blueser

Techniki (po angielsku): slide, bending, harmonics (sam nie wiem kt?re), tapping (ale nie do Bluesa!) vibrato itp...

.. i to by bylo na tyle

pozdr.
Nick
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Krzysiek101 » maja 14, 2006, 1:53 pm

Czy kto? w prosty spos?b m?g?by mi wyt?uamczy? c?? to jest fla?olet? I na czym polega tapping
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: sssh » maja 14, 2006, 2:25 pm

Co do technik to polecam lektur?
http://www.e-gitara.com/index.php?modul ... &pageid=38

w miar? przyst?pnie napisane

fla?olet wed?ug mojej def. to dotkni?cie struny na w??le, nie doci?ni?cie do progu

a tapping to taki hammer on i pull-off tyle, ?e przy u?yciu obu r?k.
Tak obrazowo m?wi?c granie obydwoma r?kami na gryfie

http://www.gitara.pl/tappping.html

warto poczyta
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: sedit » maja 15, 2006, 12:47 am

Ot?? ja pogrywam na basie ze stajni Yamaha'y jest to model RBX350 z '92 roku, ma ona pi?kny numer na g??wce ML000450 co daje mi cho? troch? nadzieji, ?e jest jednym z pierwszych. Wykonanie jej bardzo mnie zaskoczy?o, grawerowane p?ytki, porz?dny mostek, r?wno nabite progi, kt?re mimo wieku wykazuj? bardzo ma?e zu?ycie, genialnie d?ugi sustain, gryf idealne prosty i akcja strun nawet ko?o 3 - 4 mm przy ko?cu drugiej oktawy (pod wp?ywem zmiany charakteru gry, nam?w, podnios?em struny, obni?y?em przystawki, jest bardziej rasowo, koniec zas?wania po gryfie a la Billy Sheehan) to s? elementy, kt?re powoduj?, ?e jest to najlepsza gitara jak? trzyma?em w r?ku (nie licz?c pewnego Jazz Bassa American De Lux '68....Nie oznacza to te?, ?e trzyma?em w d?oni miliony bas?w ;) ot, jestem zakochany w yamaszce:D), posiada elektronik? pasywn?, kt?r? szczerze wol? (ale nie ukrywam, ?e chcia?bym wcisna? w ni? seta pasywnego PB-JB firmy EMG) . Moim zdaniem aktywne to gitary, pasywy pi?knie pasuj? basom, szczeg?lnie do takiej muzyki jak blues, do heavy metalu, mo?e ju? nie, ale to nie autorytet ;)
Gram na starym piecu basowym Regent 50-B1, kt?ry mnie bardzo zadowala. 50W to ca?kowicie wystarczaj?ca moc, a wykonanie wzmaka i g?o?nik starej niemieckiej firmy RTF pozwalaj? na zaufanie. Wzmakowi brakuje takich rzeczy jak line out'a czy pod??czenia pod zewn?trzn? kolumn?, ale co tam wszystkiego mie? nie mo?na, wa?ne, ?e na czystym brzmieniu PB nie pierdzi w nawet najbardziej srogich i wysoko pog?o?nionych rejestrach, mimo, ?e rocznik jego jest stary jak ?wiat, a kupi?em go za kwot? p??darmow? :) taki ze mnie farciarz :P

Style jakimi "dysponuj?" wynikaj? troch? z moich fascynacji. Jako bardzo ma?y dzieciak chcia?em gra? triolami, u?ywaj?c trzech palc?w jak Steve Harris, teraz to moja g??wna technika (trzy palce, nie triole :P ), mimo, ?e stiwi poszed? w niepami??. Nast?pnie zacz??em si? uczy? technik kciukowych (klangowe zabawy) i kciukowo-szarpanych (slap) czy tylko szarpanych (pop) wynik?o to z mojej przypadkowej wizyty na funky'owym koncercie gdzie basista w?asnie zniszczy? mnie szklankowo czystym, slapowym basem. Nigdy nie opanowa?em tych oko?okciukowych technik na poziomie cho?by zadowalaj?cym, szybko mi si? one znudzi?y. Uczy?em si? gra? tak?e tzw. Tarantul? (tapping zak?adaj?cy u?ywanie po 4 palc?w obu d?oni) w?a?nie jak Billy Sheehan, ale do tego zupe?nie nie mam talentu. Kiedy? wzi?lo mnie tak?e ?eby nauczy? si? gra? kostk?, bo nic szybkiego nie umia?em zagra? w?a?nie ni?, nauczy?em si? ale jest to technika, kt?rej prawie w og?le nie u?ywam. Je?li ju?, ??cz? j? z nisko przesterowanym basem i popowym szarpaniem strun od do?u.
Generalnie zawsze chcia?em by? kim? kto gra bardzo szybko, przesz?o mi to. Teraz chc? z siebie wykrzesa? jakie? ?adne brzmienie st?d moja ch?? dorwania kaczki VOXa takiej jak mia? Roger Waters.

w chwili obecnej nie mam konkretnych idioli, aczkolwiek najwi?ksze wra?anie ostatnich czas?w zrobi? na mnie Kassa z J.J. Bandu.

Chcia?bym gra? bluesa od serca, bez matematycznych kalkulacji, chcia?bym zagra? kiedy? cho? kilka utwor?w na mod?? moich ukochanych Pink Floyd'?w. Chcia?bym gra? w taki spos?b i z takimi lud?mi, by mie? w tym najwi?ksz? ?yciow? frajd?.
Nigdy przenigdy nie chc?, by Muzyka by?a moim ?rodkiem, z kt?rego LICZY?BYM na utrzymanie. A finalnie to chcia?bym gra? kilka koncert?w rocznie, ma?ych, klubowych, kt?re dawa?yby ludziom tyle frajdy co mi, bo niczego nie kocham tak bardzo jak zadowolonych min ludzi, kt?rzy potem podchodz?, poklepia po ramieniu i powiedz?, ?e by?o ?wietnie, uwielbiam by? doceniany, jak chyba ka?dy, lekko narcystycznie i egoistycznie :)

rozp?dzi?em si? ale taki temat, woda jake? sam powiedzia?

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: sssh » maja 18, 2006, 7:15 pm

Jako? nikt si? nie kwapi do pisania wi?c ja co? napisz?:)

Mo?e najpierw poprzechwalam si?, ?e zagra?em na Fenderze Jaguar!!!
Zreszt? to trzeba samemu poczu?:) Niesamowite wra?enie.
Co prawda gitara okrutnie niewygodna, ale gra si? cudownie. Super brzmienie. ehhh ?eby tak? gitar? mie?. Pomarzy? dobra rzecz.

Wczoraj kupi?em sobie nowy efekt? jak zwa? tak zwa?. Tajemnicza nazwa
Boss BD-2 cena nawet przyst?pna, da?em za niego 190z?. Lekko u?ywany.
Ca?kiem fajne urz?dzenie. Daje ?adny przester. Poczu?em si? prawie tak jakbym mia? star? lamp?:(

Dzisaj po?azi?em sobie po sklepach z instrumentami, kt?rych w stolicy nie brakuje, jak zwykle w poszukiwaniu tego jedynego instrumenu, niestety wci?? bez rezultatu.
Dzisiaj r?wnie? sta?em si? w?a?cicielem kolejnej gitar defil, tym razem jest to Malwa ( tylko si? Sedit nie ?miej :) ). A co najlepsze ta ma r?wno 25 lat a wygl?da jakby wysz?a prosto z fabryki. Wisia?a sobie u go?cia na ?cianie a potem le?akowa?a w szafie. Zap?aci?em za ni? og?lno?wiatow? walut? bli?ej znan? jako 3/4:) Zn?w mam przy czym d?uba?.

Znalaz?em w necie video na, kt?rym Alvin Lee gra na stracie!
http://youtube.com/watch?v=RSiGTC51v3E& ... lvin%20lee
A my?la?em, ?e jest to jedyny gitarzysta poza mn?, kt?ry nie lubi tej gitary.:) Chocia? jak jej nielubi? skoro jest wspania?a? Nie mog? od?a?owac, ?e nie idzie mi gra na stracie, a przerabia? mi si? nie u?miecha

no to mo?e tyle przemysle? na dzisiaj, pozdrawiam
Tattoo'd Lady,
Bearded baby,
They're my family.
When I was lonely,
Something told me, where,
I could always be.
Awatar użytkownika
sssh
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: kwietnia 10, 2006, 6:54 pm

Postautor: Wooki » maja 18, 2006, 7:58 pm

A ja gram na o to takim sprz?cie:
-Gitara Cort Strat tu mo?na zobaczy? jak wygl?da http://www.guitarcenter.pl/catalog/prod ... cts_id/378
to jest moja pierwsza gitara elektryczna (gram 3lata) lecz mam zamiar zakupi? Epiphone les paul Standard :D
-piec jest to 60 watowy Mega amp przewa?nie stosowany do ci??kiej muzy ale jak si? go troche przykr?cie i doda middla to jest fajnie rockowo-bluesowo :D
- z efekt?w u?ywam jedynie kaczki Jim Dunlop Cry Baby GCB-95

moimi masterami w tym instrumencie to:
Hendrix
SRV
Slash

a z polskich to:
Jerzy Styczy?ski
Adam Otr?ba
Partyzant
S?awek Ma?ecki
Krzysztof Misiak :D

To tyle;];]
"A mo?e by tak z diab?em zawrze? pakt...."
Awatar użytkownika
Wooki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: maja 17, 2006, 10:02 pm
Lokalizacja: Ciechocinek

Postautor: Tomiszon » maja 18, 2006, 10:11 pm

Gitara - Fender Stratocaster USA (oczywi?cie podr?ba ;) - w?skie progi, 3x single, czerwony.

Piecyk - Kustom dual 30 RC - kupiony jakis czas temu, bardzo dobry, ale sprzedaj? by kupic Valvetronixa.

Pomiedzy dwa kable i GCB 95 :)

Kostki najchetniej tr?jsieczny dunlop 0.88

Struny Ernie Ball Regular Slinky 10-46 (zalo?y?em pierwszy raz i jestem zachwycony - od chyba juz paru miesiecy brzmia swietnie)
eee... no i to tyle chyba je?li chodzi o sprzet... czasem u?ywam widelca, dlugopisu, albo czegos innego jako bottlenecka ;)
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: T » maja 19, 2006, 8:36 pm

moje graty to
elektryczny MEG Fingertip z wymienionymi pickupami
elektroakustyczny Crafter FSG-280EQ
Bas Mayones - modelu nie znam
amp domowy samor?bka wzorowany na red baronie
sansamp GT-2 i EH small clone chorus - tak?e w?asnej roboty,
wcze?niej mia?em kostki Marshalla BB-2 i GV-2, oraz po?yczony amp Fender Bassman Ten

... tylko czasu na granie coraz mniej :(
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: boony » maja 20, 2006, 12:03 am

Ja gram na lutniczej gitarze (jest to moja 4 od tego samego lutnika) , model coolish blues. Osprz?t firmy Shadow. Mam tylko potencjometr g?o?no?ci i u?ywam tylko singla przy gryfie. Wzmacniacz Peavey classic 50W. Czasem korzystam z kostki tremolo i TS 7. Opr?cz tego pud?o EKO model Ranger VI i niemiecka gitara jazzowa z lat pi??dziesi?tych z przystawk? piezzo ukryt? w gryfie. No i na razie niedoko?czony potw?r - Echoton do grania ru?om.

Pozdro
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: Kożuch » maja 20, 2006, 11:32 am

Jej... widze, ?e nadszed? czas zmieni? troch? klimacik;)
B?bny Mapexa M, kopnfiguracja manhattan (tyle, ?e gram bez jednego toma), czarne, jak diabli;) O naci?gach nie pisz? nic, bo s? w stanie rozk?adu (nied?ugo zmieniam oczywi?cie - my?l? o Aquarianach, ewentualnie jak mi bud?et nie pozwoli to Attacki - zaryzykuje;), do tego blaszki - paiste 802 (hi hat 14", ride 20" i crash/ride 18"), orion solo pro master power crash 17" (tej nie lubie z ca?ego serca;). ?adnych twin?w, ani tym podobnych pierd??. To, co mam wystarcza mi w ca?o?ci;) Ano i przyda?by si? sto?ek jeszcze jaki? konkretny hehe.
Kożuch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: maja 11, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: August?w

Postautor: Stanley-1 » maja 21, 2006, 12:03 am

...po koncerciku u nas Jirka pokazal mi gitar? kt?r? jako prezent dosta? od grajacego z nim lutnika na bezprogowym basie W?odzimierza z Fuzion Trio jakie mielismy okazj? goscic..przyznam ze instrument wykonany swietnie i gdy sie go bierze w r?ce czu? go....dlatego chcia?bym pokazac...moze kogo? natchnie...
Obrazek
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: blues_and_love » maja 29, 2006, 9:43 pm

Gitary:
-Peavey Raptor Special (kopia strata:))
-Tani klasyk (z metalowymi strunami za?o?onymi przeze mnie)
-stary polski bezfirmowy piec lampowy, kopia marsza?ka, na paczce na dw?ch '12 tonsila- 120 W
-kompresor i kaczka Behringera, czasami ma?y 15- Wattowy piecyk Peavey rage 158.

Do tego kostk dunlop Tortex 1,5 mm., i du?o feelingu oczywi?cie :)
-------------------------------------------------------
Soul to Soul - z duszy dla duszy.
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
blues_and_love
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: maja 6, 2005, 11:12 am
Lokalizacja: Kłodzko

Postautor: Walduś » maja 29, 2006, 10:52 pm

Gitary: FENDER TELECASTER American Standard 1992 oraz Ibanez RG170R(na sprzeda?)

Wzmacniacz: Hughes & Kettner Club Reverb 65W(na sprzeda?), zamierzam kupi? Laneya TFX2

Struny: Ernie Ball Regular Slinky 10-46

Kostki: Planet Waves
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Tomiszon » maja 30, 2006, 2:50 pm

w?asnie! nie napisalem, ze gram du?ymi tr?jk?tnymi ???to-przezroczystymi kostkami Dunlop Ultex 0`88 z nosoro?cem :D
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Geronimo » maja 31, 2006, 1:27 pm

Wios?o-squier'ek showmaster. Wzmacniacz- Laney HCM30R.Struny- Roto yellows 10-46. Mam tak?e Metal Zone Boss'a;sprz?t tani, ale przyzwoity ( powiedzmy...)
:lol:
G?wniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na g?bie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dzi? w pa?acu,
A sra? chodzi?e? pod cha?up?,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Ca?ujcie mnie wszyscy w dup
Awatar użytkownika
Geronimo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: maja 28, 2006, 11:25 am
Lokalizacja: Nowy S?cz,lub Krak?w

Postautor: damianX » czerwca 2, 2006, 3:20 pm

Witam
Gitara Yamaha Pacifica 112, struny d'Adario 10-46 (poprzednio 9-42 sprawdzam czy lepiej :D ), piec Vox AD30VT, kostka Dunlop 0,88 lub palce.

Gram najchetniej 3 funty a,d,e :)
damianX
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: listopada 24, 2005, 11:41 am

Postautor: Basman » czerwca 2, 2006, 3:27 pm

Gitarka - lutniczy bas Jamawi, pi?ciu strunowowy.
klasyczna admirka do?? ju? wys?u?ona

?epek - Ashdown MAG 600 w kejsie proela

Paczuchna - Ampeg Classic 4x8", 200 waciak?w.

Okazyjnie - kontrabas, sopi?ki, drumla, kazoo

:twisted:
___________________________________________

Bli?ej nieokre?lone w czasie plany:
- basik czteru strunowowy typu D?ezbas
- baski czteru strunowowy zdefretowany
- klasyczna niedroga hiszpanka z wbudowanym elektrykiem
- wymiana Ashdowna na bardziej rasowy ?eb
- druga paczuchna do basu
- kontrabas elektryczny
- Minolta Dynax 5d

:twisted:


A nu? ktu? b?dzie mia? ciekaw? ofert?... Zapraszam na prv.
___________________________________________

Od r?ki zamieni? si? ch?tnie na kejsy - mam Proela wysoko?? 3U, zamieni? na por?wnywalny 2U (Proel, Stagg, Warwick)
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: paskud » czerwca 2, 2006, 3:46 pm

Minolta Dynax 5d - no to zobaczymy jak zagrasz na tym ]:->
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: Basman » czerwca 2, 2006, 3:51 pm

paskud pisze:Minolta Dynax 5d - no to zobaczymy jak zagrasz na tym ]:->


Jak po?wicz?, b?dzie nie?le :P .

Mo?e duecikiem kiedy? polecimy :twisted: .
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: paskud » czerwca 2, 2006, 3:56 pm

ostatnio bawi? si? w podczerwie? :D

zobacz tu http://onephoto.net/info.php3?id=275415

:D
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: pink-pit-king » czerwca 2, 2006, 6:01 pm

Witam gram na wzmaku Marshalla JCM 800 lead series 50watt lampa +paka 1960 prosta gitara to japo?ska kopia les poula rocznik 1973 pod nog? marshall bluesbraker,jaki? tani chorus,delay,small stone electro harmonix z pocz?tku lat 70 i wszystko to razem g?ga tak ?e z n?g powala
Awatar użytkownika
pink-pit-king
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 16
Rejestracja: września 14, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Postautor: Tomiszon » czerwca 3, 2006, 8:37 am

ho ho, te? bym sobie na minolcie pogra?... ewentualnie na olympusie, maj? dobry... sustain?

Je?li chodzi o marzenia bli?ej nieokre?lone i dalekie w czasie:

- Vox AD50VT (albo 30, ewentualnie) - pewnie nawet w te wakacje
- Nowa elektronika i klucze we wie?lie - pewnie grubo po ?wi?tach
- Porz?dny akustyk - Garrison - pewnie za jakies par? lat
- Jakie? fajne flying V - Ch...olera wie kiedy
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Basman » czerwca 3, 2006, 9:02 am

Minolty maj? lepsz? korekcj? i wi?ksz? skuteczno?? w decybelach.

:twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: sedit » czerwca 3, 2006, 12:45 pm

ale... z tego co wiem Olympusy s? znacznie bardziej selektywnie i ?atwiej w nich dokona? napraw w przypadku zerwania.... struny?

ja mam marze? kilka:
-> Te? sobie marz? o jakim? freetless'ie i powiem tak, kupi? sobie jakie? stare wies?o typu Jolana Diamand i zrobi? z niego bezprog?wk?, wrzuc? sobie jakie? fajne elektricho i hulanki swawole! :)
->wymieni? elektronik? w moim bejzie,
->mie? porz?dnego heada z jak?? mi?? kolumn?, szczerze nie mam w tej kwestii ?adnego konkretnego typu, faworyta,
->po wakacjach mam te? zamiar kupi? sobie Defila Melodia 2 i zrobi? z niego fajne wies?o, bo czuj?, ?e zn?w mam ochot? pograc na sze?ciu strunach :) ot natchn?? mnie do tego kolega sssh i Corvus niejaki :)

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: kubass » czerwca 30, 2006, 1:39 pm

Cze?c Ludzie Bluesa ;)
Ja w moich szeregach posiadam trooche starego Marshalla JCM 800 jednokana?owego (pe?na lampa) oraz troche poobijan? kolumn? r?wnie? Marshall'a 1960 B. Z gitar to (narazie) Jolana Diamant z przetwornikami Dimarzio oraz akustyka (nazwy nie pami?tam ;). Jako dopalacza u?ywam Boss'a DS-1 oraz Boss'a Power Drivera PW-2, kt?rego mam zamiar sprzeda? (jak kto? ch?tny to prosze pisa? gg - 6258969). Og?lnie ta ca?o?? nie?le ryczy :D. Wzmacniacz ma 50W i nigdy go nie rozkr?ci?em na 7, bo nie by?o do tego warunk?w mimo ?e przewa?nie gram na sporej scenie... W niedalekiej przysz?o?ci planuje zakupi? jakiego? stratocastera albo telecastera prawdopodobnie produkcji japo?skiej. A... w dalekiej przysz?o?ci ;) planuje naby? Gibsona Les Paul Custom Blackbeauty :D
I to chyba tyle.....
Pozdrawiam wszystkich ludzi bluesa :)
Niech Blues bedzie z Wami !!!
kubass
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: czerwca 13, 2006, 1:44 pm
Lokalizacja: Ko?obrzeg

Postautor: grechut » czerwca 30, 2006, 1:50 pm

ja jestem amatorem:D.
przy waszym sprzecie moj to jak wykalaczka przy mieczu:P takie porownanie.
mam ibaneza rg370dx i glowna jego zaleta jest ze musze go stroic z raz na miesiac(uzywam go na lekcjach i w domu).
piec to 10w marshalla.
efekty mam 2: boss turbo distortion i procesor korga, ale taki z podstawowymi opcjami. nic specjalnego.
nie potrzebuje wiecej bo przygrywam sobie w domu.
grechut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 152
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 9:32 pm
Lokalizacja: gliwice

Postautor: Sławek Nalej » lipca 4, 2006, 3:17 pm

A co tam, tysz sie pchwale :wink:

Mam pieknego strata am. series 2003 z wmontowanym Pearly Gatesem i roller nutem. Decha jesion od czerwieni po natural. Przetestowalem ok 30 stratow od std po customy w USA u jednego z najwiekszych dealerow muzycznych na swiecie - www.sweetwater.com

No i jeszcze akustyk Yamaha APX4, w ktorym musze wymienic progi.
Amp Mesa Boogie Maverick Dual Rec 4x10 Tweed Jensen 11 lamp. Bede go sprzedawal za jakis czas. Kostki: DS1, TS9, DD6, CS3, EQ, GCB95.
Ale niebawem zamierzam pojezdzic troche i potestowac Marshalle (JCM 800-tki), Hughess&Kettner Triamp - moze ktos wie wiecej o tym ampie?
Moim marzeniem jest Rivera KR55 lub 100 (chce zmienic Mese w przeciagu 1-2 lat). Poza zasiegiem sa: Bogner, VHT, Diezel... 8)
Ale to i tak niewazne. Trzeba najpierw umiec grac na tym, co sie ma :twisted:
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: franz » lipca 4, 2006, 9:29 pm

Sie ma.
To mo?e i ja..
Mam Ibaneza Performera z '82 /na wz?r LP/ i Fendera Hot Rod DeVille 60W 4x10. Nie u?ywam efekt?w, tylko przesteru z pieca.
Posdrafiam fschystkich blusmenuff :wink:
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 232 gości