Harmonijkarze!! ??czci? sie i dzielcie wiedz? !!

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Harmonijkarze!! ??czci? sie i dzielcie wiedz? !!

Postautor: Corvus » października 11, 2005, 7:56 pm

W tym dziale zach?cam do dzielenia si? technikami gry na harmonijce. Gor?co zapraszam.
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Corvus » października 11, 2005, 7:58 pm

Bardzo lubi? efekt ryku. Po angielskiemu nazywa si? to "growl". Chodzi o to ?eby maksymalnie podci?gn?? d?wi?k i dokona? jednocze?nie wibrata na przeponie i r?cznie - ale wolno. Daje to efekt rannego ?osia :)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wyderko » października 11, 2005, 8:35 pm

Hmm, nie wiem jak to nazwa?. Ale chyba o to chodzi w wibrato przeponowym :)
Chodzi mi o w miar? szybk? prac? g?rn? cz??ci? przepony przy mocnym zassaniu, najlepiej na 6 kanale, tak, aby si? d?wi?k lekko obni?a?. Taki efekt mo?emy cz?sto us?usze? w grze S?awka Wierzcholskiego.

PS: czekam na wasze spostrze?enie dotycz?ce overblow :)
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: Corvus » października 11, 2005, 8:38 pm

O tak! I do tego jeszcze - mocno zbasowany wzmacniacz i przy szybszych sol?wkach pozwoli? sobie na st?kni?cie przy ?apaniu powietrza! Tak jak S?awek w "Moje ?ycie to blues".
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wyderko » października 11, 2005, 8:45 pm

Corvus pisze: ...przy szybszych sol?wkach pozwoli? sobie na st?kni?cie przy ?apaniu powietrza!... .


Hmm, ja to ju? robi? odruchowo i wcale mi to nie przeszkadza. Ale fajne jest granie na harmonijce na dosy? mocnym przesterze i w przerwach "ryczenie" do mikrofonu.
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: Corvus » października 11, 2005, 8:53 pm

wyderko pisze:
Corvus pisze: ...przy szybszych sol?wkach pozwoli? sobie na st?kni?cie przy ?apaniu powietrza!... .


Hmm, ja to ju? robi? odruchowo i wcale mi to nie przeszkadza. Ale fajne jest granie na harmonijce na dosy? mocnym przesterze i w przerwach "ryczenie" do mikrofonu.


Ja z zasady staram si? gra? czysto. Zboczenie po szkole muzycznej :P Wi?c ?eby zagra? co? nieczystego to musze o tym pomy?le? - odruchowo nie idzie :P Ja st?kam na boki a nie do mikrofonu :D
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Corvus » października 15, 2005, 10:01 am

wyderko pisze:PS: czekam na wasze spostrze?enie dotycz?ce overblow :)


Overblow to jednak z najdzikszych technika jakie przysz?o mi si? opanowa?. Przynajmniej tak mi si? wydaje :D Pr?bowa?e przy bendometrze i jako? w ko?cu mi wysz?o, ale do ko?ca nie wiem jak. W ka?dym razie - udaje mi si?.
Pewnego dnia jednak znalaz?em w internecie bardzo ciekawy artyku? na jednej z kapitalistycznych stron
http://www.planetharmonica.com/ph5/VE/BahsonUK.htm
I postanowi?em sobie zrobi? takie cudo. Wykorzysta?em do tego - tak jak na zdj?ciu: Golden Melody i przyznam ?e dzia?a pi?knie a wcale nie jest takie ci??kie w wykonaniu. Co prawda - stroiki si? m?cz? szybciej, co jak na Goldenke oznacza du?? awaryjno??, ale p?ki co dopiero drugi kompelt wymieniam. Polecam poeksperymentowa?. W planach mam wykonanie takiego Oskara ale jeszcze si? za to nie zabra?em - szkoda mi pokrywy niszczyc :)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Robert007Lenert » października 15, 2005, 3:17 pm

Overblow.... hmmm... Nigdy nie staralem sie opanowac tej techniki.... Pewnie sie przydaje, ale ja od 20 lat radze sobie bez niej:) Natomiast gra "oktawami"/no bo to nie do konca prawda, ze to oktawy:)/, oraz trzecia pozycja wydaje mi sie niezbedna dla bluesowego harmonijkarza. 007RL
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Corvus » października 15, 2005, 4:18 pm

Robert007Lenert pisze:Overblow.... hmmm... Nigdy nie staralem sie opanowac tej techniki.... Pewnie sie przydaje, ale ja od 20 lat radze sobie bez niej:) Natomiast gra "oktawami"/no bo to nie do konca prawda, ze to oktawy:)/, oraz trzecia pozycja wydaje mi sie niezbedna dla bluesowego harmonijkarza. 007RL


Ja niekiedy stosuj? 3 pozycj?, albo i 5. Jednak samych overblow nie za bardzo - w innych pozycjach. Do bluesa defenitywnie wystarcz? podci?gi. A to ?e si? tego uczy?em - c?? - samodoskonalenie :D
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: bigZbig » października 15, 2005, 8:06 pm

Robert007Lenert pisze:Overblow.... hmmm... Nigdy nie staralem sie opanowac tej techniki.... Pewnie sie przydaje, ale ja od 20 lat radze sobie bez niej:) Natomiast gra "oktawami"/no bo to nie do konca prawda, ze to oktawy:)/, oraz trzecia pozycja wydaje mi sie niezbedna dla bluesowego harmonijkarza. 007RL


W?a?nie,w?a?nie!I dla mnie gra oktaw?,tudzie? innym interwa?em,by?a zawsze wa?niejsza i atrakcyjniejsza od overblow.I przyznam szczerze,?e nam?czy?em si?,?eby trafia? j?zorem,gdzie trzeba.A i jeszcze nie wychodzi jak nale?y.Po prawdzie,to do?? rzadko s?ycha? t? technik? u harmonijkarzy.
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: Corvus » października 19, 2005, 9:19 pm

No tak. Ale ja te? grywam jazz, a tam ju? overblow si? przydaje. Poza tym - z perspektywy mojej instrumentalnej przesz?o?ci, jako? przyzwyczajony jestem do instrument?w z pe?n? gam? d?wi?k?w :)
Dziwi? si? wszyscy ?e akurat na harmonijce lubie gra? najbardziej. Ale ma w sobie co? ten instrument, ?e - przynajmniej jak dla mnie - dystansuje konkurencje :)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: pyroslaw1 » października 20, 2005, 10:16 am

A ja tam sie nie przyznaje do grania na harmonijce - ja tylko dmucham i ci?gn? . Gra to Bartek ??CZYCKI - o i to jak . A jakie? oktawy pozycje ....hhhmmm - a ja po prostu zamykam oczy i cos mi tam czasem sie wydmucha .. a c?? wy myslicie ?e murzyni s?yszeli o jakiejs tam pozycji czy overbendingach - to biali tak chyba nazwali r??ne sztuczki z powietrzem zeby murzyn nawet nie umia? napisa? - zreszt? murzyn nazwiskiem HENDRIX te? nie zna? nut - a by? geniuszem ktory czu? muzyk? - a nie uczy? sie jej . JA mam na g?owie robote , dzieci ,zone ... kochanke - i brak czasu na trening .Fajnie jest zna? nuty i gra? z nich - a ja wam powiem nigdy nie mia?em ?adnej pr?by i za bardzo nie trenuje harpa - ot jam session i granie do piwa z kims kto prowadzi - ale to mi le?y , taki mam charakter - luz blues - ooo
POOOZDRO DLA CIELACZKA - NO I WSZYSTKIM DMUCHACZOM
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Corvus » października 20, 2005, 1:16 pm

Pyros?awie - owszem - zgadzam si? ?e znajomo?? teori nie jest do niczego potrzebna, ale jednak niczemu nie szkodzi ;) No i nie przesadzajmy ze skromno?ci? - Bartek ??czycki jest wspania?ym harmonijkarzem, tak samo Tomek Kami?ski, S?awek Wierzcholski, Micha? Kielak, Robert Lernert i wielu wielu innch takich jak Kossowska, Cho?ody, Kula, Kyks i tak dalej. Co nie zmienia faktu ?e ja te? gram na harmonijce :) i Ty i wielu innych. Mo?e nie tak jak oni, ale jednak ;)

Rzu? kiedy has?o gdzie te Twoje jam session si? odbywaj? to m?g?bym wpa?? i dorzuci? co? od siebie ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: pyroslaw1 » października 20, 2005, 3:47 pm

Bartka wymieni?em w pierwszej kolejno?ci tak dla przyk?adu - a z Kami?skim i Kielakiem znamy sie osobi?cie i grane by?o nieraz razem . Ja zas najcz?sciej bywam na graniu we srode o 21 ,00 w Rycz?cych 40STKACH na ul.ORZESZKOWEJ gdzie prym wiedzie Piotru? LUPI Lubertowicz i sypie sie wszystko - od M.WATERSA do Harmonijkowego ATAKU . Tomek Kami?ski tez czasem wpada . Dziwne ?e o tym nie s?ysza?e? bo to impreza maj?ca swoj? historie co najmniej od 2 lat - zawsze jest na stronie ;
http://www.bialystokonline.pl/imprezy.php

pozdrawiam
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Corvus » października 20, 2005, 4:05 pm

Nie do?? ?e s?ysza?em, to jeszcze bywa?em ;) Mieszkam przy 40 ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: pyroslaw1 » października 20, 2005, 7:19 pm

no to facet - wpadaj i graj - a gra sie cudnie - chocia? chyba vacuje harp ostatnio bo ja mam kupe roboty ,a Kami?ski co? pr?buje z now? kapel? - a tych na fotce znasz ?/
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Corvus » października 20, 2005, 9:10 pm

Powiem Ci ?e na tej fotce wygl?dasz znacznie lepiej ni? na fotce w Okolicach Bluesa :D
Chyba kwestia profilu :D
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Maciek Zaworonek » października 21, 2005, 1:22 am

Witam ! Fajnie ze powstal taki temat. Gram na harmonijce juz troche czasu i poznawalem roznego rodzaju techniki. Z graniem overblow jest tak, ze rozwijaja one mozliwosci melodyczne, kosztem brzmienia. Niemniej jednak, sa utwory, w ktorych jedna skala nie wystarcza i koniecznym jest ich uzycie. Uwazam rowniez ze w utworach stricte bluesowych wazniejsze jest aby grac techniki tradycyjne, bo one w zupelnosci wystarcza i sa dla tej muzyki bardziej odpowiednie(wzorem jest tutaj dla mnie Jerry Portnoy). Granie overblow w solowce bluesowej powoduje tendencje do naduzywania dzwiekow.


Pozdrawiam Maciek Zaworonek
www.styropianblues.com
Maciek Zaworonek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: lipca 24, 2005, 11:28 pm

Postautor: J A R O M I » października 21, 2005, 4:41 am

Zdanie powy?sze prawie podzielam. Ale jednak, je?li w klasycznym bluesie w tonacji np. E-dur, w turnaround'zie chc? zagra? klasyczny motyw zako?czenia, zbudowany na d?wi?kach:
Fis, Gis, A, Ais / H, Cis, D, Dis - to musz? u?y? techniki overblow, i wcale nie uwa?am tego za nadu?ycie. 8)
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: pyroslaw1 » października 21, 2005, 6:30 am

S?owem wszystko sprowadza sie do tego ?e klasyczny blues jest utworem bardzo prostym i grac go trzeba prosto . ?w. pami?ci SKIBA m?wi? tak - ,, nie jest sztuk? wariowac po wszystkich dziurkach , bluesa gra sie na trzech d?wiekach i to wystarczy , i nie kombinowac , nie myslec . Blues jest w sercu a nie w g?owie ,, Dla bluesmana nawet jak walnie stuna w gitarze to skonczy sol?we i tak . To samo jest z harpem . Pada stroik i juz czujesz ?e cos nie tak - omijasz akordy , a sol?wki da sie rade wyci?gn?? bez jednego stroika - chociaz kurne trudno . A TAK AN MARGINESIE CO WAM PADA NAJCZ?CIEJ ?/ BO MI 4 STROIK NA WDECHU .
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Sprzedam mikrofon "vintage" ASTATIC JT30 - wk?adka

Postautor: tomk » października 21, 2005, 8:38 am

Potrzebuje pilnie sprzeda? mikrofon jak w temacie. Zdjecia i pr?bke dzwi?ku prze?l? na e-mail. Cena 500 Pln + koszt przesy?ki.
Zainteresowanych prosze o kontakt na tomk@city.net.pl

Pozdrawiam Tomek Kiersnowski
tomk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: czerwca 8, 2004, 9:48 am
Lokalizacja: Rzesz?w

Postautor: Corvus » października 21, 2005, 11:37 am

pyroslaw1 pisze:S?owem wszystko sprowadza sie do tego ?e klasyczny blues jest utworem bardzo prostym i grac go trzeba prosto . ?w. pami?ci SKIBA m?wi? tak - ,, nie jest sztuk? wariowac po wszystkich dziurkach , bluesa gra sie na trzech d?wiekach i to wystarczy , i nie kombinowac , nie myslec . Blues jest w sercu a nie w g?owie ,,


Ci??ko odm?wi? pewnej racji temu cytatowi ze Skiby. Ale jednak nie mo?na powiedzie? ?e blues nie jest pewnego rodzaju wyrafinowan? form?. Poza tym - nawet Ci bluesmani kt?rzy nie posiadali ?adnego wykszta?cenia muzycznego pracowali na instrumentach ze znacznie wi?ksz? technik? ni? przeci?tny muzyk metalowy albo punkowy. Owszem - metal i punk wymagaj? dobrych perkusistow i basistow-czestokroc, ale nie ma juz tego nacisku na solistow. No i, w ostatecznosci, ciezko jest odmowic ze duza czesc wirtuozow muzycznych grajacych cos innego niz klasyke, bylo bluesmanami.

pyroslaw1 pisze:A TAK AN MARGINESIE CO WAM PADA NAJCZ?CIEJ ?/ BO MI 4 STROIK NA WDECHU .


Mi tez siada 4 na wdechu. Do tego niekiedy 3 - te? na wdechu. To g??wnie dlatego ?e najcz??ciej w?a?nie gra si? na niskiej oktawie w II pozycji. A z tych wy?szych pada?a mi 7 na wydechu. Ale to zdarza?o si? moicm Hohner'om. LeeOscary s? jednak prawie bezawaryjne - chyba ?e po naprawde d?ugiej eksploatacji. Poza tym - ja bardzo mocno dmucham ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Michał Kielak » października 21, 2005, 12:40 pm

J A R O M I pisze:Zdanie powy?sze prawie podzielam. Ale jednak, je?li w klasycznym bluesie w tonacji np. E-dur, w turnaround'zie chc? zagra? klasyczny motyw zako?czenia, zbudowany na d?wi?kach:
Fis, Gis, A, Ais / H, Cis, D, Dis - to musz? u?y? techniki overblow, i wcale nie uwa?am tego za nadu?ycie. 8)



jakie to wszystko m?dre ;)
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: pyroslaw1 » października 21, 2005, 2:05 pm

OOO Micha? sie odewzwal - konkretnie w konkretnej sprawie - Dla mie te z nie istnieja interwa?y , cisy - gisy / ITP . PO prostu wiem ?e nie jestem muzykiem tylko grajkiem -prymitywist? - I jak gitar ( o kt?rym mam pojecie ) zaczyna DUROWE E - TO ja zauwam harpa w A itd. reszty teorii mi nie trzeba - gram sobie . A ?e inni czasem s?uchaj? - to juz ich sprawa . A ?e niekt?rzy m?wi? ?e mi co? tam nie?le wychodzi - to im po prostu dzi?kuj? nastepnym grankiem . Forsy za to nie biore - i kocham ludzi w kt?rych serce bije rytmemm bluesa BUMBUM -PUKPUK
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: J A R O M I » października 21, 2005, 2:47 pm

A ja szanownego pyroslawa1 zapewniam, ?e dla szanownego pyroslawa1, cisy - gisy, istniej? i szanowny pyroslaw1 je gra, zw?aszcza na harpie w A. Ale zgadzam si? z szanownym pyroslawem1, ?e wiedza o tym ?e on gra te cisy - gisy, nie musi by? dla niego istotna, gdy? jest on muzykiem (jednak) - naturszczykiem. Czyli tw?rc?. Nuty zosta?y wymy?lone nie dla tw?rc?w, lecz dla odtw?rc?w - czyli dla grajk?w. Wymy?li?y je muzycy dla grajk?w, ?eby grajki wiedzia?y - co b?d? gra?y. Tak wi?c szanowny pyroslaw1 jest muzykiem - czy mu si? to podoba, czy nie. 8) To napisa?em ja - czyli Jaromi (nie myli? z Jarz?bkiem).
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: J A R O M I » października 21, 2005, 2:50 pm

A ja szanownego pyroslawa1 zapewniam, ?e dla szanownego pyroslawa1, cisy - gisy, istniej? i szanowny pyroslaw1 je gra, zw?aszcza na harpie w A. Ale zgadzam si? z szanownym pyroslawem1, ?e wiedza o tym ?e on gra te cisy - gisy, nie musi by? dla niego istotna, gdy? jest on muzykiem (jednak) - naturszczykiem. Czyli tw?rc?. Nuty zosta?y wymy?lone nie dla tw?rc?w, lecz dla odtw?rc?w - czyli dla grajk?w. Wymy?li?y je muzycy dla grajk?w, ?eby grajki wiedzia?y - co b?d? gra?y. Tak wi?c szanowny pyroslaw1 jest muzykiem - czy mu si? to podoba, czy nie. To napisa?em ja - czyli Jaromi (nie myli? z Jarz?bkiem).
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: pyroslaw1 » października 21, 2005, 3:47 pm

OOUUU DZIEKI CI JAROMCIU ZA ZYCZLIWE S?OWA - MY OGOLONE ZERO ZAWSZE ZNAJZDIEMY WSP?LN? P?ASZCZYZN? ?E TAK POWIEM KONWERSACJI . JAK WIDZISZ NA FOCIE Z BOBOSEM PROHASK? G?BY NAM ?YSYM DO BLUESA ZAWSZE SI? ?MIEJ? .
?YSY GANGSTER - PYROSLAW1 WAM TO M?WI
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: pyroslaw1 » października 21, 2005, 4:32 pm

aha - jeszcze jedno . ostatnio wykombinowa?em taki ma?y tzw. b?czek - mikrofon elektretowy - z zasilaniem plus ma?y przedwzmacniacz . Taki bajerek zrobiony przez mojego kumpla . m?wie wam - odlot miesci sie w d?oni - i w odleg?osci 5 -8 cm prawie nic nie ?apie . natomiast w d?oni - przester z miejsca -= normalnie ryk jak sie dobrze ustawi . Chcia?em kupic bluesblastera z USA - koszt jakies 70 dol plus przes?anie - 10 Ale to co mam bardziej mi pasuje gdy? mam ma?e d?onie . Wog?le szanowni dmuchacze - czemu kurne u nas jest tak wszystko drogie - zobaczcie np stronke www.harphouse.com - no przecie? n?z sie w kieszeni otwiera kiedy zobaczycie ceny - ostatnio wraca? kumpel i kupi? mi przez net w stanach specjal20 hohnera(UB?STWIAM TO MA?E CUDO ) i za 3 sztuki wysz?o mi 200 z? . JAAAAA CHCCCEEEE DOOOO AMERYYYKIIIII - POZDRO - LECE POGRA
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Corvus » października 23, 2005, 5:56 pm

Pyros?awie - wiem ?e nie na temat i wog?le, ale mo?e masz ch?tnych na pieski? Jest ich sieden, rasy golden retriver. Szukaj? w?a?ciciela, a jak nie znajd? to trafi? do u?pienia.
Kole?anka szuka dla nich dobrych w?a?cicieli.
Pozdrawiam Pyros?awie
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: pyroslaw1 » października 23, 2005, 6:39 pm

PIESKI ..HMM ... NIE MAM ZNAJOMYCH POSZUKUJ?CYCH PIESK?W - PORADZE CI - POSZUKAJ STRON KYNOLOGICZNYCH . MO?E SA TAM MIEJSCA DO ZAMIESZCZENIA OG?OSZE? . MO?E SIE UDA . A na koncercie KASY w Garnizonowym klubie by?e? ?/
blues , to zawsze blues jest ...nigdy nie zawiedzie

www.slawekpyrko.pl
www.kasachorych.com
pyroslaw1
bluesman
bluesman
 
Posty: 282
Rejestracja: marca 5, 2005, 9:06 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości