Sol?wki-jak si? za to zabra???:(

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Sol?wki-jak si? za to zabra???:(

Postautor: tex » sierpnia 19, 2005, 5:00 pm

Witam! Powiedzmy, ?e chce do?aczy? do zespo?u (to by?by m?j pierwszy), ale warunkiem jest ?e b?d? gra? partie gitary solowej (nie wiem czy dobrze si? wyrazi?em). Problem w tym, ?e nie za bardzo mam o tym poj?cie. Na co musz? po?o?y? szczeg?ln? uwag? i co mam ?wiczy?. Wiem, ?e wa?ne s? skale-to ca?a moja wiedza:(

Zapomnia?em doda? (nie wiem czy to istotne), ?e to zesp?? graj?cy taki lekki rock. Pozdrawaim i dzi?kuj? z g?ry za pomoc.
tex
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: sierpnia 17, 2005, 3:50 pm

Postautor: Leszek Jakubczak » sierpnia 20, 2005, 11:48 am

Witam. Niestety nauka gry "sol?wek" zajmuje sporo czasu i nie da si? tego nauczy? w miesi?c czy w dwa. Tak?e inetrnetowe rady te? du?o nie dadz?. Proponuje znale?? nauczyciela lub (i) zakupi? sobie na pocz?tek ksi??k? Leszka Cicho?skiego "Blues-rock guitar" - opisuje i pokazuje w niej pentatonik? - podstawow? skal? dla ka?dego gitarzysty i muzyka. Pozdrawiam i ?ycz? powodzenia
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Luke » sierpnia 20, 2005, 11:59 am

Staraj si? dogada? z discman'em, czy te? najbli?szym sprz?tem graj?cym... Spr?buj wybiera? sobie ulubione z zas?uchanych utwor?w, kt?re nie wydaj? Ci sie na pocz?tek poprzeczk? nie do przeskoczenia. Pracuj swoimi uszami... to najlepszy nauczyciel. Tyle w internecie tabulatur Hendrix'owskich standard?w, przyswoj je sobie! Siadasz przed odtwarzaczem CD w??czasz kawa?ek i szukasz go na gryfie d?wiek po d?wi?ku, jako pomoc zerknij od biedy w Taby. Metoda mo?e wyda? si? na poczatku monotonna i zniechecajaca... Uwierz mi nie zmarnujesz ani chwili, je?li b?dziesz naprawd? stara? si? pracowa? s?uchem! POWODZENIA!!!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Washington Irving » sierpnia 20, 2005, 4:40 pm

c??, ja sam w kursie internetowym bra?em udzia? i da? mi baardzo du?o.

polecam ci kurs tego go?cia: http://rzooff.guitarzone.org

o wszystkim dowiesz si? z tej stronki... naprawd? warto, tylko trzeba odrabia? wszystko NAPRAWD? SUMIENNIE.

na forum gitara.pl nie b?d? ci ju? pisa? tego samego, bo widz?, ze te? taki temat za?o?y?e?... w ka?dym razie Rzooff tam si? te? udziela.




ps - metoda Luke'a te? jest ?wietna... je?li wystarczaj?co dobrze opanujesz granie ze s?uchu i b?dziesz mia? troch? feelingu, to po czym? takim mo?esz improwizowa? bez ?adnej wiedzy teoretycznej, po prostu wszystko co ci przyjdzie do g?owy... takie granie jest naprawd? super, ale wymaga wi?cej pracy od nauki teorii...

taki np. SRV (jeden z wieelu) nut nie zna? w og?le... a zaczyna? w?a?nie od grania ze s?uchu utwor?w Hendrixa z radia...
wymieni? gryfowego Seymoura SH-1 '59 na gryfowego Seymoura SH-2 Jazz
Awatar użytkownika
Washington Irving
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: czerwca 22, 2005, 9:59 pm

Postautor: lotosblues » sierpnia 24, 2005, 2:46 am

tex ,jak juz widzisz kazdy ma swoja szkole i ty znajdziesz swoja tylko zawsze trzeba naprawde duzo cierpliwosci do samego siebie.
Zacznij od grania sklali np C-dur we wszystkich pozycjach a nastepnie bardzo proste melodie i staraj sie je zagrac ze sluchu.Duzo jest tez w internecie materialu do nauki .I juz na koniec dobra rada wiecej osiagniesz kiedy bedziesz cwiczyc systematycznie niz skokami czyli czasem caly dzien a czasem dlugo dlugo nic.
blues to jest blues
i bluesem pozostanie
lotosblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1685
Rejestracja: marca 1, 2005, 10:04 pm

Postautor: Kuvisit » sierpnia 30, 2005, 9:27 am

ja z tego co pami?tam pierwsz? sol?wke (Master of Puppets pierwsza [nie ta druga co tak szybko leci ;P bo t? si? dopiero ucze ;P]) to nauczy?em si? po p?? roku grania na elektryku ;p
Obrazek

"Reality is better than a dream"
Awatar użytkownika
Kuvisit
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: czerwca 4, 2005, 4:28 pm
Lokalizacja: Nowy S?cz

Postautor: Kruposz » maja 1, 2006, 4:49 pm

hm...wg mnie to zr?b to co doradzali koledzy,czyli ?wicz szybko?? na graniu sol?wek znanych gitarzyst?w kt?re znasz,a je?li masz ju? wyrobion? zwinno?? i szybko?? naucz si? skali i do tego do??? ca?? swoj? wyobra?nie...:)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: WitekBielski » maja 1, 2006, 7:31 pm

dobra to po kr?tce opowiem jak ja sie tego nauczylem (w rok):

1. kombinowalem: "jak zagra? sol?wke ?eby pasowala do podkladu"
2. wymy?lilem wlasn? skale (Prawie jak pentatonika 8) )
3. potem (po napisaniu paru sol?wek) nauczylem sie pudelka (pentatoniki) a potem ju? samo poszlo: dodawalem blues-note'y, r??ne durowe dzwi?ki itp. tyle je?eli chodzi o skale...

jezeli chodzi granie po tej skali to trzeba:
czasu, wyobra?ni, zapalu!!!

Ucz sie od mistrz?w (Hendrix, Santana i Bluesowych), opanuj r??ne style grania (ala Muddy Waters czy ala B.BKing) Mozesz te? nauczy? sie gra? inne gatunki muzyczne (to pomaga!) a w ko?cu po.... 10 latach? B?dziesz mial wyrobiony wlasny styl... tyle wiem z do?wiadczenia i z tego co m?wili ci m?drzy....
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Black_Beauty » maja 8, 2006, 8:47 pm

Ch?opaki nie g?upio pisz? , granie ze s?uchu -oczywi?cie , ale ja ci tak?e doradzam granie z tab?w (guitar pro itp) r??nych utwor?w, zagrywek w r??nych stylach....to daje du?o uwierz mi. Daje du?o ,gdy? pobudza wyobra?nie...granie r??norodnych zagrywek wielu wykonawc?w wgryza si? w m?zg i ty to p??niej wykorzystasz w swoich solach.Tak?e warto spr?bowa?.Je?li chodzi o paluchy i ich szybko?? itp granie gam daje sporo i oczywi?cie innych ?wicze? i je?li o nie chodzi to p??niej juz sam sobie b?dziesz wymy?la? ?wiczenia.Tylko prawda jest taka , ?e trzeba posiedzie? z ukochan? jak najd?uzej i ?wiczy? tak codziennie.
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: Jedi » maja 8, 2006, 9:15 pm

Tak ale je?li zamiast tab?w nauczy si? piosenek ze s?uchu to b?dzie to znacznie korzystniejsze
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Kruposz » maja 9, 2006, 3:26 pm

Jedi pisze:Tak ale je?li zamiast tab?w nauczy si? piosenek ze s?uchu to b?dzie to znacznie korzystniejsze


r?wnie korzystna jest nauka nut...:)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Jedi » maja 9, 2006, 4:13 pm

Zak?ada?em ?e nuty ju? zna;].
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: de5150 » września 19, 2006, 4:05 pm

A jakie wy poleciacie utwory do grania( mozecie wymienic dla kazdych poziomow trudnosci??) uczyliscie sie ich grac calych czy poprostu same solowki z utworow?? ja naprzyklad zabralem sie do SRV - Cold shot nie jest to chyba trudna piosenka ani solowki wiec mysle ze na poczatek sa bardzo dobrze, chociaz szybkosc i jakas tam technike opalcowania wyrobilem sobie przy wczesniejszym graniu innych, mocniejszych stylow muzyki.
de5150
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: września 14, 2006, 12:38 pm

Postautor: WitekBielski » września 19, 2006, 5:35 pm

Chodzi oczywiscie o poziom trudnosci technicznej?

Je?eli szukasz BTT (Bluesowej Trudno?ci Technicznej) w graniu na gitarze to przegraj sobie sol?wki mistrz?w. SRV to zdecydowanie wscieklo?? na gitarze wiec znajdziesz u niego wiele trudnych zagrywek. Jezeli dopiero co odkryles tego Pana to posluchaj sobie np. "Rude Mood". Dalej: pytasz co wlasciwie grac, same sol?wki, podklad czy co. Ja ci radze, BA!!, to obowiazek: nauczyc sie grac i sol?wek i podkladu. Wiec jezeli bedziesz sie uczyl czegos to tez naucz sie partii gitary rytmicznej.
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: de5150 » września 19, 2006, 6:32 pm

OK skorzystam z rad..a ty od czego zaczynales? jakiego wykonawcy i jakich piosenek ?
de5150
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: września 14, 2006, 12:38 pm

Postautor: aXss » września 19, 2006, 6:39 pm

1. ?ci?g se jakikolwiek pok?ad. jak dasz majla mog? ci zarzuci? marca seala 12 taktowy do E.
2. obczaj skal? bluesow?/pentatonik?.
3. graj. na pocz?tku pojedyncze d?wi?ki, potem postaraj si? wtr?ca? zagrywki wyuczone.
4. reszta przyjdzie z czasem.

i pami?taj: nie ma ?le zagranych d?wi?k?w, s? tylko te ?le dobrane :)
myspace.com/dpprojekt
http://www.lastfm.pl/music/DP+Projekt

to co prawda nie jest blues, ale jak na całkowitych amatorów i młodzieniaszków uważam, że to kawałek dobrej muzyki. <- chwilowo dostepne tylko oficjalne nieoficjalne demo
aXss
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: września 19, 2006, 10:40 am
Lokalizacja: wziąć na bro? :/

Postautor: WitekBielski » września 19, 2006, 7:06 pm

Ja zaczynalem od starych, cichych i slabych jakosciowo nagran (z kasety): Johna Lee Hooker, Jimmy Reed, Elmore James, Muddy Waters, Lightnin Hopkins, Louis Jordan i pare innych. Tak naprawde to nie przysluchiwalem sie gitarze w tych nagraniach tylko prowadzilem pewne obserwacje i stad zauwazylem np. ze czarni graja mniej nut od bialych itp
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: de5150 » września 19, 2006, 7:49 pm

czyli jestes bardziej za "czarnym" bluesem? ... ja tobie powiem..ze dopiero zaczynam grac tego bluesa przed tem korcilo mnie bardziej granie hard rocka chociaz wychodzilo mi to z roznym skutkiem. Sadze jednak ze zapalem troche techniki i szybkosci. Jednak doszedlem do wniosku ze nie ma co sie rzucac w glebokie wody a ze fascynuje mnie blues postanowilem od tego zaczac i dlatego tez przegladalem troche opracowan SRV ZZ TOP ERICA JOHNSONA nie bylem zbytnio przekonany czy podlam takiemy wyzwaniu..teraz z moimi umiejetnosciami i uwazam ze szybciej sie rozwine jak zaczne grac prostrzego bluesa a pozniej bede stopniowo podwyzszal poprzeczke.. dlatego tez nie wiem czy to jest dobre posuniecie. Czy grac od razu ciezka technicznie gre SRV itd. czy rozwinac sie od klasykow bluesa takich jak np. J.L.Hooker... jakie jest twoje zdanie na ten temat?
de5150
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: września 14, 2006, 12:38 pm

Postautor: WitekBielski » września 19, 2006, 8:15 pm

Ani w ta, ani w tamta. Blues to:
Siadasz z gitara i grasz to co czujesz.
Tak wlasnie sluzylo to czarnym. Przez ta muzyke wyrazali swoje uczucia a tez starali sie zapomniec o swoich zmartwieniach. Bardzo dobrym przykladem tego jest tekst do Moppers Blues:

I aint got no home, Im the happiest man in town

W prawdziwym Bluesie nie ma znaczenie ile zagrasz nut, jak je zagrasz. Posluchaj Dimples w wykonaniu John Lee Hookera. Jest tam pewna nut kt?ra gra Hooker na gitarze i przypomina ona (w duzym stopniu) brzdek, lecz on wlasnie czul ze to ma tam zagra?:

I like the way you walk *Brzdek* I like the way you walk

Nie zrozum mnie zle, nie chce ciebie odchecic od cwiczenia, ale jezeli dasz sie temu "poniesc" to powoli zauwazysz ze zaczynasz odnajdywac te zagrywki ktore grali inni. Du?? role w tym wszystkim pelni tez sluchanie. Ja codziennie w aucie spedzam przynajmniej godzine na sluchanie i odnajdywanie r??nych ciekawych rzeczy. Przyznam sie tez ze sluchalem w kolejnosci:
1.Hip-Hopu,dance itp (czyli muzyka z Radio Eska itp)
2. Metal, rock itp (wtedy zaczalem grac na gitarze)
3. az w koncu odnalazlem Bluesa i co? dla mnie jest to najprawdziwsza i najbardziej fascynujaca muzyka... To przez nia zaczalem grac na pianie, harmonijce, basie i na wszystkim co tylko wpadnie mi w rece. A po co ja wogole gram Bluesa? Wiesz, niektorzy zaczeli dla szpanu, inni z przymusu (rodzice) a inni poprostu czuli ze musza. I wiesz co ci powiem? tak mysle i mysle i za swiata nie odpowiem sobie na to pytanie. To sie dzieje poprostu. Tak samo jest z Bluesem:
"Pr?dzej czy p??niej do ka?dego przychodzi Blues.
Je?li nie ma go dzi?-nadejdzie jutro, o ile nie
by? ju? z Tob? wczoraj..." (Willie Dixon)
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: de5150 » września 19, 2006, 8:40 pm

Hmmm to ladnie to napisales, wiec jezeli chodzi o wlasne spostrzezenie przy wlasnej imporwizacji to strasznie mnie ciagnie jednak do bardzo agressywnego bluesowego solo i szukam tez jakis przykladow zebym mogl rozwinac to ...jakis blusmanow takich jak np. Johnny Winter. I tu wlasnie jest ten problem, ze sobie poprostu nie radze jeszcze z tymi solowkami nie ktorymi, chociaz wiem ze nie odpuszcze ;) szukam tez "latwiejszego" agresywnego bluesa. Moze znasz cos... mile widziana pomoc ;)
de5150
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: września 14, 2006, 12:38 pm

Postautor: WitekBielski » września 19, 2006, 8:51 pm

Rozumiem o jakiego Blues Tobie chodzi. I najlepiej go opisac w trzech literach: SRV. Ale powiem ci tez cos jeszcze: ja tez gram agresywnie na gitarze (tzn sa momenty w kt?rych musze sie opanowac zeby strun nie pozrywa? (strune E zmieniam 5 razy na miesiac)) i widze ze ciebie tez to ciagnie i dam ci jeszcze jedna rade ktora pomoga mi w graniu: jak tak grasz to przypomnij sobie jakies przykre zdarzenie np. dziewczyna cie rzucila i, wprost, zagraj o tym. tzn. uzywaj gitary jak jezyka a nut jako sl?w. w wypadku radosnego Blues opisz jakies radosne zdarzenie. Wtedy zapominasz o tym co grasz i poprostu ci to... "leci"

Pozdrawiam
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: jurek87 » września 19, 2006, 8:57 pm

Brawo Nick! Dok?adnie tak samo to czuj? -- i wielu przede mn? :)

Jedna uwaga: nie ma sensu martwi? si? teraz szybko?ci?, ona przyjdzie sama. Zupe?nie sama (o ile oczywi?cie gramy).

Najwa?niejsze to sp?dza? z instrumentem codziennie troch? czasu -- samemu i z r??nymi p?ytami, mog? by? te? hh i dance - dlaczego nie? Wa?ne ?eby rozwija? wyobra?ni? i s?uch, szuka? d?wi?k?w kt?re brzmi?. Niekt?rym pomaga w tym zgaszenie ?wiat?a.

Powodzenia!
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: WitekBielski » września 19, 2006, 9:03 pm

widze Jurek ze wiesz w czym rzecz. Ja czasami gram na pianinie albo z wylaczonym switlem albo oczami i wszystko odrazu inaczej brzmi, tak samo z nagraniami innych...
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Bluesman » września 19, 2006, 10:49 pm

M?drze prawicie panocki... Ja te? uwielbiam s?ucha?/gra? z zamkni?tymi oczami/po ciemku... Wtedy wszystko brzmi inaczej i jako? tak p?ynie. Blues poch?on?? mnie tak bardzo, ?e zacz??em si? stara? o harmonijk?. Moja droga do bluesa te? by?a kr?ta. W zale?no?ci od stopnia zaawanosowania w grze na gitarze kr?ci?a mnie r??na muzyka. Jak potrafi?em skleci? kilka akord?w to wci?? gra?em jakie? punkowe klimaty... itd itd... W momencie gdy pozna?em/nauczy?em si? skal? bluesow? to zacz??em robi? co? w tym kierunku. I teraz gdy ucz? si? improwizacji to gram bluesa. Jest mi on najbli?szy. Co bym nie robi?/gra? zawsze blues. Dla mnie to te? jest muzyka najprawdziwsza. I tak ju? zostanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Bluesman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 97
Rejestracja: sierpnia 1, 2006, 10:34 am
Lokalizacja: Zielona Góra

solowki

Postautor: latusz » września 20, 2006, 7:47 am

witam
a po co wogole grac solowki, to przeklestwo gitarzystow...nie graja fajnych podkladow, akordow, akompaniamentow ...ty;lo mecza wysokie jerestry..przewaznie nieladnie i bez sensu..zacznij grac podklady tak by bylo milo..a solowki sa tylko wybranymi dzwiekami z podkladow..wiec z czasem sam zaczniesz to rozumiec..a po za tym zapal jointa, wypij piwo..i bedzie milo

tomek
latusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: września 7, 2006, 7:39 am
Lokalizacja: WROCLAW

Re: solowki

Postautor: Jakub TELE » września 20, 2006, 8:42 am

latusz pisze:..a po za tym zapal jointa, wypij piwo..i bedzie milo

tomek

Latuszu najlepiej we? gitar? do r?ki i puknij si? ni? w g?ow
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Re: solowki

Postautor: marek haga » września 20, 2006, 9:01 am

Jakub TELE pisze:
latusz pisze:..a po za tym zapal jointa, wypij piwo..i bedzie milo

tomek

Latuszu najlepiej we? gitar? do r?ki i puknij si? ni? w g?ow?.


Niestety Latusz ma sporo racji. Znam gitarzyst?w, kt?rzy zajebi?cie graj?
sol?wki. Gdy trzeba natomiast zagra? najzwyklejszy podk?ad to jest problem.
Zaczyna si? kanciasto??, zero filingu i jakie? pieprzenie w bambus...

Tak to jest jak si? kupi gitar? i zaczyna od tab?w Hendrixa.
Nie t?dy droga.
MS
Awatar użytkownika
marek haga
bluesman
bluesman
 
Posty: 244
Rejestracja: stycznia 5, 2006, 11:09 am
Lokalizacja: Bjałystok

Postautor: J A R O M I » września 20, 2006, 9:49 am

Akurat w aktualnym numerze Jazz Forum (wrzesie? 9/2006) jest wywiad
z Branfordem Marsalisem. W wywiadzie tym Branford daje moim zdaniem
znakomity, dotykaj?cy sedna sprawy wyk?ad, na temat improwizacji - czym
by?a dla Mistrz?w, czym jest, oraz czym powinna by? dla graj?cych dzi? muzyk?w - muzyk?w kt?rzy niejednokrotnie poruszaj? si? niew?a?ciwymi drogami, przez co staj? si? by? mo?e znakomitymi technikami, lecz w swych wypowiedziach muzycznych s? zupe?nie bezbarwni.
Naprawd? bardzo gorrr?co zach?cam do przeczytania...
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Postautor: Jakub TELE » września 20, 2006, 9:55 am

Wydaje mi si?, ?e osoba, kt?ra za?o?y?a ten temat zagin??a w akcji, bo napisa?a tylko jeden post, wi?c albo przestraszy?a si? dobrych rad albo posz?a w?asn? drog?.
Nie lubi? gdy kto? miesza zabaw? z pasj? i samorealizacj?. Wszystkiego mo?na si? nauczy? tylko po co?
Pewnie, ?e lepiej by? pierwsz? drug? gitar? ni? pi??dzesi?t? dziewi?t? pierwsz?.
Ale fakt faktem prawdziwa sztuka rodzi si? w b?lu.
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Re: solowki

Postautor: J A R O M I » września 20, 2006, 10:13 am

Jakub TELE pisze:
latusz pisze:..a po za tym zapal jointa, wypij piwo..i bedzie milo

tomek

Latuszu najlepiej we? gitar? do r?ki i puknij si? ni? w g?ow?.

Ale gitary troch? szkoda... :lol: :lol: :lol:
Słowa napisane, świadczą w pierwszej kolejności o piszącym te słowa. Jaromi
www.jaromi.com . http://pl.youtube.com/BluesJaromi . www.jaromi.com/eka
Awatar użytkownika
J A R O M I
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1433
Rejestracja: października 1, 2005, 2:23 pm
Lokalizacja: Kościan i Okolice

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości