Jak nisko Gibson potrafi upasc...

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Jak nisko Gibson potrafi upasc...

Postautor: Bluesbart » września 27, 2009, 1:41 pm

Hej.
Smutna wiadomosc (jak dla mnie). Firma Gibson powoli ale skutecznie posuwa sie w dol po rowni pochylej. Kiedys, jako dzieciak i nastolatek marzylem o Les Paulu, potem jako czlowiek w srednim wieku marzenie to spelnilem i juz kupujac LP zwrocilem uwage, jak gigantyczne roznice wystepuja w tej samej serii pomiedzy poszczegolnymi egzemplarzami - i to nie wynikajace z recznego (do pewnego stopnia) wytwarzania tych instrumentow. No ale nic - wybralem z 15 egzemplarzy ten jedyny, moj i bylem i jestem zadowolony. Ale to co firma ostatnio proponuje to ostry zwrot w... no wlasnie - sam nie wiem w jaka strone. Widzieliscie to??!!:

http://www.musicradar.com/news/guitars/ ... t-220867/2

Jakbym siedzial w zarzadzie Fendera to bym ich pozwal, tak jak to zrobil Gibson z PRS'em za single cut. Serio, tak tanio sprzedawac imie Jimiego to straszne - rozumiem gdyby robila to firma celujaca w najnizsza polke rynkowa ale Gibson?? Ciekawe, czy kolenym krokiem bedzie LP z Korei... :/ Jakie macie odczucia na ten temat?

pozdrawiam
Bluesbart
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: Leszek Jakubczak » września 27, 2009, 8:04 pm

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak nisko Gibson potrafi upasc...

Postautor: kazek » października 3, 2009, 8:33 pm

Bluesbart pisze:Hej.
Smutna wiadomosc (jak dla mnie). Firma Gibson powoli ale skutecznie posuwa sie w dol po rowni pochylej. Kiedys, jako dzieciak i nastolatek marzylem o Les Paulu, potem jako czlowiek w srednim wieku marzenie to spelnilem i juz kupujac LP zwrocilem uwage, jak gigantyczne roznice wystepuja w tej samej serii pomiedzy poszczegolnymi egzemplarzami - i to nie wynikajace z recznego (do pewnego stopnia) wytwarzania tych instrumentow. No ale nic - wybralem z 15 egzemplarzy ten jedyny, moj i bylem i jestem zadowolony. Ale to co firma ostatnio proponuje to ostry zwrot w... no wlasnie - sam nie wiem w jaka strone. Widzieliscie to??!!:

http://www.musicradar.com/news/guitars/ ... t-220867/2

Jakbym siedzial w zarzadzie Fendera to bym ich pozwal, tak jak to zrobil Gibson z PRS'em za single cut. Serio, tak tanio sprzedawac imie Jimiego to straszne - rozumiem gdyby robila to firma celujaca w najnizsza polke rynkowa ale Gibson?? Ciekawe, czy kolenym krokiem bedzie LP z Korei... :/ Jakie macie odczucia na ten temat?

pozdrawiam
Bluesbart



ktoś tam napisał w komentarzach,
tani chwyt dla "dzieciaków".

normalnie jaja....
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: Maikl » października 10, 2009, 7:32 pm

Tylko czekać na: "Hendrix? On grał na Gibsonie!" :?
Awatar użytkownika
Maikl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: stycznia 31, 2009, 1:58 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków

Postautor: HubertM » października 11, 2009, 8:13 pm

Osz kurde... tylko czekać, aż Fender wypuści LP :D
Awatar użytkownika
HubertM
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 14, 2008, 8:34 pm

Postautor: krienai » października 12, 2009, 12:10 pm

Wczoraj usłyszałem, że Chińczycy wykupili od General Motors Hummera ( ten samochód Arnolda)... tylko czekac aż kupią Gibsona... i wtedy Hendrix grający na stracie Gibsona nie będzie już dziwił :) Zastanawiam się na czym właściwie grał SRV...
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: HubertM » października 12, 2009, 3:08 pm

Chyba na jakimś Ibanezie ;D
Awatar użytkownika
HubertM
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 14, 2008, 8:34 pm

Postautor: SiPolina » lutego 13, 2010, 6:08 pm

Niestety już również harmonijki zostają "Made In China" i to tych najlepszych firm...
Awatar użytkownika
SiPolina
bluesman
bluesman
 
Posty: 291
Rejestracja: kwietnia 11, 2009, 10:26 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości