Prośba o ocenę kawałka :)

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Prośba o ocenę kawałka :)

Postautor: HubertM » maja 11, 2009, 6:09 pm

Bardzo serdecznie chciałbym Was prosić o ocenę kawałka mojego zespołu.
(Ostatnie solo jest moje ;) )

http://www.myspace.com/najemnikband
Dzięki z góry za wszelkie uwagi i sugestie (wersja nie-końcowa ;) ).

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
HubertM
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 14, 2008, 8:34 pm

Postautor: wasal » maja 11, 2009, 10:36 pm

Hmm, chętnie bym ocenił, ale coś mi nie chce pójść. Może to przez ten zdradliwy komunikat "utwór jest obecnie niedostępny"? Kto wie :P
A tak serio - wrzuć to gdzieś jeszcze i daj jakiegoś linka. Chętnie przesłucham i się wypowiem ;)
Awatar użytkownika
wasal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: kwietnia 26, 2009, 1:10 pm
Lokalizacja: opole

Postautor: RockOnCellBlock » maja 12, 2009, 7:35 pm

Hm, może tak... O Twojej grze: fajnie. No wiele o graniu gitarowym nie powiem, ale mi się bardzo podoba, 'czuję' to.
Dalej: perkusja... nic specjalnego.
I tylko do wokalu się przyczepię. Porażka. Chłopięcy, niepewny głosik, który stara się śpiewać jak "prawdziwy bluesman/rockowiec". Płytki głos, taki... nienaturalnie wykorzystywany, śpiew taki... wymuszony. No ale cóż, nie można mieć wszystkiego. "Szymon K." jest zdecydowanie lepszym basistą niż wokalistą, chociaż nic wielkiego w tym kawałku na basie nie pokazuje.

Ogół: instrumentalnie spoko. Wokal - j.w.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: wasal » maja 12, 2009, 9:55 pm

No to ode mnie tak:
Niezły klimat tworzycie tą melodią, nawet przyjemnie się tego słucha. Jak na mój gust gitara rytmiczna jest za głośno, np podczas solówki - to solo ma się wybijać, a nie być tłem. Fajne przejścia. Tekst dość banalny. Zresztą nie słychać go wyraźnie. Naprawdę, do teraz nie wiem co jest tym lekarstwem :P. Bóg? Blues? Czy jakieś inne jednosylabowe słowo?
No i wokal, niestety na minus. Nawet nie chodzi o brak doświadczenia, wydaje mi się, że wokalista stara się stylizować na jakiegoś typowego bluesmana.
Rada - albo wyrób własny styl, albo przepij i przepal głos - będzie wiarygodniej :D (polecam pierwszą opcję). Bo póki co czuć pewną sztuczność.
Awatar użytkownika
wasal
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 124
Rejestracja: kwietnia 26, 2009, 1:10 pm
Lokalizacja: opole


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości

cron