Tabulatury na harmonijk

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Tabulatury na harmonijk

Postautor: Arkadiusz » kwietnia 15, 2005, 7:13 pm

To m?j pierwszy post na tym forum, wiec po pierwsze dzi? dobry wszystkim:)
Mam jedno ma?e pytanko: Na jakich stronach w sieci mo?na znale?? tabulatury na harmonijk? (zw?aszcza Dzemu)? Z g?ry dzieki za pomoc!
Arkadiusz
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: kwietnia 15, 2005, 6:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sonny » kwietnia 15, 2005, 8:23 pm

http://gilus5.fm.interia.pl/
tam jest tego troszke :)
Ale generalnie to przejrzyj wszystkie polskie strony o harmonijce
Mnie sie bardzo podoba ta strona www.Harmonijka.muse.pl
Ostatnio zmieniony kwietnia 15, 2005, 8:25 pm przez Sonny, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Sonny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: kwietnia 7, 2005, 12:36 pm
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: ziembool » kwietnia 15, 2005, 8:24 pm

szukaj w google; wpisz:

harp tab "tutu? piosenki"

i znajdzie cos, albo po prostu wpisz: tabulatury (b?d? taby) na harmonijk? - i tez cos znajdzie
jestem pocz?tkuj?cym...pomocy :P
Awatar użytkownika
ziembool
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 60
Rejestracja: marca 5, 2005, 6:46 pm

Postautor: Gość » kwietnia 16, 2005, 8:11 pm

ok, dzieki bardzo. Zbalaz?em kilka rzeczy dla siebie :)
Gość
 

Postautor: bigZbig » kwietnia 16, 2005, 8:14 pm

zachodnie webstrony s? bardzo dobre ale maj? jedn? wielk? wad?:jak tylko zaczynasz szuka? tam konkret?w,zaraz ka?? ci si? rejestrowa? i p?aci?-spotka?em si? z sum? oko?o czterdziestu kilku zielonego za rok.Z powodu braku karty dla mnie nie do przej?cia.
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 18, 2005, 8:23 pm

Mam takie pytanie jaki korpus w harmonijce jest lepszy drewniany czy plastikowy, czy to nie ma wi?kszego znaczenia i jeszcze jedno kt?ra harmonijka bedzie lepsza Bluesband czy Silverstar obydwie sa Hohnera.
Osobiscie posiadam Bluesbanda i jako? mi ona nie pasuje to brzmienie jest takie troszk? drentwe jak dla mnie takie "za ma?o harmonijkowate" chyba ?e si? nie znam.
A to mo?e kolejne jaka tonacja jest najlepsza do bluesa???
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: bigZbig » kwietnia 18, 2005, 9:00 pm

Ile na ten temat b?dzie wypowiedzi-tyle opinii.Musiz zda? sobie spraw?,?e wyb?r harmonijki to sprawa bardzo subiektywna-nie pasuje ci drewno,graj na plastiku albo metalu/aluminium/.Dla mnie drewno jest rzeczywi?cie troch? t?pe.
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 18, 2005, 9:16 pm

Tylko ?e ja nie wiem jak brzmi harmoszka z drewnianym korpusem.
Poprostu szukam czego? co b?dzie fajnie brzmia?o a ?e nie jestm jakims wielkim znawc? dlatego wiec pytam. Nie jestem te? tak uzdolniony ?eby i?? do muzycznego wzi??? harmoszke do r?ki zagra? co? i okre?li? czy jest ona dobra czy nie. M?wi?c kr?tko dopiero si? ucz?.
Apropo moich gust?w to podoba mi si? brzmienie wydobywaj?ce si? z harmonijki (harmonijek) Ry?ka Riedla np. w kawa?ku kt?ry nagra? z Nocn? Zmian? Bluesa - Hotelowy Blues albo na 2 akustycznych p?ytkach D?emu.

2 minuty p??niej
Jeszcze mi wpad? do g?owy utworek Harlemu - Je, je tam od samego pocz?tku jes taka fajna harmonijeczka. Napewno brzmienie wi??e sie z jak?? odpowiedni? tonacj? harmonijki, wi?c m?g?by mi kto? powiedzie? c?? to za tonacja?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Bart Łęczycki » kwietnia 18, 2005, 9:28 pm

Witam!
Ciesze si? ?e zosta? poruszony temat instrumentu najbardziej kojarzonego z bluesem-harmonijki ustnej.

Tak si? sk?ada i? od 1,5 roku funkcjonuje bardzo pr??nie harmonijkowa grupa dyskusyjna. S? tam poruszane kwestie sprz?towe, relacje z imprez, porady i polemiki w kole?e?skiej konstruktywnej atmosferze!
Wszystkie informacje w tej kwestii mo?na znale?? na stronie http://harmonijka.mud.pl/index.php?r=27&l=pl&id=54&x
My?le ?e jest tam kilku wiernych fan?w muzyki D?emu, na pewno wymienicie sie tabami!
Zapraszam! :)

Je?li chodzi o rodzaj harmonijki to na pocz?tek polecam instrumenty z plastykowym korpusem (drewno p?cznieje i przy d?u?szym graniu mo?e podra?nia? wargi, a to zniech?ca...).
Bluesband rzeczywi?cie jest bardzo niewdzi?czn? harmonijk? jakkolwiek znajduje ona swoich zwolennik?w.
Dlatego polecam zakup Silver Stara w tonacji C. To najlepszy wyb?r do nauki za relatywnie nisk? cene.

Swinguj?co pozdrawiam i ?ycz? prawdziwej przyjemno?ci z grania na harmonijce!!
Awatar użytkownika
Bart Łęczycki
bluesman
bluesman
 
Posty: 238
Rejestracja: czerwca 1, 2004, 12:43 am

Postautor: Rafał Nitka Białek » kwietnia 18, 2005, 9:30 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 26, 2005, 4:04 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Sonny » kwietnia 18, 2005, 10:32 pm

moim zdamie na plastikowym korpusie ?atwiej sie gra bo kana?y w drewnianych korpusach s? troszke cofni?te za metalowe blaszki ze stroikami( mi to troszke sprawia?o k?opotu przy grze na Pro Harp a na Silver Star nie by?o tego problemu)
Awatar użytkownika
Sonny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: kwietnia 7, 2005, 12:36 pm
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: bigZbig » kwietnia 18, 2005, 10:37 pm

czy?by to z tego powodu plastik jest /wg mnie/ ?atwiejszy w podci?gach?
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: Sonny » kwietnia 19, 2005, 2:31 pm

Tak ?atwiej!Ale moim subiektywnym zdaniem :wink:
A pozatym na plastiku ?atwiej sie wargi ?lizgaj? a na drewnie mog? sie zaciera? i rani? usta tak ja napisa? Bart.
Awatar użytkownika
Sonny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: kwietnia 7, 2005, 12:36 pm
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: Robert007Lenert » kwietnia 19, 2005, 3:28 pm

No to ja swoje piec groszy wcisne. Drewno ma tez swoje +++++ DUZO++++, brzmienie, bardziej ciemne, ladniej brzmia blokingi i akordy. Wady... tez ma... mniej "szybka" no i nie dla "owerblow" To oczywiscie moje zdanie. 007RL
http://www.robertlenert.com/
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 19, 2005, 5:44 pm

Rafa? Nitka Bia?ek pisze:W utworze "Hotelowy Blues "parti? harmonijki
gra S?awek Wierzcholski - Riedel by tak nie potrafi? ;)


A ja my?la?em ?e to Rychu tak fajnie dmucha?. No c?? my?li czasem s? zgubne.

Dzieki wam wszystkim za rady.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 19, 2005, 7:29 pm

Nie wiem czy do tych utwor?w co wy?ej wymieni?em b?dzie pasowa? tonacja A. Co o tym s?dzicie?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Rafał Nitka Białek » kwietnia 19, 2005, 10:02 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 10:26 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » kwietnia 19, 2005, 10:07 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 10:26 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Rafał Nitka Białek » kwietnia 19, 2005, 10:09 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 10:25 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 19, 2005, 11:16 pm

Rafa? to akurat pami?ta?em, jak pisa?em poprzednniego posta to mia?em na my?li Harlem i Hotelowy blues :) Ale jak juz napisa?e? po raz drugi to nie pozostaje mi nic innego jak tylko podzi?kowa? za trud.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Rafał Nitka Białek » kwietnia 20, 2005, 10:59 am

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 10:25 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: Arkadiusz » kwietnia 25, 2005, 11:12 am

Ja gram na harmonijce od niedawna i tak?e u?ywam Silver Stara i jestem z niego bardzo zadowolony. Jednak?e b?d? go u?ywa? tylko do nauki, jak sie rozwin? kupi? sobie troszk? lepszego Hohnerka.
Ah i mam pytanie... W jakim wieku zaczynali?cie gra? na harmonijce?? Ja mam 16 lat, gram od bardzo niedawna i mimo i? s?ucha?em bluesa dawniej, ale mam wra?enie, ?e co? mnie omin??o... Czy m?j wiek to nie za p??no, aby m?c gra? i ew. z tego w przysz?o?ci si? utrzymywa
Arkadiusz
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: kwietnia 15, 2005, 6:37 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rafał Nitka Białek » kwietnia 25, 2005, 2:53 pm

...
Ostatnio zmieniony czerwca 25, 2005, 10:16 pm przez Rafał Nitka Białek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Rafał Nitka Białek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3277
Rejestracja: października 20, 2004, 11:51 pm

Postautor: OLEk » maja 8, 2005, 9:34 pm

mam bluesband i jak dla mnie na poczatek jest ok bo i tak powiem ze zagra? na niej koles co duzo potrafi i brzmia?a ?adnie wie jak na poczatek jest ok
OLEk
 

Postautor: Sonny » maja 9, 2005, 11:22 am

A mamusia nie uczy?a ?e si? harmonijki nie porzycza? :wink:
no chyba ?e to by?a inna blues band :)
Awatar użytkownika
Sonny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: kwietnia 7, 2005, 12:36 pm
Lokalizacja: Jarocin

Postautor: Epik » czerwca 9, 2005, 10:03 am

Witam, bo ja kupi?em harmonijke i nie wiem w jakiej tonacji jest o ile co? takiego jest ... Czy je?li mi nie wychodzi co? to tylko moja wina ?
Epik
 

Postautor: Sonny » czerwca 9, 2005, 2:29 pm

Tak harmonijki s? w tonacjach (r??nych) Najpopularnirjsz a to tonacja C-Dur oznaczana najcz??ciej przez du?e c "C"!
Najprawdopodobnie kupi?e? harmonijke w tonacji C ale lepiej to sprawdzi? naprzyk?ad por?nuj?c dzwi?ki na poszczegulnych kana?ach z dzwi?kiem innego istrumentu(oczywi?cie prawid?owo wstrojonego)
Napisz ile ona ma kana??w i mo?e marke i model jeszcze!
obejrzyj j? dok?adnie mo?e znajdziesz gdzie? ?lad po nadruku tonacji(na silver star sta?a mi si? tonacja ale pod ?wiat?o wida? ?e to C)
Awatar użytkownika
Sonny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: kwietnia 7, 2005, 12:36 pm
Lokalizacja: Jarocin

Re: Tabulatury na harmonijk

Postautor: ZZaQuee » lipca 28, 2005, 7:00 pm

Arkadiusz pisze:To m?j pierwszy post na tym forum, wiec po pierwsze dzi? dobry wszystkim:)
Mam jedno ma?e pytanko: Na jakich stronach w sieci mo?na znale?? tabulatury na harmonijk? (zw?aszcza Dzemu)? Z g?ry dzieki za pomoc!

Je?li co? to tutaj mam co? ale nie wiem czy wystarczy: [url]http://gilus5.fm.interia.pl/ lub http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Tab ... %C4%99&lr= mi te? by si? przyda?y wi?c jak kto? ma to prosz? mi przes?a? na e-mail lub zaj?e? na przysz??strone www. Jest w budowie... :!:
[/url]
ZZaQuee
 

Postautor: ja » sierpnia 26, 2005, 1:39 pm

Epik pisze:Witam, bo ja kupi?em harmonijke i nie wiem w jakiej tonacji jest o ile co? takiego jest ... Czy je?li mi nie wychodzi co? to tylko moja wina ?


twoja harmonijka powinna mie? wyryt? literk? tonacji w prawym g?rnym rogu twojej harmoszki (nad ?rubka)- przynajmniej tak jest w hohnerach!
ja
 

Postautor: wyderko » sierpnia 26, 2005, 3:53 pm

ja pisze:
Epik pisze:Witam, bo ja kupi?em harmonijke i nie wiem w jakiej tonacji jest o ile co? takiego jest ... Czy je?li mi nie wychodzi co? to tylko moja wina ?


twoja harmonijka powinna mie? wyryt? literk? tonacji w prawym g?rnym rogu twojej harmoszki (nad ?rubka)- przynajmniej tak jest w hohnerach!


Nie we wszystkich, w?a?ciewie tylko w niekt?rych, np marine band :).

PS. Nie wiem jaki sens ma odpowiadanie na tak stare w?tki, skoro odpowied? i tak zosta?a ju? udzielona, ale mo?e si? nie znam :).
Mam coraz wi?ksz? niech?? do Pro Harp?w :(
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości