Jaki przester do grania bluesa

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Jaki przester do grania bluesa

Postautor: hryniu » marca 23, 2005, 9:51 pm

Pom??cie mi wybra? dobry przester gitarowy do grania typowego bluesa.
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: leszekblues » marca 24, 2005, 10:28 am

Czesc
Jaka gitara i jaki piec no i jaki rodzaj przesteru chcesz osiagnac?
Moze jakis przyk?ad nagrania jakiegos zawodnika bluesowego.
Pozd
L V
leszekblues
 

Postautor: Krzysiek101 » marca 24, 2005, 2:57 pm

A co by?cie poradzili pod gitark? Squier Affinity Stratocaster i piecyk Squier SP10?
Wiem ?e Boss robi do?? dobre przestery i nietylko, a jak przegl?dan czasami na jakim sprz?cie graj? bluesmani (tzn. szuka?em u takich co graj? takiego rock-bluesa) i najcz??ciej natrafia?em na Ibaneza Tube Screamer TS9 albo TS9DX. Co o tym s?dzicie?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: leszekblues » marca 24, 2005, 3:32 pm

Mia?em kiedys i tego DX i takiego Super Screamera z 83 roku.
No i ten z 83 roku gra? o wiele gorzej.Takze nie zawsze co stare to dobre.
W sumie to uwazam ze te screamery nie sa warte ich ceny( chodzi o ceny nowych).Sprzeda?em to i juz wiecej tego nie chce.
Ale to moja opinia.Mam preampa Engla gdzie takie brzmienie screamera osiagam na dzien dobry.Bez zadnych stara? w ustawianiu.
Screamer tylko potrafi jedno i tyle.
A takiego preampa ostatnio na allegro widac za 1100z?.
Warto to przemyslec czy wydac ko?o 500z? czy do?ozyc i miec na wstepie 4 kana?y plus bypuss a przy zastosowania prze?acznika midi 9 kana?? z bajppasem 10!!!
Pozd
L V
leszekblues
 

Postautor: SmAllman » marca 25, 2005, 11:25 am

ja mialem bossa metal zone 2 (wiem ze warren haynes tez takiego uzywa). ale szczerze mowiac do bluesa najlepiej miec dobry piec z dobrym przesterem... ja na przyklad nie lubie zadnych zabawek typu kostki itp. starcza mi piecyk i jego mozliwosci ;)
peach&love!
"Ya know, a great record is easy to make. I ain't impressed by great records. But a great performance ain't so easy."
Duane Allman
Awatar użytkownika
SmAllman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 17, 2005, 8:50 am
Lokalizacja: lublin

Postautor: hryniu » marca 26, 2005, 8:55 am

A ile taki Boss metal zone mo?e kosztowa???
"Niewa?ne jaki masz o??wek, wa?ne jak umiesz si? nim podpisa?....."
http://www.soulfire.freehost.pl/

Obrazek
Awatar użytkownika
hryniu
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 174
Rejestracja: maja 11, 2004, 11:00 am
Lokalizacja: OSTRZESZ?W

Postautor: SmAllman » marca 26, 2005, 10:25 am

uzywany ze 200zl.. ale w tym momencie zgaduje, bo mialem go jakies 2 lata temu, wtedy nowy kosztowal 360zl. to sie dokladnie nazywa Metal Zone MT 2.
peach&love!
"Ya know, a great record is easy to make. I ain't impressed by great records. But a great performance ain't so easy."
Duane Allman
Awatar użytkownika
SmAllman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: marca 17, 2005, 8:50 am
Lokalizacja: lublin

Postautor: surfer » marca 26, 2005, 11:36 am

Sprawd? gdzie? w sklepie jak gra Marshall Bluesbreaker. S?ysza?em o nim dobre opinie ale sam nie gra?em. Wg mnie po??dny wzmacniacz daje lepsze brzmienie ni? kiepski wzmacniacz + efekt.
Pozatym trzeba pami?ta?, ?e brzmienie idzie g??wnie z r?ki.
Ja mam efekt Marshall Jackhammer i da si? na nim ukr?ci? niez?e bluesowe brzmienia... Ale ten efekt raczej jest do ci??szej muzyki.
I woke up this mornin'
All my shrimp was dead and gone.
surfer
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: marca 26, 2005, 9:37 am
Lokalizacja: z Warszawy

Postautor: T » marca 26, 2005, 7:48 pm

ja mam bluesbreakera BB-2 i sobie chwal?. Jest prosty i skuteczny
Ma 3 potencjometry: DIVE, TONE i VOLUME oraz prze??cznik kt?rym wybiera si? tryb pracy: BOOST albo BLUES
Boost to po prostu dopa?ka g?o?no?ci z lekkim przesterowaniem (DRIVE i TONE s? niekatywne). tryb BLUES to pe?ny tryb przesteru. Mo?na na nim ukr?ci? typowe bluesowe brzmienia; lekki crunch a? po ci??sze rockowe.
IMHO najlepiej wsp??pracuje ze wzmacniaczem lampowym. Ostatnio ca?a seria kostek marshalla do?? konkretnie stania?a i u?ywany mo?na kupi? za circa 160z?
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: szuler » marca 30, 2005, 6:21 pm

Polecam kostk? Boss'a Super Over Drive. Jest naprawd? ok i mo?na j? znale?? na allegro za 100z?. Osi?gniesz delikatne brzmienie (takiego u?ywam) i przester a' la Gary Moore;-)
szuler
 

Postautor: lotosblues » marca 31, 2005, 2:21 am

Hryniu brzmienie bierze sie z palca a co do przesterow to musisz sam poszukac i dopiero wtedy znajdziesz swoje brzmienie a tego wszyscy szukaja.
blues to jest blues
i bluesem pozostanie
lotosblues
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1685
Rejestracja: marca 1, 2005, 10:04 pm

Postautor: Gość » marca 31, 2005, 7:34 am

Witam! Odradzam Bossy-wszelkie; natomiast polecam ibaneza ts-9 za lat 80tych-zdecydowanie.Jest jeszcze RAT-godny polecenia."Przewali?em" troche efekt?w szukaj?c brzmienia i z pewnego do?wiadczenia sugeruje ?e szkoda pieni??k?w na wszelkie bossy i inne ...R??nica pomi?dzy ts9 a np.turbo overdrivem bossa jest pozornie niewielka ale wystarczy wej?? do studia no i ....s?ycha? przepa??
pozdrawiam
Gość
 

Postautor: Hetman » marca 31, 2005, 7:49 am

Zapomniw?em sie podpisac. przy okazji dodam ,?e bed?c w studiu s?ycha? ,?e graj?c na ts-9 (ta?sza wersja ts-10te? jest niez?a) dzwi?k nie jest zniekszta?cony, brzmi wiose?ko jak na rasowej lampie,ciep?y "g?sty"przester, d?ugi sustein, dobra dynamika.zupe?nie nie mo?na tego powiedzie? o bosie
jeszcze raz pozdrawiam
S?awek
Awatar użytkownika
Hetman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 107
Rejestracja: września 21, 2004, 8:39 pm
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Gość » marca 31, 2005, 1:06 pm

Witam wszystkich,

Bylo pytanko o Marshall BluesBreaker'a. Mam te zabawke, stary - Made in England. Bardzo fajna rzecz, chodzi dosc tanio (moj 160zl) wyglada jak czarna konserwa, ale brzmi bardzo fajnie. Na moim starym piecyku dawal marszalkowskiego posmaku, jest cieply i dosc gesty. Jest natomiast dosc lite'owy - duzych przesterowan na tym sie nie uzyska, ale nie o to przeciez w nim chodzi. Daje fajny sustain. BB mial ponoc dawac wrazenie wzmaka i giba na ktorym gral EC za czasow J.Mayal's BBs (czyli lata ok. '66) i tak sie spisuje. Jakis czas temu wyszedl BB-2, w nowym, ladnym opakowaniu, dzwiek ponoc jeszcze fajniejszy. Z ciekawych overdrive'ow podoba mi sie jeszcze Marshall Gov'nor (sluchaj: Gary Moore), ten jest jednak bardziej rockowy (wiekszy kop). Tak naprawde to jakies bluesowe brzmenia daje sie ukrecic prawie na kazdym distortion/overdrive, zalezy ile "rzezni" dolozysz. Mam Boss'a DS-2 (moj 1 przester) i jak jest malo przesteru to tez fajnie gada (choc ogolnie kostka adresowana jest do grunge/punk/thrash). Jakis czas temu nabylem sobie malego (15W) marszalka (opluwana seria MG, ale mi sie jego brzmnienie naprawde podoba, jak podlacze strata to jest posmak Henka, uwazam ze do bluesa jest b.dobry,a szatany niech se graja na zelazku, bo im to bez roznicy). Po tym zakupie, praktyczni odstawilem wszystkie kostki (sztuk 3), bo jego przester jest w klimacie BB, a clean z wlaczona symulacja lampy jest naprawde w deche. Prawda, ze z ta symulacja to clean nigdy nie jest clean (daje sie oczywiscie wylaczyc), ale jak ktos lubi marszalki, to mu to wlasnie sie podoba. Zauwazylem tez (mam 2 gitarki: H-H i S-S-S, kazda pokazuje inny charakter na tym piecu), ze teraz w wiekszosci grywam sobie wlasnie na clean+FDD (FDD - wlasnie symulacja lampy, a w zasadzie podbicie srednich pasm, dol jest dobry w tym piecu i bez podbicia), bez jakich kolwiek dopalek. Natomiast jak chce cos a`la Cream, to dopalam marszalka marszalkiem czyli podlaczam BB do pieca, daje przester na piecu, troche pokrece galkami i wychodza s tego naprawde ciekawe rzeczy. Reasumujac, dobry (pasujacy Ci) piec to 3/4 sukcesu :) I tak za jakis czas odlaczysz wiekszosc zabawek i bedziesz manipulowal clean'em :) Z malych piecykow, bardzo fajny clean (lepszy niz marszalek!) ma VOX 10-15W. Pozdr!
Gość
 

Postautor: T » marca 31, 2005, 3:47 pm

Anonymous pisze:Jakis czas temu wyszedl BB-2, w nowym, ladnym opakowaniu, dzwiek ponoc jeszcze fajniejszy. Z ciekawych overdrive'ow podoba mi sie jeszcze Marshall Gov'nor (sluchaj: Gary Moore), ten jest jednak bardziej rockowy (wiekszy kop).


jak si? ma BB-2 do pierwszego BB to nie wiem, ale tak si? sk?ada ?e obok BB-2 stoi u mnie tak?e guv'nor (GV-2); jest "g?sty", pot??ny-z du?ym kopem, raczej nisko brzmi?cy i jak dla mnie "za ci??ki"; mo?na na nim zagra? od lekkiego bluesa przez klasyk? rocka po nu-metale i hard&heavy, ma 4-ro pasmow? korekcj? i do?? du?e wzmocnienie, jest do?? uniwersalny ale mimo wszystko wol? BB-2.

Je?li jest kto? zainteresowany GV-2 to m?j jest do wzi?cia
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Szucher » kwietnia 6, 2005, 4:36 pm

witam
nie wim czy kupi?e? ju? kostk?
ja sprzedaj? blues breakera

pozdrawiam
Paweł "Szucher" Szuszkiewicz
www.myspace.com/szucher
www.braciaisiostry.com
www.myspace.com/braciaisiostry
---------------------------------------
REBEL TO REBEL
Awatar użytkownika
Szucher
The Last Rebel
The Last Rebel
 
Posty: 317
Rejestracja: listopada 3, 2004, 4:08 pm
Lokalizacja: Białystok - Supraśl :)

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 11, 2005, 6:46 pm

Ch?opaki wy jeste?cie zorientowani w temacie. Mam do zrobienia tzn. do wyboru 3 kostki Bluesbrakera (tylko nie wiem kt?ry, ale to bez znaczenia) BOSS Super Overdrive SD-1 i Blue Magic( nie wiem kto to robi ale nawet fajnie brzmi jak kto? chce to mog? poda? linka do stronki gdzie s? pr?bki lub je po prostu przes?a?)
Co by?cie mi poradzil?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 11, 2005, 7:18 pm

O jeszcze mam schemat do Tube Screamera TS-808 :D
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » kwietnia 11, 2005, 9:52 pm

je?li masz doj?cie do niedrogich JRC4558 to r?b TS-808 :-)
jako? na zamiennikach nie chodzi tak ?adnie jak na JRC

podaj tego linka do blue magic bo nie znam tego wynalazku

dopisano 10 min. p??niej:
chyba znalaz?em
http://www.generalguitargadgets.com/ind ... Itemid=152
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

hmm

Postautor: boony » kwietnia 11, 2005, 10:54 pm

przester musi byc z biglym. Bez bigla to ni ma jazdy.
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 12, 2005, 3:26 pm

T pisze:dopisano 10 min. p??niej:
chyba znalaz?em
http://www.generalguitargadgets.com/ind ... Itemid=152


No to ta stronka
A w?a?nie jest jaka? r??nica mi?dzy JRC4558 a RC4558P, bo mam takie dwa na stanie?

boony pisze:przester musi byc z biglym. Bez bigla to ni ma jazdy.

Co to jest ten bigl??? :idea:
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

hm hm

Postautor: boony » kwietnia 12, 2005, 5:24 pm

jakby Ci to drogi Krzy?ku wyjasni?.
hm hm.
W ka?dym razie jak juz bydziesz mio? tyn przester kiery cie sie podobo to bydzie to na pewno tyn z biglym:).

Pozdrowiynia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 12, 2005, 8:54 pm

:)
To tego bigla mog? uznac za tak? jakby dusz? takie co? ?e nie wiem jak to wyrazi? :)
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » kwietnia 12, 2005, 8:57 pm

Krzysiek101 pisze:A w?a?nie jest jaka? r??nica mi?dzy JRC4558 a RC4558P, bo mam takie dwa na stanie?


Analogman podaje ?e "There is really no difference, although some of these have a Malaysian Texas Instruments RC4558P chip instead of the normal Japanese JRC4558 chip." (?r?d?o: http://www.analogman.com/tshist.htm)
wi?c mo?esz spokojnie go u?y?.
Ja u?ywa?em BA4558 i te? gra?o :-)
R??nice w oznaczeniu (JRC, BA, RC) najczesciej m?wi? tylko to kto dan? sztuk? wyprodukowa?.
RC to Texas Instruments (Malaysia albo Korea)
JRC to te? Texas Instruments tyle ?e Japan
BA to Rohm
NE SE SA to Philips
Ostatnio zmieniony kwietnia 12, 2005, 10:30 pm przez T, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

:)

Postautor: boony » kwietnia 12, 2005, 9:50 pm

Krzysiek101 pisze::)
To tego bigla mog? uznac za tak? jakby dusz? takie co? ?e nie wiem jak to wyrazi? :)


Tak tyz mo?na :)
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: zibolt » kwietnia 13, 2005, 6:45 am

zwyk?y lub turbo RAT
jest jak pi?? piwa krat
zibolt
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: kwietnia 11, 2005, 8:10 am

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 13, 2005, 2:32 pm

Czyli mo?na powiedzie? ?e mam w miare dobre wzmacniaczyki :)
To si? chyba wko?cu zabiore za jak?? robot?.
W?a?nie ten schemat jest na tej stronce www.guitargadgets... tej co link jest wy?ej, tam jest TS808 i mnie jedna ?ecz zastaniawia co to za prze??cznik kt?ry ma 9 wyprowadze?.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 13, 2005, 3:13 pm

Jeszcze jedno pytanie do ekspert?w. Czy na TS-808 ukr?ce brzmienie podobne do D?emu.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » kwietnia 13, 2005, 7:50 pm

Krzysiek101 pisze:CIACH 8< i mnie jedna ?ecz zastanawia co to za prze??cznik kt?ry ma 9 wyprowadze?.


zapewne T A K I masz na my?li. To jest po prostu 3-sekcyjny prze??cznik bistabilny (3PDT)
Jego przewaga nad dwusekcyjnym (DPDT) jest taka ?e mo?na na nim ?atwo zrobi? diod? LED i true bypass.
W przypadku DPDT trzeba zastosowa? dodatkowy tranzystor (szukaj pod has?em millenium bypass)

P.S.
Je?li kto? w tym kraju znajdzie w jakim? sklepie taki prze??cznik (3PDT) ma u mnie czteropak wybranego "polskiego z?otego".
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Yard » kwietnia 13, 2005, 10:38 pm

Krzysiek101 pisze:Jeszcze jedno pytanie do ekspert?w. Czy na TS-808 ukr?ce brzmienie podobne do D?emu.


ca?y knif z dobrym TSem polega na tym ?e jest transparentny - tzn oddaje charakter pieca. TS to przede wszystkim dopa?ka do lampiaka - jak go pod??czysz do tranzystorka to b?dzie hmm se tak pobzykiwa? jak mucha w latarce ;)

pzdr!
jarek
Awatar użytkownika
Yard
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 44
Rejestracja: maja 9, 2004, 9:15 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości