Dolar spada, a sprzęt dalej drogi.

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: Turgon » maja 3, 2008, 2:47 pm

Albo Kisiel? Już nie pamiętam.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Wojtek Młynarczyk » maja 4, 2008, 2:55 pm

Jedi pisze:Chciałbym w dalszym ciągu zobaczyć te dobre Polskie wzmacniacze. Naprawdę nie chce przepłacać :!:


Na festiwalu rybnickim wystawiał swoje wyroby gość z Będzina, który robi wzmaki o nazwie "ProRock". Niestety, nie pamiętam nazwiska. Z tego, co słyszałem od znajomych, którzy go znają - niełatwo coś u niego kupić, bo praktycznie wszystko sprzedaje na pniu do Niemiec i Anglii... Ale brzmienie, możliwości... Tego się nie da opisać. To trzeba usłyszeć! No i cenowo nie tak tragicznie. Zestaw głowa + paczka o mocy od 15 do 45 WAT (cztery różne końcówki końcówki mocy, podobnie jak w Mesa Boogie) tak jak stał - 2700 PLN. No to biorąc pod uwagę, że za 15 watowego Fendera Blues Juniora w najtańszym miejscu krzyczą raptem 3 stówki mniej, a w droższym tyle samo - jest alternatywa. A uwierz mi - różnica jakościowa kolosalna. Oczywiście nie na korzyść Fendera :D Jakbyś kiedyś chciał, mam na niego namiary, więc mogę Ci wysłać na priva (oczywiście po uprzednim uzyskaniu zgody u samego zainteresowanego). Ja w każdym razie wiem, że jak kiedyś będę chciał obstalować naprawdę porządny sprzęt, to będę próbował właśnie tam.

To oczywiście pierwszy z brzegu przykład; takich jest na pewno więcej. Sam znam jeszcze co najmniej jednego - robi wzmaki o nazwie Trete, ale jeszcze ich nie słyszałem w akcji, więc trudno mi się wypowiadać.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: remek4blues » maja 4, 2008, 4:19 pm

Wojtek Młynarczyk pisze:
Jedi pisze:Chciałbym w dalszym ciągu zobaczyć te dobre Polskie wzmacniacze. Naprawdę nie chce przepłacać :!:


Na festiwalu rybnickim wystawiał swoje wyroby gość z Będzina, który robi wzmaki o nazwie "ProRock".


http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=355505188

podejrzewam ze to jego aukcja :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Matragon » maja 4, 2008, 5:05 pm

kurcze - tak wpadam tu od czasu do czasu i w końcu pooglądałem sobie te polskie wzmacniacze (na razie wirtualnie) ... szczególnie ProRock'a i MG - i muszę przyznać że z opisów wygląda to całkiem całkiem ...

wcześniej nigdy nie miałem z tym sprzętem styczności - a teraz mocno się zastanawiam czy się za czymś takim nie rozejrzeć na spróbowanie ... :roll:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Jedi » maja 4, 2008, 5:33 pm

A no właśnie, też mocno zainteresowałem się szczególnie MG ale co z tego. Musiałbym coś ograć, zobaczyć a w moich stronach nie ma raczej szans na znalezienie takiego sprzętu:/.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Wojtek Młynarczyk » maja 4, 2008, 5:38 pm

remek4blues pisze: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=355505188 podejrzewam ze to jego aukcja :)


Tak, to ten sam. To combo też demonstrował, ale zestaw głowa + paczka - jak nietrudno się domyślić - miał jeszcze lepsze brzmienie. Naprawdę rewelacja. Aha, zapomniałem poprzednio dodać, że facet wiele lat zarówno grał, jak i zajmował się nagłośnieniem. Więc wiedzę łaczy z doświadczeniem. I zapewniam z całego serca - absolutnie nic mnie z tym gościem nie łączy; po prostu słyszałem, co potrafi wydobyć się z jego ampa i rozmawiałem z nim - więc miałem okazję przekonać się o jakich detalach potrafi bez końca rozprawiać; detalach, które świadczą o tym, w jak najdrobniejszych szczegółach dopracowuje te swoje cacka. I jeszcze jedno: on najpierw rozmawia z potencjalnym nabywcą, wypytuje o wszystkie szczegóły (co gra, na czym, co preferuje, jakich używa lub ma zamiar używać efektów, itd., itp.) - a dopiero potem zabiera się do robienia wzmaka. Czyż to nie jest to, o co chodzi???

MG nie słyszałem, ale pewnie też dobre; domyślam się, że takich ProRocków i MG jest w tym kraju dużo, dużo więcej. Uważam, że takie de facto customy to naprawdę istotna alternatywa dla choćby najlepszych, ale jednak seryjniaków. Cenowo też.

Pozdrawiam

Wojtek
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Jedi » maja 4, 2008, 11:03 pm

Kurcze mieszkam w Dębicy na podkarpaciu i nie mam za bardzo jak pograć na wzmakach tych konstruktorów. Jeśli rzeczywiście podchodzą do tego tak profesjonalnie jak piszesz to warto się zainteresować.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Turgon » maja 5, 2008, 1:46 pm

Wojtek, to jest wtedy prawdziwy custom ;)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Wojtek Młynarczyk » maja 5, 2008, 3:09 pm

Turgon - a co ja innego napisałem? Tylko zanim odpowiesz - sprawdź w słowniku.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: leszekblues » maja 5, 2008, 4:08 pm

Ja tak z doswiadczenia to powiem tyle
Im trudniej cos zdobywasz tym bardziej to cenisz
Jesli majetny tata nasolatka podaruje mu droga gitare jako kolejny gadzet, zaraz po bzykadełku o mocy małej suszarki na dwóch kołach , i jeszcze paru zyciowych zachciankach to znajac zycie młodzieniec tego nie doceni i granie konczy sie na etapie liceum, zaraz po rozstaniu sie z kolegami ze szkolnej kapeli
I tyle
Zakasac rekawy, nie ma nic za darmo .........
Szkoda czsu na narzekania
A kto moze niech ciagnie sprzet skad tylko może zeby miec taniej
Zostanie wiecej na przejedzenie :D
leszekblues
 

Postautor: Jedi » maja 5, 2008, 6:17 pm

Leszekblues najgorsze jest to, że masz rację. Moja gitara jakby nie było jest pewnego rodzaju przypadkiem który zawdzięczam rodzicom, gdyby nie to pewnie szukałbym czegoś po allegro. Niestety nie trafiłem w czas bo starsi koledzy z moich okolic mówili, że kiedyś starych wzmacniaczy było w tych stronach pełno a podstarzali hałturnicy wyzbywali się tego za grosze. Teraz tego sprzętu tutaj nie ma.

Najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd za granicę, który jeśli ktoś ma możliwości szczerze polecam (choć sam nie byłem :) ).
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Turgon » maja 5, 2008, 7:49 pm

leszku, no ja też otrzymałem gitarę, bo o nią długo prosiłem :) Ale cieszę się z tego wyboru :) Nareszcie mam pasję którą mogę zabrać wszędzie tam gdzie jestem ;)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: krak68 » maja 5, 2008, 8:44 pm

Witam, a kto robi "głowe" wzmaka "kisel" nie Kisielewski ??
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Turgon » maja 6, 2008, 4:57 pm

Kisielewski nie od case'ów ;)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: krak68 » maja 6, 2008, 7:17 pm

Hmm, no kisielewski robi pokrowce takie tam (sam mam jego pokrowiec na wiosło) ....dla tego pytałem o "głowe" Kisela hmm
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: el.guitar » czerwca 28, 2008, 3:15 pm

Krzysztof Kisielewski, ale to inny Kisielewski niż ten od futerałów.
Patrz :arrow: http://www.kisel-amps.com
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: el.guitar » czerwca 28, 2008, 7:48 pm

Skoro już zaczęliśmy off-top o polskich manufakturach (co wydaje mi się bardziej rozsądnym tematem, niż biadolenie, "jakie to wszystko drogie"), to może jakiś użytkownik Kisiela, MG czy innych tego typu produkcji się wypowie. Jestem bardzo ciekaw.

Pooglądałem trochę Stronkę Kisiela (chyba jest w przebudowie) oraz MG. Z opisu bardzo podoba mi się model Vintage, a konkretnie 50W combo 2x12. Cena to ok 2500 zł plus ew. dodatki jak dodatkowe opcje footswitcha czy reverb.

Próbkami jednak nie jestem zachwycony. Właściwie to nie podobają mi się żadne z zamieszczonych próbek, ale zakładam, że ja po prostu inaczej ustawiłbym EQ itd. Słowem chciałbym usłyszeć to na żywca, a nie mam zamiaru jechać w tym celu do Gdyni.

Czy ktoś z południowej Wielkopolski lub z Wrocławia ma taką maszynę i chciałby się pochwalić?
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Jedi » czerwca 28, 2008, 8:52 pm

A na czym Ty grasz?
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: el.guitar » czerwca 29, 2008, 9:56 am

Pytasz o piec, czy tak w ogóle? ;)
Piecyk mam budżetowy - Fendera FM65. Głośny, z pięknym cleanem i sprężyną. Bezproblemowy solid state. Resztę (kanał drive) przemilczę.
Jeśli chodzi o resztę sprzętu to od 5 lat ten sam strat od majoneza, od niedawna z pickupami Lace Sensor (blue, gold i double red).
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: krak68 » czerwca 30, 2008, 8:15 pm

..Pytałem o "głowe" z ciekawości. Czy to ten sam człowiek, no ale już wiem że nie :)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości

cron