Jak uzyskać ten dźwięk?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Postautor: Jedi » czerwca 27, 2008, 8:38 pm

Prędzej powiedziałbym tak...

70% wzmak 30% gitara

następne 100% gitarzysta :]
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: przemak2 » czerwca 27, 2008, 8:42 pm

Turgon pisze:Ja się tu nie zgodzę. W mojej opinii 60% brzmienia to wzmacniacz (plus paczka) i podłoga 25% pickapy 10% gitarzysta 5% drewno.


To by sie nawet zgadzalo - na poczatku. W miare rozwoju jednak proporcje sie zmieniaja... Nie dziwcie sie, ze mlodzi maja takie zdanie - ich prawo...
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Matragon » czerwca 27, 2008, 8:48 pm

przemak2 pisze:To by sie nawet zgadzalo - na poczatku. W miare rozwoju jednak proporcje sie zmieniaja... Nie dziwcie sie, ze mlodzi maja takie zdanie - ich prawo...


hmmm ... no coś w tym jest :)

tyle że tym młodym pasowałoby jednak trochę rozjaśniać w głowach ... a nie utwierdzać w przekonaniu że 90% brzmienia to sprzęt ... bo zamiast się doskonalić i wypracowywać własny styl i brzmienie, będą ciągle liczyć na to że to sprzęt za nich zabrzmi ... a to złudzenia ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: druciki » czerwca 27, 2008, 9:02 pm

Będę pesymistą - a co tam! Jak się utopić, to w Dunajcu, i jeszcze lepiej będąc
pod wplywem jakichś regionalnych specjałów! ;)

Jak tak dalej pójdzie (a dlaczego miałoby pójść inaczej?) - to młodzi
będą grali na komputerach, dla niepoznaki wpakowanych w obudowy
wzorowane na tradycyjnych wzmacniaczach, sprzedawane jako
"Sheriff True Classic, wierna kopia legendarnego wzmacniacza
na którym Eryk C. rozlał piwo" ...
I jak będziesz tłumaczył młodemu, że 50 lat temu było coś zupełnie innego,
choćby dlatego, że nie było komputerów itd., że to ordynarna "reklama",
to spojrzy na ciebie i spyta "a widelce wtedy mieliście?"
ehhh ....
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: Jedi » czerwca 27, 2008, 9:58 pm

Wracając do tematu.... Dźwięk o który pytałem daje kilka modeli Marshalla ale chyba nikt mi nie wmówi, że samymi (palcami, piórkami, pazurkami) da się go uzyskać. Dlatego nie ma się co kłócić o to czy więcej dadzą ręce czy sprzęt, niech każdy gra tak jak lubi :).

Może temat powinien nosić nazwę "Który wzmacniacz tak brzmi" zamiast "Jak uzyskać ten dźwięk".
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: druciki » czerwca 27, 2008, 10:22 pm

Racja :)
Lampowe Marshalle "non master volume", zwane często "Plexi",
model 1959 lub 1987 (50W).
Są to konstrukcje czterowejściowa, dwukanałowe na sposób "starożytny"
- przełączanie odbywa się prze przełożenie kabelka z jednego gniazda
wejściowego do gniazdka drugiego kanału (dziś już nie ma gitarzystów
o tak zwinnych palcach u stóp:); kanał "bright" - w założeniu do gitary
i kanał "normal" - w założeniu do basu.
Często (prawie zawsze) gitarzysta łączy gniazda wejściowe krótkim kabelkiem
"na skos" - pozwala to wpiąć gitarę w oba kanały rownocześnie i regulować
dźwięk wplywając na proporcję między kanałami. Zwiększa to możliwości
kształtowania barwy.
A brzmi zaiste potężnie :)
Wersji 50W _nie_ _sposób_ ustawić tak, żeby grała cicho.
Jak tylko ruszy się potencjometr "volume" - już jest za głośno :)
I _nie_ _potrzeba_ żadnego dopalacza - starczy gibson i "trochę"
siły w ręcach :)
Samo tak nie zagra (to nie P*D)
Warto spojrzeć:
http://www.cathedralstone.net/Pages/ACDC.htm
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: Turgon » czerwca 28, 2008, 8:14 am

Druciki z tymi wejściami nie mieszaj ludziom w głowach. Obydwa kanały były dla gitary. Jednakże kanał bright dedykowano rozjaśnianiu brzmienia, natomiast kanał normal, "wiernemu odtworzeniu barwy gitary".
Złożyłem taki wzmacniacz i mogę coś na ten temat powiedzieć.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Tomek D. » czerwca 28, 2008, 9:10 pm

JTM 45 to potężny wzmacniacz. Niestety nie da się uzyskać przesteru na małych głośnościach. Pod tym względem lepszy jest model 2203.
Ale za to jak się w JTM 45 połączy razem wejścia i odkręci gałki na maxa w prawo to ten wzmacniacz nie ma sobie równych.
Pozwolę sobie tutaj zacytować jednego z moich kolegów:
"Marshalla nie wolno ściszać, bo się wtedy zepsuje" :twisted:
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: yaro » czerwca 28, 2008, 9:39 pm

"Blues is easy to play, but hard to feel" - Jimi Hendrix
Awatar użytkownika
yaro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: czerwca 21, 2008, 12:34 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Jedi » czerwca 28, 2008, 11:47 pm

Tak myślę, że to urządzenie zastąpi nam te wszystkie Fendery, Marshalle, Voxy na które tak bezmyślnie wydajemy kasę myśląc, że coś nam to pomoże, zamiast podpiąć gitarę do porządnego Eltrona 60 i użyć naszych wyćwiczonych wcześniej palców aby wydobyć wszystkie jego walory i oszołomić publiczność.

Bo przecież nie wzmacniacz tylko palec strzela dźwiękiem :twisted: .
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: el.guitar » czerwca 29, 2008, 11:52 am

yaro pisze:http://www.andreas-reinhard.de/fotos/TalentSimulator.jpg

Tyle z mojej strony :lol:


Dobre! Każdemu by się taka kostka przydała. Wprawdzie symulator, to nie to samo co oryginał, ale jak się nie ma co się lubi... (to się ma co się nie lubi ;) ).
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Turgon » czerwca 29, 2008, 2:02 pm

Składam zamówienie!
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Matragon » czerwca 30, 2008, 8:15 am

yaro pisze:http://www.andreas-reinhard.de/fotos/TalentSimulator.jpg

Tyle z mojej strony :lol:


Ciekawe kiedy wyjdzie "dwójka" ...
na pewno będzie LEPSZA ... :wink:
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: leszekblues » czerwca 30, 2008, 11:59 am

Turgon pisze:Druciki z tymi wejściami nie mieszaj ludziom w głowach. Obydwa kanały były dla gitary. Jednakże kanał bright dedykowano rozjaśnianiu brzmienia, natomiast kanał normal, "wiernemu odtworzeniu barwy gitary".
Złożyłem taki wzmacniacz i mogę coś na ten temat powiedzieć.


Miałem wzmacniacz Marshalla Super Lead z 1976 roku a kolega "Wszsytkowiedzacy" niejaki Turgon poddaje w watpliwosc ze takie modele wychodziły tez w 1976 roku.Po prostu nie znalazł tego w necie i stąd ten poglad.
Wychodzi na to ze miałem jakiegos Eltrona z logiem Marshalla i w obudowie Marshala
Droga Młodziezy Turgonie
Do piwnicy na nascie lat a potem prosze sie wypowadac na wszytkie tematy wysmiewajac sie z innych , tylko dlatego ze nie mozesz znalesc jakiegos schematu w sieci
PO prostu zamilcz prosze jesli nie wiesz dokładnie , w którym kosciele dzwoni !
leszekblues
 

Postautor: Turgon » czerwca 30, 2008, 12:28 pm

leszekblues pisze:
Turgon pisze:Druciki z tymi wejściami nie mieszaj ludziom w głowach. Obydwa kanały były dla gitary. Jednakże kanał bright dedykowano rozjaśnianiu brzmienia, natomiast kanał normal, "wiernemu odtworzeniu barwy gitary".
Złożyłem taki wzmacniacz i mogę coś na ten temat powiedzieć.


Miałem wzmacniacz Marshalla Super Lead z 1976 roku a kolega "Wszsytkowiedzacy" niejaki Turgon poddaje w watpliwosc ze takie modele wychodziły tez w 1976 roku.Po prostu nie znalazł tego w necie i stąd ten poglad.

Cytuje:
Niestety szkoda ze sprzedałem model z 1976 roku super lead kiedys własnosc Zandera z LOmbardu

Nie było modelu plexi o oznaczeniu 1976 (początkowo modele Marshalla oznaczano latami projektów).
Wychodzi na to ze miałem jakiegos Eltrona z logiem Marshalla i w obudowie Marshala
Droga Młodziezy Turgonie
Do piwnicy na nascie lat a potem prosze sie wypowadac na wszytkie tematy wysmiewajac sie z innych , tylko dlatego ze nie mozesz znalesc jakiegos schematu w sieci

Skomentuje jak będzie możliwe zrozumienie tekstu. Słownik powinien pomóc.
PO prostu zamilcz prosze jesli nie wiesz dokładnie , w którym kosciele dzwoni !

A ty lepiej zamilknij jak nie wiesz o czym mówisz, bo dla mnie ośmieszyłeś się na całej linii.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: leszekblues » czerwca 30, 2008, 1:12 pm

Po pierwsze brakiem kultury jest pisanie w stylu"Rozsmieszyłes mnie" w tonie ponizającym , bo tak to odebrałem
PO drugie niegdy nie pisałem ze rok wyprodukowania wzmacniacza 1976 jest oznaczeniem modelu
PO trzecie ja jednak rozumiem co napisałem w tym cytacie
Jesli tego nie rozumiesz no to masz problem z odczytywaniem jasno nakreslonych zdan
PO czwarte pisanie o kims w formie "osmieszyłes sie " .....cóz
Niestety jak by sie wgłebic w to forum i w polemiki forumowiczów na tematy , do których Ty sobie przypisujesz role wszystkowiedzacego i nieomylnego znawcy , to faktycznie z Twoim podejsciem nie ma szans na najmniejsze zwrócenie uwagi, o polemice nie wspominając.
Po piate to jaki ja miałem model?Bo juz sam nie wiem , nie znam sie .Wyjasnij mi
PO szóste
Dla Ciebie wszystko jest lepsze , choc nie miałes fizycznie stycznosci z tym , z tym o czym wypowiadasz sie ze niby gorsze ..No chyba ze Harmony Central .No wtedy przepraszam Jestes znawcą niczym guru
PO siódme Chyba jestes niereformowalny
PO ósme Pamietaj ze przyjmuje do swojej głowy cos takiego ze w wielu sprawach moge byc omylny.Tobie brak tej pokory
I na koniec
To ze machasz lutownicą od jakiegos czasu domniemam , to jeszcze nic nie znaczy.....Bo widze ze inne fora tez opanowałs w podobnym tonie jak tutaj.Daj nam produkt do potestowania najwyższych lotów na tanich zamiennikach, bo przeciez róznicy nie słychac .Przetestujemy, ocenimy.
A TY otwieraj firme skoro wszystko robisz takie cacy.
leszekblues
 

Postautor: yaro » czerwca 30, 2008, 1:48 pm

I nie lepiej zamiast się kłócić pograć na gitarze..?
8)
"Blues is easy to play, but hard to feel" - Jimi Hendrix
Awatar użytkownika
yaro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: czerwca 21, 2008, 12:34 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: leszekblues » czerwca 30, 2008, 2:01 pm

Sorry
Jesli idzie o mnie nie kłóce sie jedynie próbuje dyskutowac
Ale jak ktos pisze w tonie aroganckim to sorry
Z takimi ciezko dyskutować
Jestem najmadrzejszy to przemawia przez tego 'Turgona"
Potem musi sie wycofywac ze czegos niedoczytał, niedopatrzył
Czyz czesto tak nie było?
Ale nigdy ze sie mylił Bo boi sie ze sie osmieszy no i broni sie tym sformuowaniem zarzucając komus taką cechę
To tylko jego samoobrona.
Ps
Drogi Turgonie
Jesli chcesz byc super cacy znawca spokojnie Niech tak bedzie :wink:
W internecie wszystko mozna czasem ludziom wcianąć
W realu wyszłoby szydło z worka
leszekblues
 

Postautor: Wojtek Młynarczyk » czerwca 30, 2008, 4:07 pm

Leszku, daj spokój. Kolega Turgon w wieku 17 czy 18 lat poznał absolutnie wszystko, co istnieje i grał na wszystkim, co istnieje; co więcej - własnoręcznie złożył już wszystko, co istnieje. A czego nie poznał, na czym nie grał i czego nie złożył - to w zasadzie nie istnieje, a w najlepszym przypadku jest to nic niewart szajs. Zatem jakiekolwiek próby dyskusji z nim są z góry skazane na niepowodzenie.

Nie rozumiem tylko, jak to jest, że jakoś nikt tego wirtuoza nie słyszał, nigdzie nie widać jego wspaniałych produktów, nigdzie nie drukują jego artykułów, nie puszczają jego audycji??? Ma ktoś jakiś pomysł???

Pozdrawiam

Wojtek

P.S. Jak to dobrze, że gram na harmonijce, nie na gitarze... Tylko drżę ze strachu na myśl, że nadejdzie ten dzień, kiedy kolega Turgon znudzi się gitarą (no bo jak długo można być najlepszym) i, nie daj Boże, z grzebienia babci i blachy z puszki po sardynkach zrobi harmoszkę - i wtedy pozostanie mi już tylko chlać z rozpaczy. Ale może nie będzie tak źle... Może zrobi perkusję z garnków do gulaszu, obicia z kanapy, pokrywek z koszy na śmieci i wieszaków - i wtedy drżyjcie pałkerzy!
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: przemak2 » czerwca 30, 2008, 4:22 pm

leszekblues pisze:szkoda ze sprzedałem model z 1976 roku super lead kiedys własnosc Zandera z LOmbardu


Jezlei to byl ten z dorobionym presencem z tylu, to dobrze, ze sprzedales, bo OIDP niezbyt dobry byl, bo mial przewiniety transformator glosnikowy ;-)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: leszekblues » czerwca 30, 2008, 4:39 pm

Nie to nie ten .Presence oryginalny był z przodu
A i tak załuje ze sprzedałem
POzdrawiam Panowie
leszekblues
 

Postautor: Turgon » czerwca 30, 2008, 5:18 pm

Wojtek Młynarczyk pisze:Leszku, daj spokój. Kolega Turgon w wieku 17 czy 18 lat poznał absolutnie wszystko, co istnieje i grał na wszystkim, co istnieje; co więcej - własnoręcznie złożył już wszystko, co istnieje. A czego nie poznał, na czym nie grał i czego nie złożył - to w zasadzie nie istnieje, a w najlepszym przypadku jest to nic niewart szajs. Zatem jakiekolwiek próby dyskusji z nim są z góry skazane na niepowodzenie.

Nie rozumiem tylko, jak to jest, że jakoś nikt tego wirtuoza nie słyszał, nigdzie nie widać jego wspaniałych produktów, nigdzie nie drukują jego artykułów, nie puszczają jego audycji??? Ma ktoś jakiś pomysł???

Pozdrawiam

Wojtek

P.S. Jak to dobrze, że gram na harmonijce, nie na gitarze... Tylko drżę ze strachu na myśl, że nadejdzie ten dzień, kiedy kolega Turgon znudzi się gitarą (no bo jak długo można być najlepszym) i, nie daj Boże, z grzebienia babci i blachy z puszki po sardynkach zrobi harmoszkę - i wtedy pozostanie mi już tylko chlać z rozpaczy. Ale może nie będzie tak źle... Może zrobi perkusję z garnków do gulaszu, obicia z kanapy, pokrywek z koszy na śmieci i wieszaków - i wtedy drżyjcie pałkerzy!


Chcę kupić sobie harmoszkę. Jaką byś mi na początek polecił? Chciałbym sobie trochę dla siebie pogwizdać ;)

Leszku
Odp 3:
Mi niestety rozszyfrowywanie zdań napisanych jakąś dziwaczną polszczyzną, bez interpunkcji i ortografii jest trudne.
Odp 4:
Nie wiem co sobie wymyśliłeś na temat mojej chęci zwrócenia uwagi świata, ale mnie to osobiście bawi.
Odp 5:
Moc.
Odp 6:
Cały czas próbujesz mi wmówić, że nie grałem na żadnym z produktów, o których mówię, a tak nie jest. Grałem na różnych wzmacniaczach z wyższej i niższej półki. Od piętnastowatowych pierdzawek po stuwatowe lampowe monstra. I wiele sprzętu jest do poznania, toteż z ufnością patrzę w przyszłość, że będzie na czym nowym pograć i nowe doznania doznać.
Odp 7:
To samo mogę o tobie powiedzieć, bo kurczowo trzymasz się swojego zdania, a następnie wywijasz kota ogonem.
Odp 8:
Wydaje mi się, że tobie jej brak. Nie potrafisz przyznać, że tym o co poszło było to iż kanał Normal nie jest dla basu, a dla gitary w Marshallach Plexi (za wyjątkiem wersji Bass, która cała była dla basu).

Odp 9:
A z przyjemnością jak uda mi się osiągnąć w stu procentowy sukces w jakości moich produktów. A zapewniam iż moje lampowe hobby nie skończy się na tym marszałku.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: el.guitar » czerwca 30, 2008, 6:25 pm

Aż wstyd się wtrącać... Może by tak koledzy, a zwłaszcza Turgon powstrzymali się nieco od arogancji. Wybacz, Turgon, że to mówię, ale cholernie dużo topików już rozchrzaniłeś swoją gadką. Proponuję wrócić do tematu. Z góry odpowiadam, że na żadne zaczepki, a zwłaszcza Turgona, nie odpowiem.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Jedi » czerwca 30, 2008, 6:35 pm

Zaraz zaraz ktoś tu kiedyś wrzucił gitarowe popisy master Turgona, na prawdę warto zobaczyć:). Tego kto to wrzucił proszę o kontakt :D.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Wojtek Młynarczyk » czerwca 30, 2008, 6:55 pm

Turgon pisze:Chcę kupić sobie harmoszkę. Jaką byś mi na początek polecił? Chciałbym sobie trochę dla siebie pogwizdać ;)


Pogwizdać to sobie możesz na gwizdku. A co do harmoszki na początek: tylko na tym forum jest z kilkadziesiąt postów na ten temat. Wystarczy poszukać. Ja osobiście polecam Hohner Special 20. Moim zdaniem, najbardziej optymalna wypadkowa uniwersalności/ceny/trwałości/łatwości grania.

Turgon pisze:Mi niestety rozszyfrowywanie zdań napisanych jakąś dziwaczną polszczyzną, bez interpunkcji i ortografii jest trudne.


Zajmij się raczej swoją polszczyzną. Bo jak widać na powyższym przykładzie - masz z nią nieliche problemy. Czegoś w tym Twoim elytarnym gimnazjum nie dopilnowali. Cóż, może dlatego nie byłeś w stanie zrozumieć tego, co napisał leszekblues. Ale to nie jest jego wina...

A wszystkich przepraszam za offtop, ale poniosło mnie. Nie znoszę przemądrzałych młokosów.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Re: Jak uzyskać ten dźwięk?

Postautor: Matragon » czerwca 30, 2008, 8:54 pm

Od tego się zaczęło :

Jedi pisze:Witam od dawna zastanawiam się jak uzyskano dźwięk taki jaki jest w piosenkach:

Lynard Skynard - Freebird

AC/DC - Show business

Deep Purple - Highway star

Jest to prawie ten sam dźwięk a gitary są na pewno inne. Może to jakiś efekt gitarowy o którym nie wiem? A może jakiś wzmacniacz? Czekam na opinie bardziej doświadczonych.


... a na czym kończymy ... ???

NO COMMENTS ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Matragon » czerwca 30, 2008, 9:22 pm

Jedi pisze:Zaraz zaraz ktoś tu kiedyś wrzucił gitarowe popisy master Turgona, na prawdę warto zobaczyć:). Tego kto to wrzucił proszę o kontakt :D.


owszem ... kolega bluesman7 odnalazł to na You Tube i podrzucił link ... to było w zakładce http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=874 ... c&start=30

niestety ... autor USUNĄŁ swoje popisy z sieci ... a szkoda ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Matragon » czerwca 30, 2008, 9:23 pm

sorry ... mi się też offtopizm jakiś udzielił ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Re: Jak uzyskać ten dźwięk?

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lipca 1, 2008, 6:59 am

matragon pisze:Od tego się zaczęło :

Jedi pisze:Witam od dawna zastanawiam się jak uzyskano dźwięk taki jaki jest w piosenkach:

Lynard Skynard - Freebird

AC/DC - Show business

Deep Purple - Highway star

Jest to prawie ten sam dźwięk a gitary są na pewno inne. Może to jakiś efekt gitarowy o którym nie wiem? A może jakiś wzmacniacz? Czekam na opinie bardziej doświadczonych.


... a na czym kończymy ... ???

NO COMMENTS ...


No, teraz to mi się naprawdę wstyd zrobiło :oops: :oops: :oops:
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Turgon » lipca 1, 2008, 8:37 am

Jedi, czekam na twoje popisy.

Wybaczcie, ale to jest żałosne z moimi nagraniami. Umieściłem je w celach prywatnych, a wam wydaje się, że możecie sobie cudzymi nagraniami szastać na lewo i prawo i umieszczać linki bez zgody autora.
Kolejna sprawa, jakoś nie przypominam sobie bym napisał gdzieś, że mam jakikolwiek talent i że umiem grać? Niestety jak was czyjaś wiedza na temat sprzętu przerasta żądacie próbek czyichś umiejętności, bo wydaje wam się iż jest to jedyna miara osoby wypowiadającej się. Dla mnie po prostu szukacie haka.

Po tym poście, mam zamiar nie napisać ani jednego posta w tym temacie.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości

cron