Laboga Raduli 50

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Laboga Raduli 50

Postautor: Jedi » marca 11, 2008, 10:31 pm

Wiem, że był podobny temat ale zaryzykuję:). Opłaca się to brać za 900zł? Napiszcie co sądzicie o tym sprzęcie.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: blackviolet » marca 12, 2008, 2:26 pm

ja trafiłem w podobnej cenie i uważam, że się opłaca - dostaniesz gdzieś lampę za takie pieniądze?

Wzmacniacz ma swój charakter, który się może podobać, albo nie. Nie jest to górna półka i nie jest to "moje" brzmienie, ale ja z zakupu jestem zadowolony, choć nie "kocham" lamp EL84. Niby miał z tego wyjść polski Vox ale nie mam pojęcia jak to się ma do AC30. Dobra, konkretnie: charakter wzmaka lampowego ma, jakąś tam dynamikę ma (na tym polu sprawdza się lepiej od tranzystorów w tej cenie), szczególnie clean który nawiasem mówiąc wcale taki czysty nie jest, ale potrafi fajnie z gitarką na singlu zagadać. Kanał przesterowany mi się nie podoba, więc po prostu gram na czystym, a przester biorę z ds1 - daje radę. Brzmienie cieplutkie, czasem kluchowate, lejące, więc do szatana się nie nadaje, raczej blues i rock. No i jest całkiem głośny. Reverb u mnie nie działa...
W nowych Rad3 dają celestiona V30, nie mam pojęcia co siedzi w starym - mój jest taki czarny :wink:
Najlepiej jednak będzie na nim pograć, bo to tak jakby tłumaczyć niewidomemu, że ten czerwony lakier na samochodzie to co prawda nie metalik ale też ładny...

a znafcom typu "słyszałem od kumpla szwagra mojej babci że kicha... " dziękujemy :wink:
blackviolet
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lutego 12, 2008, 11:43 pm

Postautor: Jedi » marca 12, 2008, 3:14 pm

Chciałbym jeszcze wiedzieć czy ten wzmak ma wejście aktywne/pasywne i czy ten kanał czysty rzeczywiście jest taki uciążliwy bo dla mnie to jest wyznacznik.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Turgon » marca 12, 2008, 4:39 pm

Jedyne na co chciałbym Ci zwrócić uwagę, to jest to że musisz się liczyć z tym że lampy będą raczej ostro katowane.

http://trioda.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=10679 Chodzi o ten?
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: blackviolet » marca 12, 2008, 5:56 pm

wejscie jest jedno, jeżeli chcesz czysty jak w fenderach to zapomnij, bo przy średnio dużych głośnościach robi się crunch - dla mnie to uciążliwe nie jest - podoba mi się jak clean trochę chrapie...
za takie pieniądze nie spodziewaj się kokosów - nie jest to sprzę mażeń, ale według mnie większość negatywnych opini jest mocno przesadzona
pozdrawiam
blackviolet
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lutego 12, 2008, 11:43 pm

Postautor: Jedi » marca 12, 2008, 6:39 pm

A no właśnie, na pewno nie kupie go bez przetestowania. Problem w tym, że mam aktywną elektronikę także będzie mocno przesterować :/. Co do opinii na necie to sądzę, że jeśli będzie się stosować lampy proponowane przez producenta to nie będzie większych problemów.

Mam jeszcze pytanie co do reverbu. W tym na który się przymierzam też nie chodzi, dlatego pytam czy wiesz co to może być? Może to jakaś typowa wada tych modeli?
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: blackviolet » marca 12, 2008, 6:47 pm

nie mam wiadomości na ten temat - ja i tak reverbu nie używam więc się nie interesowałem
blackviolet
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lutego 12, 2008, 11:43 pm

Postautor: srv2 » marca 18, 2008, 11:51 pm

Ha. Też mam Laboge Raduli i też nie działa mi reverb. Chyba nie ma co sie spodziewać żeby on cały czas działał. co prawda jak poprawiłem lutowanie kabelków wychodzących z reverba to zaczęło to działać. Ale też nie na długo. Musze jeszcze raz tam kiedyś zajrzeć. A co do tego brzmienia to ja teraz mam nowiutkie lampy i to chrupanie na cleanie o wiele się pomniejszyło. Na stracie z singlami praktycznie się tego nie odczuwa, niewiem jak z gitarami wyposażonymi w humbuckery. Przester mi w tym piecu też się nie podoba, gram na tubescreamerze i tylko lekko dopalam przesterem z pieca. Polecam w sumie ten sprzęt bo za te pieniędze warto. Ja ten piec zacząłem bardziej doceniać od poniedziałku, bo wtedy założyłem nowe lampki. Nowe lampy jednak robią swoje.
srv2
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 5:18 pm

Postautor: blackviolet » marca 19, 2008, 8:00 am

nowe żarówki jeszcze mam przed sobą, ale powinienem wymienić je dawno...
srv2, jak można spytać: gdzie kupowałeś lampki, jakiej firmy i jaki koszt? i czy to prawda że tylko ruskie w labodze wytrzymują? - nie miałem okazji tych wiadomości/plotek zweryfikować własnym expiriencem :mrgreen:
blackviolet
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lutego 12, 2008, 11:43 pm

Postautor: srv2 » marca 19, 2008, 10:14 am

Kupiłem lampy JJ el84, dobraną czwórke. I w sumie niewiem ile pojadą te lampy i boje sie właśnie tego że wysiądą mi po krótkim czasie a tanie to nie jest. Za 4 lapmy zapłaciłem koło 130zł. To prawda że te lampy są wysilone w tym wzmacniaczu. Ten wzmacniacz to powinien mieć jakieś 30 wat ale Laboga na tych lampach wycisnęła 50 wat i chyba dla tego zaleca się ruskie lampki bo są ciężkie do zajechania. Ja wczesniej też mialem ruskie ale kij wie ile one już służyły w tym piecu. Raczej bardzo długo, podejrzewam że od nowości. Ja akurat tego wzmacniacza używam tylko raz w tygodniu bo mam go na salce i tylko raz w tygodniu mam próby więc z tej okazji pewnie troche dłużej pochodzi :D
srv2
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 5:18 pm

Postautor: badboy7 » listopada 20, 2008, 10:16 pm

Odświeżę temat:) mam RAD III,mój kanał czysty ma lekki crunch nawet po wymianie lamp, przester bez dopalaczy wyciskam w stylu "vintage hardrock" ,ale być może to zasługa burstbuckerów pro. Świetny piec wg.mnie, reverb jest trochę cichy(może się coś zaczyna z nim dziać) jedynie można się przyczepić wspólnej korekcji obu kanałów.
badboy7
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: lutego 17, 2007, 7:55 pm
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: robert » listopada 20, 2008, 11:51 pm

badboy7 pisze:Odświeżę temat:) mam RAD III,mój kanał czysty ma lekki crunch nawet po wymianie lamp, przester bez dopalaczy wyciskam w stylu "vintage hardrock" ,ale być może to zasługa burstbuckerów pro. Świetny piec wg.mnie, reverb jest trochę cichy(może się coś zaczyna z nim dziać) jedynie można się przyczepić wspólnej korekcji obu kanałów.




POWINNO BYĆ ,
TAM GDZIE NAPISANE NA PIECU ŻE TO KANAŁ CZYSTY , TO TEN KANAŁ JEST KANŁEM CRUNCH , A NIE CZYSTYM ,

JAK JEST CZYSTY TO JEST CZYSTY BEZ OBCINANIA .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości