Ibanez Tube Screamer TS9

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Postautor: druciki » kwietnia 24, 2008, 6:18 pm

leszekblues pisze:[...]
Generalnie gra srodkiem ale to pewnie tez zasługa Vintage 30 na ktorych testowałem
Na innej kolumnie nie chciało mi sie na razie sprawdzac :D
[...]


kij w mrowisko - a co było pomiędzy pszczołą
a vintage 30? bo chyba sama tego nie napędziła?
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: leszekblues » kwietnia 25, 2008, 11:16 am

Pomiedzy był Vht Pittbull 45
Ale tez jako koncówka Engl home play :D
leszekblues
 

Postautor: druciki » kwietnia 25, 2008, 11:26 am

leszekblues pisze:Pomiedzy był Vht Pittbull 45
Ale tez jako koncówka Engl home play :D


dobrze, że nie roc pro czy jakaś vetta ;)
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: filsek » sierpnia 31, 2008, 7:12 pm

Witam!!

wybaczcie że odświeżam tak stary temat

TS9 przed 90 rokiem od tego po 90 różni się 'sercem':) mianowicie w efekcie sprzed 90' był montowany niskoszumowy podwójny wzmacniacz operacyjny firmy JRC 4558D. W seriach późniejszych, ze względów ekonomicznych, firma Ibanez zdecydowała sie na montowanie tańszych, przez co niestety gorszych, IC'ków o sygnaturze TA75558P.
Bardzo popularna jest w tej chwili modyfikacja współczesnych TS9, polegająca właśnie na 'wszczepieniu' starego 'serca'. Również popularna jest modyfikacja na TS808. Osobiście sam jej dokonalem u siebie w ts9 i jestem raczej zadowolony.
Polega ona na wymianie IC oraz dwóch rezystorków. Jeżeli ktoś będzie chciał zgłębić temat służę pomocą.
Istnieje jeszcze kilka ciekawych modów, polegających na zmianie filtrów poprzez zmianę wartości odpowiednich kondensatorów, ale jak na razie nie miałem odwagi aż tak bezcześcić mojego TS9:) Kto wie, może za jakiś czas, ale to raczej na jakiejś replice.

Jeżeli ktoś wyrazi chęć, to powysyłam zdjęcia jak teraz efekcik wygląda, a dla pasjonatów elektroniki mały tutorial jak łatwo i bezpiecznie wykonać w.w. moda:)
pozdrawiam,
Filip
filsek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: sierpnia 27, 2008, 7:52 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: leszekblues » września 10, 2008, 11:55 am

POzyczyłem ostatnio STrata
Ts Silver mod miał isc pod młotek.Ts od DEviltoya z Bytomia.Własciwie wyciagnałem go spod młotka, bo juz nawet kasa za niego była na kocie.
Jak podłaczyłem i zaczałem porównywać z Xoticiem Ac Booster , mój Ts zabił go bez dwóch zdań.Byłem pos.......
Takie jest moje zdanie ,ze można robić za dobre pieniadze u nas zabawki.Do tego pieknie i estetycznie wykonane. :D
Polecam
leszekblues
 

Postautor: 2pekblues » października 2, 2008, 2:26 pm

ja właśnie stałem się szcześliwym posiadaczem efektu od Czubisa Magic Overdrive. jestem w szoku. niedługo będę nagrywał w studiu więc może podeśle jakieś próbki.
pozdrawiam
ps. dzięki dla bluesdevilla za podpowiedź.
2pekblues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 56
Rejestracja: stycznia 22, 2008, 11:30 pm
Lokalizacja: Nidzica/Olsztyn

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości