Fender FM 212 ???

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Fender FM 212 ???

Postautor: Sopel » listopada 13, 2006, 8:08 pm

Witam szanownych forumowicz?w.

Na wst?pie chcialem sie przywitac :) to moj pierwszy post tutaj.
i mam do was pytanie. szuka?em lecz niestety nie znalazlem odpowiedzi.
czy piec jw. czyli Fender FM 212 nadaje sie do grania bluesa? tzn jak brzmi?
kto? z was mial z nim do czynienia? prosz? o opinie :) jezeli nie to w granicach 1200 z? co mozecie polecic?

z g?ry dziekuj? za odpowiedz
Sopel
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: listopada 9, 2006, 2:20 pm

Postautor: franz » listopada 13, 2006, 10:11 pm

Sie ma. Tak si? nadaje, jak maluch do jazdy w d?ugie trasy. Daj sobie spok?j i uzbieraj na jak?kolwiek lamp?. 30 W w zupe?no?ci wystarczy.
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza

Postautor: kopruch » listopada 14, 2006, 12:13 am

no ja tez kiedys wyczytalem ze nie bardzo z tego pieca mozna cos wycisn??. Ludzi kombinowali z dorabianiem tylnej scianki zeby piec jakos brzmial :| no i w ogole jakos mnie jednak nie przekonuje. Fender za 1200zl to cosik dziwne. Nigdy tego pieca nie slyszalem ale z obserwacji moich wynika ze nie cieszy sie uznaniem wsr?d wio?larzy :). Ja za 1100zl wygrzeba?em Marshalla 8240 i jestem zabowolony, cho? tylko preamp jest na lampie i jak to gdzies wyczyta?em lampa ta jest tam tylko dla picu :)
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: Szucher » listopada 14, 2006, 11:55 pm

witam
za 1200 z? - oko?o tej sumy mo?na naby? Fendera Roc Pro 1000.
Wed?ug mnie ca?kiem dobre combo.
pozdrawiam
Paweł "Szucher" Szuszkiewicz
www.myspace.com/szucher
www.braciaisiostry.com
www.myspace.com/braciaisiostry
---------------------------------------
REBEL TO REBEL
Awatar użytkownika
Szucher
The Last Rebel
The Last Rebel
 
Posty: 317
Rejestracja: listopada 3, 2004, 4:08 pm
Lokalizacja: Białystok - Supraśl :)

Postautor: mr izzy » listopada 15, 2006, 3:06 pm

hmmm ja bym ci poleci? uzbiera? na jakiekiegokolwiek lampaiaka szkoda wydawa? kasy na tranzystor.....dozbierasz do 2000 i mo?e kupisz ju? co? s?sowanego ...a jak nie to szukaj jakiej? u?ywki ..mo?e z?apiesz co? fajnego za 1200
Awatar użytkownika
mr izzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: października 15, 2006, 4:08 pm
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postautor: az1z » listopada 18, 2006, 9:51 pm

s?ysza?em o przypadku gdzie dw?ch znajomych kupi?o sobie po takim Fenderze i po paru dniach oba si? spali?y :f

mr izzy ma racj?, lepiej dozbiera? do 2000 z? i wtedy mo?na kupi? przyzwoite combo, np. randall rg50tc
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: el.guitar » listopada 22, 2006, 12:26 pm

A ja Ci Sopel powiem co? innego. Od roku gram na FM65R. R??ni si? od 212 moc? (65 W) i ma tylko jeden g?o?nik (ale to ten sam Fender Special Designe).
Wielu mi go odradza?o. Zakupi?em ten piec g??wnie ze wzgl?du na cen?, ale nie ?a?owa?em nawet przez moment.

Je?li lubisz krystaliczne czyste brzmienia, najlepiej w po??czeniu z singlowymi przetwornikami, to masz tu 100% Fenderowskiego cliena! Do??cz do tego rewelacyjny pog?os spr??ynowy (Fender Accutronics na pok?adzie) i... Czujesz, ?e lecisz :)

Gorzej jest z przesterem... Drive brzmi do?? p?asko. Mo?na tu zrobi? co? a'la chrunch, a nawet ci??ki metal, ale kr?c? tymi ga?ami od roku i nic mnie nie powali?o. W po??czeniu z distortion Bossa, albo MXR robi si? ciep?o, ale sam drive z pieca nie jest zbyt udany. :?

Piece s? tanie, bo robione w Chinach, jednak co do jako?ci wyko?czenia nie mam najmniejszych zastrze?e?. W bebechy mu nie zagl?da?em (bo jest jeszcze na gwarancji). Co do oceny elektroniki, mog? si? wi?c sugerowa? tylko brzmieniem. Nigdy nie mia?em (jak na razie) najmniejszych problem?w. Po prostu wpinasz si? i ?migasz :)

Ostrzegam, ?e nawet te moje 65W jest bardzo g?o?ne i nie daje si? (bez zewn?trznej ingerencji, o czym dalej) ?wiczy? w domu, ale te? nie po to chyba zastanawiasz si? nad piecem 100W z g?o?nikami 2x12". Bardzo przydatne jest dodanie "master volume" (kt?rego tu bardzo brakuje) w p?tli efekt?w. Wystarczy potencjometr, dwie wtyczki kawa?ek ekranizowanego przewodu i lutownica. :wink: Przydaje si? to nie tylko podczas ?wicze?. Je?eli np. grasz z mocnym przesterem i spr??yn?, to robi si? sporo szumu. Je?li masz w takim wypadku jeszcze jaki? zapas g?o?no?ci (ga?a volume nie jest odkr?cona do oporu), to zwi?kszasz g?o?no?? w preampie i obcinasz sygna? "masterem". Wtedy szumy znacznie spadaj?.

Je?li chcesz mie? solidny piec z dobrym brzmieniem, dynamik? i g?o?no?ci? i nie zra?a Cie kiepski overdrive, to polecam. Cena jest bardzo przyst?pna za taki sound. Oczywi?cie to nie lampa, ale ma to te? swoje plusy, o kt?rych poczytasz w innych tematach na forum.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

cron