Pignose G40V a harmonijka

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Pignose G40V a harmonijka

Postautor: blindfrog » października 26, 2006, 2:27 pm

Czy wzmacniacz Pignose G40V nadaje sie do naglosnienia harmonijki?? I czy ktos wie ile taki wzmacniacz moe kosztowac?? Z gory dzieki za wszlkie info.
blindfrog
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: maja 5, 2006, 10:52 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postautor: azazzello » października 26, 2006, 11:43 pm

Czesc,
Tu masz taka opinie:

I bought a G40V with the intent of blowing harp
through it. I tried it with a bullet, and seem to
get a lot of feedback. When I used it with a
shaker, it was pretty good, but I haven't found
the optimum sound yet. I have an Astatic JT30, but
I haven't blown through it with the G40. I imagine

it would feedback really bad as bright as it is.
Try your Astatic with a good tube bass amp. That
is what I use mine for.

Any info from you would be appreciated.

By the way, I was using a crate tube amp, but the
pignose blows it away. It is for sale.

Podejzewam ze bedziesz walczyl z preampem- na 100 % bedziesz musial jak zwykle podmienic 12AX7 na lampy o nizszym wsp wzmocnienia, tylko pytanie na ile w ten sposob wyeliminujesz sprzeganie. Ponadto, jesli chodzi o zastosowanie do naglosnienia harmonijki szkoda, ze brak lampowego prostownika ...

Cena jest korzystna:320 USD, no ale to niestety nie bedzie mialo wplywu na brzmienie...

Pozdrowienia, az
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: blindfrog » października 30, 2006, 3:49 pm

znaczy sie lepiej nie kupowac ,czy jak?? mam mozliwosc kupienia takiego po bardzo promocyjnej cenie ale po ym co mi powiedziales zaczynam sie wachac. W kazdym badz razie dzieki za wszelke info.
blindfrog
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: maja 5, 2006, 10:52 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postautor: azazzello » października 30, 2006, 4:28 pm

Jesli masz taka mozliwosc to przed kupnem podlacz swoj mikrofon/ny dmuchnij i posluchaj jak ten chlam brzmi. Powiem tak: gdybym nie mial mozliwosci przetestowania i uprzednio przeczytal opinie, ktora Ci wkleilem to ja osobiscie nie kupowalbym kota w worku. Sam troche sie nameczylem zanim trafilem na ampa, ktory mnie na razie zadowala, sprawa (dobrego) naglosnieniem harmonijki nie jest taka oczywista i mozna niepotrzebnie wtopic kase w cos z czego nie bedziesz zadowolony.
Btw ten amp to 40W... Im wyzsza moc tym trudniej o przesterowanie koncowki mocy mikrofonem (wczesniej pojawi sie sprzezenie zanim nasycisz lampy). Wiem, ze ze np kultowy Bassman 59 to tez 40 W ale Bassman zaczyna gadac z harmonijka porzadnie po paru modyfikacjach, co notabene wiaze sie z dodatkowymi kosztami.

Mam nadzieje ze troche pomoglem.
Pozdrowienia
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: blindfrog » listopada 2, 2006, 4:23 pm

dzieki za wszelkie info jeszcze raz. cos bedzie trzeba pokombinowac i dobrze sie zastanowic.
blindfrog
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: maja 5, 2006, 10:52 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postautor: azazzello » listopada 3, 2006, 8:37 am

Znalazlem przed chwila cos takiego, solidna niemiecka lampowa konstrukcja z lat 60ych:

http://www.allegro.pl/item137003029_dyn ... lampa.html


Minimum inwestycji: na pewno trzebaby wymienic komplet lamp.Jesli bylyby to JJ Electronic to wyjdzie razem nieco ponad 200 zl co z kosztami ampa i przesylki daje ok.1000 zl. Amp pewnie wymagalaby przegladu, niewykluczone , ze nalezaloby powymieniac kondensatory. Mimo to ja zainwestowalbym w ten sprzet. To 'tylko' 20 W w lampie, ale:
-prawdziwy FULL tube na lampach 6v6 z prostownikiem na lampie wlacznie-ma b. duzy wplyw na brzmienie (obecnie 99% lampiakow ma prostownik ss) ,

-niesmiertelnym obwodzie point-to point a nie na plytce

Mysle ze bylbys zadowolony z brzmienia i glosnosci (oczywiscie po podmianie w preampie lamp np na 12DW7 w konwerterze fazy-patent stosowany przez harmonijkarzy w celu zwiekszenia crunchu i 'przybrudzenia' brzmienia i np 12AU7 w pierwszej pozycji preampu)...

PS. Sprzedajacy to nie ja ani moj znajomy :twisted:
Po prostu mialem do czynienia z podobnym sprzetem i wiem ze dobrze wspolpracuje z harmonijka
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: T » listopada 5, 2006, 12:02 am

Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: bigZbig » listopada 5, 2006, 7:45 pm

Widz?,azazzello,?e wiesz,o czym m?wisz!A co mia?e? na my?li,pisz?c o modyfikacji Basmana?Mam co? takiego pod tytu?em BasmanTen,na czterech g?o?nikach,golutki w sensie "gain" i tym podobnych.Do przesteru u?ywam SansAmp'a GT2.Czy jest sens co? kombinowa? w bebechach?
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: azazzello » listopada 6, 2006, 4:09 pm



Wystawiajacy podal malo informacji dot. wnetrznosci, ze zdjec wynika ze sa jest to konstrukcja poin-to-point, lampa w prostowniku (b.dobrze),
4 lampy w preampie (gorzej)-np. dla mikrofonu wysokooporowego to moze byc za duze wzmocnienie-pojawia sie pewnie masywne problemy z okielznaniem sprzegania zanim da sie rozkrec porzadnie tego ampa. Lampy EL34 i 2x12 ...sugeruja ze moc nie jest najmniejsza na pewno >30W, a juz pisalem co sie z tym wiaze...Jesli ktos lubi czyste brzmienia harmonijki to niewykluczone, ze taki wzmacniacz z mikrofonem wokalowym 150 Ohm bedzie mial niezly power, natomiast jesli chodzi o jt-30 czy green bulleta i crunch ... nie wiem...moze byc ciezko o fajna barwe...niemniej, gdybym mial mozliwosc przetestowalbym tego ampa. Stare konstrukcje nieraz potrafia zaskoczyc..
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: blindfrog » listopada 6, 2006, 4:21 pm

No c?z. Za dlugo sie zastanawialem i wzmacniacz poszedl. Cena £69.99. Nie wiem czy to duzo czy nie ale nie mail raczki i winyl na obudowie byl troche poobdzierany, al chodzil. Jak wroce do polski bede musial sie zastanowic nad kupnem czegos ale na razie nie bede sbie tym zaprzatal glowy. Maly off-topic - nie wiecie ile moze kosztowac w Polsce Shure GreenBullet?? Tutaj widzialem za £99 i nie wiem czy to wygurowana cena.
blindfrog
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: maja 5, 2006, 10:52 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postautor: Michał Kielak » listopada 6, 2006, 4:28 pm

blindfrog pisze:No c?z. Za dlugo sie zastanawialem i wzmacniacz poszedl. Cena £69.99. Nie wiem czy to duzo czy nie ale nie mail raczki i winyl na obudowie byl troche poobdzierany, al chodzil. Jak wroce do polski bede musial sie zastanowic nad kupnem czegos ale na razie nie bede sbie tym zaprzatal glowy. Maly off-topic - nie wiecie ile moze kosztowac w Polsce Shure GreenBullet?? Tutaj widzialem za £99 i nie wiem czy to wygurowana cena.



http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Stud ... 520DX.html
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Michał Kielak » listopada 6, 2006, 4:29 pm

Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: blindfrog » listopada 6, 2006, 4:35 pm

no to widze, ze ceny sa podobne. Ale chyba kupie sobie tu (UK) bo w polsce 520 zl to nie bedzie mi tak latwo wydac jak £100 :D Dzieki za info.
blindfrog
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: maja 5, 2006, 10:52 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postautor: Michał Kielak » listopada 6, 2006, 5:05 pm

blindfrog pisze:no to widze, ze ceny sa podobne. Ale chyba kupie sobie tu (UK) bo w polsce 520 zl to nie bedzie mi tak latwo wydac jak £100 :D Dzieki za info.



powodzenia :)
Awatar użytkownika
Michał Kielak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1016
Rejestracja: maja 20, 2004, 10:23 am
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: azazzello » listopada 6, 2006, 5:08 pm

bigZbig pisze:Widz?,azazzello,?e wiesz,o czym m?wisz!A co mia?e? na my?li,pisz?c o modyfikacji Basmana?Mam co? takiego pod tytu?em BasmanTen,na czterech g?o?nikach,golutki w sensie "gain" i tym podobnych.Do przesteru u?ywam SansAmp'a GT2.Czy jest sens co? kombinowa? w bebechach?


Nie wiem nic o modach Bassmana Ten w kontekscie naglosnienia harpa procz tej krotkiej info:

http://www.harpamps.com/micKfender/Bassman-10-info.html



Z tego co sie orientuje to ma on nieco inna konstrukcje niz tweedowe bassmany (z B59 wlacznie).
Jesli chodzi o przerobki B59 to materialu jest dosc sporo, np:


http://www.harp-l.com/pipermail/harp-l/ ... 00048.html

http://www.bluestime.it/harmonica_house ... arpamp.htm

http://www.harpamps.com/micKfender/RI-Bassman-Mods.html

http://www.eurotubes.com/euro-l.htm#3


http://www.singlecoil.com/docs/bassman.pdf

Uzywasz go z SansAmp'a GT2 do naglosnienia harpa?
Pozdrowienia az
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: bigZbig » listopada 6, 2006, 5:32 pm

Dzi?ki az,?e ci si? chcia?o wyszuka? to wszystko!
Tak,do przesterowania u?ywam GT2 i mam wieczne k?opoty ze sprz??eniami przy g?o?nym graniu.Czy masz mo?e jak?? opini? na ten temat?Rozmawia?em o tym przy jakiej? okazji ze S.Wierzcholskim ale jednoznacznej rady mi nie udzieli?.Stwierdzi? tylko,?e jego muzycy graj? po prostu ciszej,ni? on.
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: azazzello » listopada 7, 2006, 2:39 am

bigZbig pisze:Czy masz mo?e jak?? opini? na ten temat?Rozmawia?em o tym przy jakiej? okazji ze S.Wierzcholskim ale jednoznacznej rady mi nie udzieli?.Stwierdzi? tylko,?e jego muzycy graj? po prostu ciszej,ni? on.


Niestety, cyfrowe przestery sa sprzezeniogenne, stosujac kostki nie unikniesz tego problemu. Najbardziej klasycznie jest wykorzystac naturalny przester lamp mocy-brzmienie ma wtedy po prostu jaja i dynamike jak trzeba. Rozumiem ze stosujesz kostke poniewaz naturalne brzmienie ampa Cie nie satysfakcjonuje i chcesz miec wiecej chrunchu?
Ciezko cos sensownego doradzic w takiej sytuacji. Ustawienie odpowiedniej glosnosci kapeli to oczywiscie prawda, ale tu tez sa pewne ograniczenia. Trudno np grac w stylu SRV czy zztop rozkrecajac sie jak do akustycznego czy polakustycznego grania...Jesli w harpie zabraknie dynamiki to dupa-zginiesz, slychac bedzie tylko 'bzyczenie komara'

Sprobuj wstawic w preampie (obecnie masz zapewne 3x12AX7) kombinacje lamp o nizszym wsp. wzmocnienia (w jednym z linkow ktore podalem wyzej sa podane te kombinacje, ktore sprawdzaja sie w Bassmanie 59). To moze poprawic tolerancje na sprzeganie i umozliwi Ci mocniejsze rozkrecenie vol przez sprzezeniem. .. Nie liczylbym jednak na to ze zmieni sie w ten sposob drastycznie brzmienie ...

Btw jesli masz mozliwosc przetestuj mikrofony z roznymi wkladkami, sprawdz tez jak gada mikrofon wokalowy podlaczony bezposrednio do ampa i rowniez za posrednictwem konwertera impedancji (lo-Z->hi-Z) (odlacz wtedy efekt bo sprzezenie wywali glosniki w kosmos). Moze znajdziesz optymalna kombinacje, ktora Cie zadowoli.

Wszystko to co pisze jest dosc ogolnikowe, ale trudno podac 1 uniwersalny przepis-kazdy amp jest inny ,nawet 2 te same modele gadaja inaczej i trzeba do nich podejsc metoda prob i bledow. Jedno jest pewne-jesli chcesz gotowca przy ktorym nie trzeba mieszac to trzeba sypnac kaska i kupic specjalnie robione pod harpa cacuszko typu Harpgear, Sony Jr, czy holenderski Marble....nie pytaj o cene bo zepsuje Ci humor
Pozdrowienia, az
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: bigZbig » listopada 7, 2006, 5:09 pm

Niestety,realia s?,jakie s?.Chocia? z czystej ciekawo?ci poszukam,ile te "cacuszka",o kt?rych piszesz,kosztuj?.
Czyta?em ci? z ciekawo?ci?,o wi?kszo?ci rzeczy typowo elektrotechnicznych dowiedzia?em si? poraz pierwszy,np.o zwi?zku mocy lamp i ich podatno?ci na sprz?ganie.Jeszcze raz dzi?ki!
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 245 gości