Jaki efekt gitarowy kupic?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Jaki efekt gitarowy kupic?

Postautor: marcello78 » października 17, 2006, 8:09 pm

Pro?ba o porad?, Jaki powinienem kupic efekt gitarowy aby uzyska? brzmienie takie jak Slash w November Rain lub Knock'n on havens door? Domyslam sie ze to zasluga nie tylko jednej przystawki ale rowniez innych element?w. Ale bardzo chcialbym uzyskac zblizone brzmienie gitarki jak w przypadku Slasha. Ach ten sustain...
marcello78
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: października 17, 2006, 10:54 am

Postautor: mr izzy » października 17, 2006, 8:44 pm

hmmm jest specjalny sygnowany wzmacniacz i kolumna marshalla ...no ale to by?by wydatek rz?du pewnie 6 moze 7 tys z?. wiem ze kolumna sygnowana jego nazwiskiem kosztuje oko?o 3tys...no wi?c ...hehehe

je?li chodzi o efekt hmmm...my?le ?e spos?b jest jeden....ogrywasz wszystkie efekty po kolei i wybierasz ten kt?ry najbardziej wg ciebie b?dzie przybli?ony do brzmienia slasha....o ile wiem to nie ma jakiejs kostki czy efektu sygnowanego jego nazwiskiem ...tak?e z tym mo?esz mie? problem....ale wiesz ja bym raczej nie nastawia? si? na to ze b?dziesz brzmia? jak Slash .... to kwestia nie tylko sprz?tu ...slash mia? specyficzn? technike gry...popatrz na teledyski lub koncerty guns n roses....za?wa?ysz ze jego spos?b grania by? inny ni? wiekszo?ci gitarzyst?w...by? indywidualista...tak jak wi?kszosc dobrych i cenionych gitarzyst?w...bardzo trudno b?dzie ci go podrobi?......

Proponowa? bym ci cos innego....zamiast szukac kostek i pr?bowac je dopasowac do brzmienia slasha szukaj kostek i pr?buj uzyska? swoje brzmienie ...takiego jakiego nie ma nikt....?ycze powodzenia w poszukiwaniach .....pozdrawiam
Awatar użytkownika
mr izzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: października 15, 2006, 4:08 pm
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postautor: marcello78 » października 18, 2006, 9:49 am

Wpe?ni sie z Toba zgadzam. Oprocz wzmacniacza i kolumny trzeba wymieni? porzadny poglos i gitar?...
Nie chce podrabiac Slasha ale potrzebuje efekt kt?ry pozwoli wyci?????ga? dzwi?ki. Z koleg? elektronikiem zmontowali?my pare uk?ad?w na wz?r prawdziwych efekt?w git. ale niestety to co sie uda?o uzyska? to tylko overdrive i distortion oraz wah-wah. Gdzie? czyta?em ?e musi by? do tego jaki? filtr co eksponuje wysokie brzmienia.
Hmmm mo?e trzeba b?dzie zrobi? jaki? wzmacniacz na lampach...
marcello78
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: października 17, 2006, 10:54 am

Postautor: mr izzy » października 18, 2006, 11:03 am

je?li chcesz miec lepszu sustine to mo?e pomysl nad przetwornikami....wiem ze firma Fernandes ma w swojej ofercie przetworniki ktr?re maj? bardzo duzy sustine
Awatar użytkownika
mr izzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: października 15, 2006, 4:08 pm
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postautor: Walduś » października 18, 2006, 1:18 pm

ostatnio DUNLOP wyda? WAH 95S z sygnatur? SLASH'a. tylko,?e jeszcze tego nie s?ysza?em:/

http://allegro.pl/item132996773_dunlop_ ... nowa_.html
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Walduś » października 18, 2006, 1:20 pm

TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: mr izzy » października 18, 2006, 1:57 pm

Go?? z teog linka pisze ze tej kostki u?ywa? Slash. Ale z tego co ja wiem to Slash u?ywa? przesteru z pieca a nie z zadnych kostek...
Awatar użytkownika
mr izzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: października 15, 2006, 4:08 pm
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postautor: Krzysiek101 » października 19, 2006, 5:06 pm

mr izzy pisze:(...)Ale z tego co ja wiem to Slash u?ywa? przesteru z pieca a nie z zadnych kostek...

Correcto mundo!
Po pierwsze jak chcesz uzyska? zbli?one brzmienie do Slash'a to musisz zainwestowa? w lampiaka. Slash gra? na Marshall'ach najpierw by?y to JCM800, potem si? przerzuci? si? na Silver Jubiliee 2555. Moim zdanie tajemnica tkwi w przesterowaniu przedwzmacniacza (w Marshall'ach potencjometr Preamp) jak i ko?c?wki mocy (potencjometr Master Volume). O ile mnie pami?? nie myli ustawienia by?y takie - Preamp: 6 Master: 6-10 niestety korekcji nie pami?tam.
Zreszt? w necie na 100% znajdziesz na czym gra?.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Krzysiek101 » października 19, 2006, 5:22 pm

http://www.snakepit.org/equip.html

Poczytaj t? stronk? to si? wszystkiego dowiesz.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: jurek87 » października 20, 2006, 9:03 am

Panowie,

Zajrzyjcie do w?tku nt. brzmienia SRV. To samo tutaj. Brzmienie to po kolei:

1) Gitarzysta
2) Gitara
3) Piec
4) Efekty to tylko przyprawa

Je?li chodzi o sustain, to (opr?cz techniki gry) potrzebna jest po prostu dobra gitara. Podejrzewam ?e masz troch? s?abszy bud?et, ale Slash i wielu innych ceni Gibsony Les Paule - z ci??kiego drewna, o wspania?ym wybrzmiewaniu.

Dodatkowo, Marshalle JCM 800 kompresuj? sygna?, kiedy je dobrze rozkr?ci?. Zdaje si? ?e powodem tego jest lampowy prostownik, w ka?dym razie ja je za to uwielbiam :)

Je?li chcesz poeksperymentowa? z ekonomicznym sustainem - zainteresuj si? kompresorem np. Bossa. Jednak nie nastawiaj si? na brzmienie bliskie Slash'a, bo chyba jeszcze d?uga droga przed Tob? :)

W ka?dym razie je?li zainwestujesz w dobry egzemplarz Les Paul'a, to na pewno nie b?dziesz ?a?owa?. Je?li powa?nie traktujesz granie, to musisz si? przyzwyczai? do tego, ?e je?dzisz samochodem, kt?ry jest wart gdzie? 1/3 Twojego sprz?tu ;)
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 362 gości

cron