wzmacniacz do cwiczen domowych

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

wzmacniacz do cwiczen domowych

Postautor: brzeszczott » lipca 5, 2006, 12:37 pm

potrzebuje zakupic moj 1 wzmacniacz do 1wszej gitary. szukam czegos nowego, allegro etc. odpada. kasa to jakies 500zl.
myslalem nad peavey blazer 158 - ok 400zl, 15W 8cali, widzialem ze dosc chwalony. mam niestety male problemy ze znalezieniem go w ktoryms z krakowskich sklepow, najwyzej zaczekam pare dni i zamowie przez neta.

nie znam sie na tym wiec prosze o jakies sugestie, moze te 500zl wpakowac w jakis inny? najbardziej pasuje mi granie bluesa i rocka, ale chwieje sie w kazda strone.

z gory WIELKIE dzieki
rookie
brzeszczott
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 5, 2006, 11:35 am

Postautor: Jedi » lipca 5, 2006, 3:39 pm

Moje zdanie jest takie bo mam to "co? na pr?bie". Brzmienie beznadziejne szczeg?lnie na czystym kanale, kana? przesterowany raczej pod ci??sze rzeczy ni? blues. Nie wiem co Ci zaproponowa? w tej cenie ale osobi?cie uwa?am, ?e s? to pieni?dze wyrzucone w b?oto.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Geronimo » lipca 5, 2006, 4:08 pm

Sprzedam piecyk Washborn 10 (z przesterem) za ok. 200z?. gg7098713. pozdrawiam
G?wniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na g?bie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dzi? w pa?acu,
A sra? chodzi?e? pod cha?up?,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Ca?ujcie mnie wszyscy w dup
Awatar użytkownika
Geronimo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: maja 28, 2006, 11:25 am
Lokalizacja: Nowy S?cz,lub Krak?w

Postautor: Tomiszon » lipca 6, 2006, 8:54 pm

http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=3680

tyle ?e 400 z? :)

u?ywany sprzecik warto kupowac, bo lepiej miec piecyk jak nowy za 2/3 ceny niz nowy za polowe wiecej ;)
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Kuba Chmiel » lipca 6, 2006, 9:03 pm

Zgadzam si? z Jedi, ?e ten Blazer 158 to nie jest najlepszy wydatek. Dobre to bo w miare tanie, ale na tym si? ko?cz? jego zalety. To jedyne g?o?no graj?ce ustrojstwo w moim domu i szczerze powiem, gdyby nie to, ?e szkoda mi kasy, pewnie bym si? ju? dawno tego pozby?. Chociaz czysty kana? nawet nie wydaje mi si? taki z?y. Strasznie nie podoba mi si? za to przester i to jest jak dla mnie g??wna wada tego piecyka. Ostatnio kupi?em sobie multi-efekt i w sumie teraz fajnie mi si? gra. Za 500-600 z? to juz kupisz sobie porz?dnego Marshalla.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Jedi » lipca 6, 2006, 9:44 pm

Mam bardzo z?e do?wiadczenia zwi?zane ze wzmacniaczami tranzystorowymi tak?e cho?bym mia? gra? jeszcze 2 lata na moim Eltronie 60 to nie kupie tranzystorowca. Gra?em raz na bardzo starym lampowym Peavey-u Classicu w komisie muzycznym i brzmia? on genialnie w por?wnaniu do wszystkich tranzystorowc?w kt?re do tej pory s?ysza?em. Osobi?cie doradzi?bym Ci je?li masz tak? mo?liwo??, znalezienie jakiego? dobrego elektronika kt?ry z?o?y? by Ci ma?ego lampowca do kt?rego p?ytke i opis mo?esz zam?wi? w sklepie AVT. Je?li stawiasz na brzmienie gitary i masz takie mo?liwo?ci to szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: brzeszczott » lipca 7, 2006, 9:25 pm

niestety nie ani za duzo czasu, ani nikogo kto by mi jakas lampe zlozyl, wiec zostaja mi tranzystory. podobno to poniekad kwestia gustu, poniekad kasy(bdziej?).

co do uzywanego sprzetu.. hmm.. uwazam ze to genialna sprawa, ale jak sie juz czlowiek cos na tym zna. ja z doswiadczenia ufny nie jestem no mi juz nie raz skore uratowalo :) (ostatnio chieli mnie oszukac sprzedawcy w krakowskim sklepie na dunajweskiego, wciskali mi Peaveya rage jako blazera, w idiotyczny i beszczelny sposob, wiecej tam nie pojde i nie polecam).
nowy sprzet to jednak gwarancja, przy zamawianiu przez neta - 10 dni na ew. rezygnacje dodatkowo. w moim przypadku skuszenie sie na uzywke to raczej nie oszczednosc a glupota/hazard/naiwonosc etc (niepotrzebne skreslic)

wpadl mi w oko ostanio Laney HMC 30R - cena w kilku sklepach 400+ (z ok 600, w krakowie oczywiscie 770 w 1 ze sklepow :/), gral ktos na tym? im bardziej subiektywne opinie tym lepiej :)
brzeszczott
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 5, 2006, 11:35 am

Postautor: Marchwiak » lipca 8, 2006, 1:45 pm

ja mam Laneya 15R ten niby Hardcore i spokojnie pogrywam sobie bluesy, kana? czysty zadziwia - odkr?cisz bardziej to brzmi jak z przesterem... :P (prawie jak lata '50) , a na w?a?ciwym przesterku, odkr?conym na 6-8 brzmi super. Mam Epi Lp-100 czyt. humby i naprawde czasem jak mi wyjdzie to brzmi super
:arrow: do posiadaczy piecy lampowych - wiem, ?e to tranzystor itd itp etc ble ble... patrz. jego pytanie - piec do domu, za mala kase -
jedni po prostu graj?, a inni musz? zapier...
nienawidz? ludzi pisz?cych 10 post?w skolei...
nienawidz?...
Awatar użytkownika
Marchwiak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: lutego 20, 2006, 10:46 pm
Lokalizacja: Opole

Postautor: brzeszczott » lipca 9, 2006, 5:36 pm

to super ze sie laney HCM nadaje bo zamowilem 30W (znalalzem nowy za 430zl)

dzieki za rady, czekam na kuriera :D
brzeszczott
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: lipca 5, 2006, 11:35 am

Postautor: Aga » lipca 9, 2006, 7:26 pm

W najnowszym numerze TopGuitar mo?na przeczyta? ranking takich w?a?nie ma?ych wzmacniaczy do ?wicze? w domu.
Uwzgl?dniono wzmacniacze do 25W i cenowo w granicach 300-600 z?.

Wed?ug tego co tam pisze najlepsze tego typu wzmacniacze to: VOX Pathfinder 15R, Fender Frontman 15G/R i Randall RG25 RXM.

Wydaje mi si?, ?e dosy? solidnie zrobiono ten test wi?c mo?e komu? si? jeszcze przyda.
Aga
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: marca 5, 2006, 8:42 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Postautor: Kruposz » lipca 10, 2006, 12:34 pm

do??? sobie 100z? i kup marshalla...:)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Jedi » lipca 10, 2006, 7:36 pm

Bierz Fendera;). Fendery maj? lepszy czysty kana? i lekki przester, przynajmniej te lampowe.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Bluesbart » lipca 10, 2006, 8:46 pm

Witam Szanownych Forumowiczow!
Tak sobie czytam temat i sie zastanawiam, czemu nikt nie pisze o nowych malych firmowych lampiakach? Panowie, gadamy o tranzystorowych czy hybrydowych pierdzipudelkach w czasach lampiakow na kazda kieszen:-) na rynku sa co najmniej 2 warte uwagi pozycje: Ibanez Vallbee i Epiphone Valve Junior. Testowalem oba z mysla o piecu do cwiczen i po krotkim namysle kupilem Epiphone - zjada Ibaneza na sniadanie. Czysta klasa A, konstrukcja maksymalnie prosta (jedno pokretlo - volume i wszystko jasne),wyjscie na paczke. Po podlaczeniu do paki Marshalla JCM 900 4x 12, i dopaleniu dopalka po prostu powala brzmieniem. Pokladowy glosnik 8 cali tez gada zaskakujaco dobrze.Wg mnie, nic nie zastapi cwiczen na lampiaku, zaden tranzystor nie pozwoli tak kontrolowac dynamiki, feelingu, tego co w bluesie najwazniejsze!! ! Apropos najwazniejszego - kupujac ten piec w Polsce, w sklepie, nowke, macie lampowy piec pelna geba na gwarancji itp. za 470 zl!!!! I juz wiem ze bede go uzywal nie tylko w domu... to ciepelko, achh, ide pograc..:-)
Pozdrawiam wszystkich i polecam tego Epiphonka - super rozwiazanie wg mnie..
Bluesbart
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: leszekblues » lipca 11, 2006, 11:16 am

Odwiedz tego pana
http://www.guitaramps.republika.pl/
5W BY? JAK SIE KIEDYS PRZYMIERZA?EM ZA OK 500Z?
Dozbieraj do g?osnika albo ma?ej paczki
Osobiscie gram w domu na lampie o mocy 1,5W!!!!!!! i ma?ej paczce 1x12" i zona mnie z chaty wywala.
Mnie natomiast bardzo sie podoba , sound lampowy , dobra dynamika.
Acha no i gram na 1/4 mocy z tego 1,5wata zeby nadal mieszkac tam gdzie mieszkam :D
UWIELBIAM TEN ZESTAW.
HEADA 45W W OG?LE W DOMU NIE UZYWAM OSZCZEDZAM LAMPY NO I ZA DUZA MOC ZEBY CIESZYC SIE DOBRYM DZWIEKIEM PRZY MA?O ROZKRECONYM AMPIE.
NA 5 W Z LAMPY SPOKO I NA PR?BIE DA RADE GRAC
POMYSL O TYM
leszekblues
 

Postautor: DarK666666 » lipca 12, 2006, 9:05 am

Ewentualnie mo?na spr?bowa? starego eltrona albo polskie unitry na alegro takie co? za grosze mo?na kupi? mo?e nawet z kolumn? estradow? jak masz troche miejsca w domu i zno?nych s?siad?w to o czym? takim mo?na te? pomy?le? Pozdrawiam :wink:
DarK666666
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: lipca 1, 2006, 11:54 am
Lokalizacja: Jagodne/Kielce

Postautor: leszekblues » lipca 12, 2006, 10:04 am

BEz jaj
Bez jaj :D
leszekblues
 

Postautor: DarK666666 » lipca 12, 2006, 12:58 pm

Leszek jako? nie bardzo rozumiem twoj? reakcje wszystko zale?y od tego ile sie ma kasy i jakie warunki w domu za 500 zl to mozesz kupic jakis malutki piecyk a takie kolumny estradowe to troszki mocy maj? taki piec z estrad?wk?(je?eli kolumienka jest w dobrym stanie) to raczej startu nie ma. Pozdrawiam :twisted:
DarK666666
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: lipca 1, 2006, 11:54 am
Lokalizacja: Jagodne/Kielce

Postautor: leszekblues » lipca 12, 2006, 1:05 pm

BO eltron i te kolumny pomimo ze sa wielkie to gitarze pary nie dzadza
G?osniki musza byc o dobrej skutecznosci
To strata pieniedzy na tego eltrona
To historiia do kt?rej nie powinno sie wracac
Mamy 21 wiek
leszekblues
 

Postautor: Jedi » lipca 12, 2006, 6:58 pm

W?asnie na Eltronie M?CZE!!! si? w domu. Co? stracznego do gitary. Zero dynamiki, ?adnego d?wi?ku. Ju? lepszy ten Peavey:). Popieram leszka powinno si? je zamkn?? za szyb? w muzeum a klucz wyrzyci? do kibla. Pozatym przecie? nie chodzi o to ?eby by?o g?o?niej, lecz ?eby d?wi?k by? ?adny i gra?o si? przyjemnie.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: robert » listopada 21, 2008, 1:22 am

Jest takie Combo , Nautilus kto to produkuje nie mam pojęcia być może Bugera albo inni chinczycy , w każdym bądź razie 4 kanałowe 2 kanały pod marshalla , jeden z ciższym przesterem i clean Fendera jako czwarty kanał , zdecydownie polecam do cwiczen w domu , mozna to np: w Niemczech dostać za 250 euro .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

witaj

Postautor: robert » listopada 21, 2008, 1:37 am

mam do sprzedania za 500 zł Marshalla vavlvestate bi chorus 200 , dwukanałowy z lampą w przedwzmacniaczu , do tego kolumna na dwóch celestion g12 t100 ,

we wzmacniaczu na stałe wbudowany jest układ generujący chorus, flanger , phaser .

ma on 100 watt ale możesz go ustawić na 5 watt i tez zabrzmi .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Re: witaj

Postautor: Matragon » listopada 21, 2008, 7:46 am

robert pisze:mam do sprzedania za 500 zł Marshalla vavlvestate bi chorus 200 , dwukanałowy z lampą w przedwzmacniaczu , do tego kolumna na dwóch celestion g12 t100 ,

we wzmacniaczu na stałe wbudowany jest układ generujący chorus, flanger , phaser .

ma on 100 watt ale możesz go ustawić na 5 watt i tez zabrzmi .


to pisz w zakładce "giełda"
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości