Little Big Muff

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Little Big Muff

Postautor: Leszek75 » czerwca 25, 2006, 8:27 am

Prosz? o opinie os?b kt?re u?ywa?y lub u?ywaj? razem z piecem lampowym.
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Leszek75 » czerwca 26, 2006, 1:39 am

A czy kto? z was gra? na tym wog?le? Prosz? o opinie.
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » czerwca 27, 2006, 3:40 pm

Little Big Muff to nic innego jak Big Muff PI w nowej, mniejszej ka?cie. Producent postanowi? wreszcie zmniejszy? skorup? jednego ze swoich szlagrowych modeli na pro?be rzeszy gitarzyst?w z ca?ego ?wiata. Nic nie zosta?o zmienione poza gabarytami. Efekt brzmi dok?adnie tak samo jak jego starszy brat.
Typowy Fuzz z do?? mocn? kompresj? sygna?u. Mocne, zwarte brzmienie, do?? przymulone w niskich partiach. W g?rze ?piewne z mega sustain'em... Efekt zar?wno dla mi?o?nik?w singli jak i humbecker?w.

Pr?bki d?wi?kowe z oficjalnej strony:
www.ehx.com

P.S. Je?li zastanawiasz si? nad tym z Allegro (314pln), to jest to dobra cena ;)
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 1, 2006, 1:02 pm

A jak si? ma Pro co Rat 2 do Big Muffa?
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » lipca 1, 2006, 1:44 pm

ProCo Rat nie jest typowym Fuzz'em...
Jest to mocno zniekszta?cony Distortion, kt?ry sprawi, ?e tw?j stratocaster zabrzmi jak stary, rozklekotany pierdziel z lat sze??dziesiatych! Distortion do 3/4 ga?ki Distortion, p??niej pojawia si? Fuzz, lecz ze znacznie mniejsz? kompresj? ni? ta w Big Muff'ie. Rat jest cieplejszy, szybciej reaguje na artykulacje, no i ten filtr... Efekt jest znacznie ja?niejszy brzmieniowo ni? Big Muff. Lepszego wsr?d nowych za 300pln nie kupisz!!!
POZDRAWIAM

Kris
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Luke » lipca 1, 2006, 1:48 pm

A najch?tniej poleci?bym, Ci Mudhoney T-Rex'a!!!
Mam nadzieje, ?e w najblizszym czasie uda mi si? od?o?y? troche kasy na to cude?ko:

http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... 12&id=6666

http://www.t-rex-engineering.com/defaul ... ge&id=2330

Pos?uchaj pr?bek! Nagrywa? Mika Vandborg :)
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 1, 2006, 6:52 pm

Sprawa wygl?da tak: kupi?em Little Muffa, sprawdzi?em i wypu?ci?em, teraz czekam na Rata 2. Potestuj?, zobaczymy. Mo?e te? si? nie sprawdzi. Tylko jedno potrafi? sprecyzowa? - szukam ostrzejszego przesteru, bo do lekkich crunchy mam Vox'a v810 i nie pozb?d? si? go za choler?. Jest to transparentny overdrive i dzi?ki temu mo?e s?u?y? jako booster. A teraz potrzebuj? czego?, aby czasem "przy?o?y? do pieca", ale pozwoli?em sobie troszk? pomarudzi?. Mam nadziej? trafi? na sound, kt?ry mnie zaskoczy. Jestem oczywi?cie ciekaw wszystkich opinii. Ciekawie brzmi? pr?bki tego T-rexa. Ale... pr?bki jak to pr?bki. Luke, "od??? troch? kasy" i sprawd? te cuda, a p??niej to opiszesz, oki?
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » lipca 1, 2006, 7:11 pm

Widzisz, ja ju? mia?em okazj? przetestowa? T-rex'a!
dwa dni w domu m?czy?em trzy z nich Mudhoney, Dr.Swamp i Moller. Najciekawszy wyda? mi si? Mudhoney. Po pierwsze cena, po drugie prosta sprawdzona konstrukacja. Problemem Dr.Swamp'a jest fakt wsp?lnego EQ dla dw?ch osobnych kana??w, co za tym idzie przy skrajnym ustawieniu sygna?u na "pre" po zmianie efektu z crunch na lead zmienia si? do?? radykalnie brzmienie, kt?re wali starsznie g?r?...
Por?wnywa?em swojego Rat'a z tym Mudhoney w r??nych konfiguracjach i powiem jedno: pr?dzej czy p??niej kupi? sobie to ???te pude?ko!
Jest jeszcze jeden pewien substytut, kt?ry na zawsze pozostanie w swerze westchnie?:
http://www.analogman.com/fuzzface.htm

NKT275...
Tego mo?emy pozazdro?ci? Leszkowi Jakubczakowi :)
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 1, 2006, 8:41 pm

Rata kupi?e? rok temu. Co ci dzi? w nim nie pasuje?
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » lipca 2, 2006, 1:05 pm

Pierwszym typowym Fuzz'em by? Big Muff, kt?ry jak dla mnie okaza? si? za mocny. Tak jak wspomnia?em wcze?niej, dra?ni?a mnie zbyt du?a kompresja, kt?ra nie pozwala?a na swobodn? artykulacje. Rat rozwi?za? ten problem, co nie znaczy, ?e jest wzorcem niedo?cignionym. Ma swoje plusy jak i minusy. Pozatym trzeba r?wnie? wzi??? pod uwag? kwestie gustu. Rat jest suchy, ma du?o piasku, natomiast Mudhoney to totalna ciep?ota. My?l?, ?e powoli zaczynam ?apa? swoje brzmienie, poprzez te wszystkie poszukiwania, zmiany. Teraz tylko pozostaje przeprosi? si? z portfelem :)
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 2, 2006, 3:56 pm

Nie strasz mnie z tym piachem!
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » lipca 2, 2006, 4:55 pm

S?uchaj, z tym piachem to jest tak, ?e masz go do 3/4 zniekszta?cenia, p??niej pojawia si? typowy Fuzz, kt?ry przymula d?? a g?rze nadaje taaaaki sustain :)
We? na poprawk?, ?e inaczej Rat zagra na wzmaku typo combo inaczej na paczce 4x12...
Jaki masz stuff?
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 2, 2006, 11:55 pm

Stratocaster Mexico (na standardowych pickup'ach, planuj? noiseless'y) - Vox V847Wah - Vox ValveTone V810 - (tu pusta przestrze? na distortion) - Marshall Supervibe chorus - 2x Ibanez DE7 (delay) kr?tki i d?ugi - Fender Blues Junior (15 watt). Mia?em kilka piecyk?w i ten pozosta? jako "z?oty ?rodek" - i do domu i na ma?e imprezy. To naprawd? dobry "szczeniak".
My?l?, ?e istotniejszy jest Tw?j stuff, bo to Ty u?ywasz Rata, wi?c przybli? mi z czym on pracuje.
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » lipca 3, 2006, 9:33 pm

Na t? chwile jest to Combo Fender'a "The Twin". (na stronie zespo?u w galeri znajdziesz kilka fotek). Kurcze, wpadnij do mnie to sobie sprawdzisz te wszystkie graty... Serio, serio!
Jestem do dyspozycji :)
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 3, 2006, 10:46 pm

Doceniam Twoj? go?cinno??, ale nie po drodze. Jutro dostan? rata, wi?c go pom?cz?. Oby tylko si? sprawdzi?, bo poleci do ludzi. Swoj? drog? troch? si? dziwi?, ?e chcesz "ociepla?" Twina. Naprawd? tego mu brak?
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » lipca 4, 2006, 10:00 am

Twin jest do?? twardy... Dwie dwunastki Eminence'a grzej? t? ?rednic? ?e heeej.... Marzy mi si? dobry amp na czterech 10", ale to pie?? przysz?o?ci. Opisz wra?enia z zabawy ze szczurem, ciekaw jestem Twojej opini. Osobiscie bardziej Rat przypad? mi do gustu ni? Big Muff, my?l?, ?e z Tob? b?dzie podobnie!
POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » lipca 7, 2006, 11:49 pm

Po wst?pnym ograniu Rata, przyznam, ?e mam lekko mieszane odczucia. Brzmienie jest mocne, ch?odne, nasycone alikwotami, co s?u?y artykulacji. Pojawia si? momentami piasek, czasem charakterystyka fuzza. Przypad?o?ci te, podejrzewam, znikaj? w znacznym stopniu je?li u?ywa si? humbacker?w a nie singli. Distortion ostatecznie powinien by? nap?dzany mocnym sygna?em, a je?li nie mocnym, to przynajmniej sygna?em bez charakterystycznych przypad?o?ci typowego singla. (kolejny argument mobilizuj?cy mnie do wymiany ca?ego seta pickup?w na noiselessy)
Ostatnio zmieniony września 26, 2006, 9:37 am przez Leszek75, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Luke » sierpnia 5, 2006, 9:57 am

Kupi?em T-Rex'a! Warto by?o :)
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek75 » sierpnia 5, 2006, 11:58 pm

No to opisz wra?enia.
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: Leszek75 » września 25, 2006, 10:18 pm

Wstawi?em Noiselessy do strata i powiem tak - z Ratem jest niez?a jazda.
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości

cron