Bardzo potrzebuj? pomocy...

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Bardzo potrzebuj? pomocy...

Postautor: blues_and_love » czerwca 21, 2006, 5:03 pm

Mam problem z brumami pochodz?cymi z gitatary. S? one na tyle g?o?ne, ?e ci??ko jest zagra? pr?b?. Gitara to peavey raptor, czyli kopia strata- na trzech singlach. Wlasnie rozkrecilem j? i wy?o?y?em dziury na przetworniki sreberkiem kuchennym, ale szumy s? jeszcze gorsze... :( Gdy dotykam mostka, strun, ?rubek itd. szum jest o wiele mniejszy. Jak mog? szybko i samemu pozby? si? tego problemu?
-------------------------------------------------------
Soul to Soul - z duszy dla duszy.
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
blues_and_love
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: maja 6, 2005, 11:12 am
Lokalizacja: Kłodzko

Postautor: paskud » czerwca 21, 2006, 5:41 pm

kup akustyka :P
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: WitekBielski » czerwca 21, 2006, 8:23 pm

ustawienia na sprzecie te? s? wa?ne (ilo?c gain) ale pewnie chodzi o uzziemienie czego?... ale czego to nie wiem
WitekBielski
blueslover
blueslover
 
Posty: 653
Rejestracja: grudnia 17, 2005, 12:15 pm
Lokalizacja: Warszawa/Brighton

Postautor: Jedi » czerwca 21, 2006, 9:06 pm

Spr?buj z WD40 albo czym? podobnym tzn. przejed? takie cz??ci jak pot?cjometry. Kumplowi te? tak szumia?a i jak dotyka? cz??ci to przestawa?o i w?a?nie to pomog?o.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Stanley-1 » czerwca 21, 2006, 9:17 pm

..sprawd? czy wzmacniacz jest pod?aczony z bolcem...zerowanie potencja?u .czasami pod?acza sie wzmacniacze do kabli zapominaj?c o zerowaniu...rok temu pora?ony kolega padl na scenie...ale skonczylo sie dobrze...kolega mi zsygnalizowal ze go kopie..przy podejsciu do mikrofony..okaza?o sie z kondensator filtrujacy w zasilaniu dosta? zwarcie i w splocie przypadk?w faza by?a na masie...
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Krzysiek S » czerwca 21, 2006, 9:33 pm

Mi to wygl?da zdecydowanie na brak uziemienia. Podepnij piec do uziemionego gniazdka (u mnie mam takie tylko w ?azience i kuchni) i pod??cz gitare. Brumy powinny si? zmniejszy? (tylko singielki noiseless nie daj? ?adnego szumu). Je?li nie to sprawd? te? kabel kt?rym podpinasz gitar? do pieca.

Pozdrawiam !!
When that fat old sun in the sky is falling,
Summer evening birds are calling.
Summer's thunder time of year,
The sound of music in my ears...
Krzysiek S
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1893
Rejestracja: stycznia 23, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: bluesman7 » czerwca 21, 2006, 10:49 pm

Single napewno bed? sci?gac duzo dziwnych historii z otoczenia,ale nie a? tak,zeby nie m?c na niej grac,chyba ze dopalasz je jakim? diabelskim przesterem :lol:
uziemienie gniazdka jaknajbardziej powinienes sprawdzic,lecz dodatkowo musisz uziemic gitare,i samo sreberko moze tu nie pom?c,sam si? jakis czas temu z czym? podobnym mordowa?em.
pozdrawiam.
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 228 gości

cron