wyb?r... pomoc przyda sie...

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

wyb?r... pomoc przyda sie...

Postautor: Adi » listopada 30, 2005, 8:18 pm

chcialbym sie zdecydowac na jedno z ponizszych, napiszcie prosze co bedzie najlepszym rozwiazaniem :

1. Fender RocPro 1000 - 100W hybryda
2. Fender Performer 650 - 65W hybryda
3. kopia Fendera Super Twin - 100W, lampa, dwa glosniki,
4. kopia Mesa Boogie - combo, 2 glosniki, 50W, lampa
5. kopia JCM 800 z trafem sprawnym ale ponoc lepiej je wymienic to wzmak dostanie kopa...

chce sie zdecydowac na jedna z tych opcji, nie mam niestety mozliwosci sprawdzenia tych sprzetow wszystkich osobiscie... nie wiem co bedzie najlepszym rozwiazaniem... czy np. taka kopia Mesy (nie wiem kto ja wykonal) 50W na dwoch glosnikach wystarczy na granie z perkusja i basem gdzies ? zalezy mi na czystym kanale wiec moze jakis tranzystorowy Fender ? nie wiem co zrobic...

aha, bede do wybranego sprzetu podlaczal Sans Ampa GT2

help !
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Leszek Jakubczak » listopada 30, 2005, 11:39 pm

Odradzam wszelkiego rodzaju hybrydy - szybko b?dziesz niezadowolony. Natomiast co do tych kopii to radzi?bym sprawdzi?. A 50W to w zupe?no?ci wystarczaj?ca moc - a jeszcze mo?e by? za g?o?ny, wi?c tym si? nie martw. Pozdrawiam i powodzenia :twisted:
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Adi » grudnia 1, 2005, 6:57 pm

Leszku, sprawy maja sie tak, ze juz mialem kupic jednego z dwoch Fenderow... oceny z Harmony-Central odpowiednio 8.3 i 9 za sound. Mozliwosci finansowe pozwalaja mi w zasadzie na zakup sprzetu hybrydowego, ew. pojawila sie opcja zakupu kopii... Nie mam mozliwosci sprawdzenia brzmienia :( Zastanawiam sie... to sa wymiary tego pieca : 57 cm wysokosc na 57cm szerokosc. Nie wiem dlaczego, ale wydaje mi sie strasznie male (???) co owocuje dziwnym przeswiadczeniem w stylu "kurcze takie male, ma 50W i ma wystarczyc na granie z zespolem, w klubach ?" Jak sadzisz ?

Ale moze jestem jakis spaczony po malych VOXach...
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Leszek Jakubczak » grudnia 1, 2005, 10:16 pm

1. Sam mia?em hybryd? i do momentu pod??czenia si? do prawdzwego lampiaka te? mi si? podoba?a. Niestety okaza?a si? wyrzuceniem pieni?dzy. Przy okazji jaki masz bud?et - mo?e co? da si? wykombinowa?.

2. 57x57 - to dosy? du?e combo fendera - jeden z wi?kszych Fender?w (Super Reverb) ma oko?o 62x62, a wiesz mi, ?e ma tylko 40W i jest cholernie g?o?ny - ja gram na 60W Fenderze (Super Amp) i musia?em dorobi? sobie ogranicznik mocy, bo w wi?kszo?ci przypadk?w jest za g?o?ny. Nie zwracaj uwagi na informacje, ?e Wielcy graj? na 100W - raz, ?e na troszk? innych scenach, dwa, obecnie wi?kszo?c i tak si? przerzuci?a na okolice 50W.

Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: deha21 » grudnia 2, 2005, 8:05 am

Rozumie, ?e chcesz gra? blues. A wi?c widze rozbierzno?ci, bo na tej Mesie to raczej bluesa nie pograsz, lepsza jest do cie?kiej muzyki.
Ja bym bra? na twoim miejscu RocPro1000. A je?eli bra?by? kopie Fendera Twina to 100W to a? za du?o, je?eli nie grasz koncert?w, musia?by? kupi? sobie ogranicznik mocy tak jak Leszek. Bo wiadomo, ?e lampa brzmie dobrze jak jest dobrze rozkr?cona.
Sprzedam efekt - kopia Marshalla BLuesbrakera za 55 z?!!!
deha21
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: listopada 23, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Jastrz?bie Zdr?j

Postautor: jurek87 » grudnia 2, 2005, 9:40 am

Pos?uchaj koleg?w. W?a?nie wczoraj musia?em zawie?? do serwisu sw?j piecyk lampowy i na czas zast?pstwo dosta?em "bardzo dobry" tranzystorowy. Wieczorem by?a pr?ba - tragedia. Nie ma co por?wnywa?. Mimo ?e lampa jest bardziej k?opotliwa w eksploatacji, ale brzmienia nie mo?na w og?le por?wnywa?. Na Twoim miejscu zainteresowa?bym si? t? kopi? JCM 800. Acha - i 50W na lampie to i tak za du?o.

Jeszcze dwa s?owa na temat testowania piecy. Ods?uch w sklepie tak naprawd? nic nie m?wi. Wzmaka trzeba pos?ucha? w pe?nym sk?adzie, na pr?bie, na nagraniu, na koncercie, etc. Dopiero wtedy mo?na co? powiedzie? o sprz?cie.

Mimo ?e na sucho, kiedy bra?em zast?pczy piec, nie wydawa? si? z?y, to jednak na pr?bie poleg?. Kompletnie martwy, bezduszny d?wi?k. Musia?em wk?ada? w granie 3x wi?cej energii ni? zwykle a i tak efekt by? s?aby. Pomimo wszystkich niedogodno?ci - tylko lampa i to full. Hybryda bardziej przypomina tranzystor, zw?aszcza, ?e w niekt?rych (np. Marshall Valvestate) lampy s? bardziej dla picu ni? dla brzmienia. To wynika z koszt?w.

Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Maniol HIGHWAY » grudnia 2, 2005, 10:07 am

Leszek Jakubczak pisze:Odradzam wszelkiego rodzaju hybrydy - szybko b?dziesz niezadowolony. Natomiast co do tych kopii to radzi?bym sprawdzi?. A 50W to w zupe?no?ci wystarczaj?ca moc - a jeszcze mo?e by? za g?o?ny, wi?c tym si? nie martw. Pozdrawiam i powodzenia :twisted:


Leszku - dzi?ki ?e to napisa?e?, bo i ja niebawem (ju? w poniedzia?ek) nab?d? nowe combo Fendera Deluxe(rocznik 2000 :lol: ). I te? my?la?em, ?e ma tylko 40W, ale w?a?nie wszyscy mi m?wi?, ?e A? 40! Jako? nie mog? zrozumie?, bo ca?y czas gram na Marschallu Valvestate 2000, kt?ry ma 100W i cz?sto nie dawa? rady:) Ale wiem ?e to inna bajka. Bardzo si? ciesz?, bo tego marschalla mam ju? do??! Pewien znany gitarzysta ze ?l?ska, kt?ry r?wnie? gra na Deluxie powiedzia? mi, ?e tylko raz odkr?ci? go tyle ile trza i by?o to w studiu. Pozatym to generalnie te 40W tak w klubacz jak i na du?ych festiwalach jest za du?o! Dla mnie to kosmos :lol:

A wi?c Adi - mo?e Fender Deluxe 40W, g?o?nik 12', ma?y wygodny gnojek!
A kopa ma strasznego, wiem, bo by?em na paru koncertach zespo?u, w kt?rym obydwaj gitareros graj? na Deluxe.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Adi » grudnia 2, 2005, 7:18 pm

Maniol HIGHWAY pisze:A wi?c Adi - mo?e Fender Deluxe 40W, g?o?nik 12', ma?y wygodny gnojek!
A kopa ma strasznego, wiem, bo by?em na paru koncertach zespo?u, w kt?rym obydwaj gitareros graj? na Deluxe.


Chodzi o Fendera Hot Rod Deluxe ? Chetnie bym sie w takowy sprzet zaopatrzyl... ale wstyd sie przyznac... budzet mam znacznie nizszy... :(
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Praktyk » grudnia 2, 2005, 8:21 pm

Te? bym Ci radzi? Fendera. Z jako?ci czystego brzmienia lub lekkiego przesteru b?dziesz na pewno zadowolony. A o moc si? nie martw. Co do kopii...ja bym nie ryzykowa? bez uprzedniego sprawdzenia.
Praktyk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 122
Rejestracja: października 6, 2005, 2:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Adi » grudnia 2, 2005, 9:03 pm

tak, ale wlasnie nie mam takich funduszy zeby sprawic sobie Hot Roda... chyba, ze masz na mysli wybor tranzystorowego Fendera ?
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Praktyk » grudnia 2, 2005, 10:50 pm

Tranzystorowy Fender, w mojej opinii, to bardzo dobry piec. Ja z powod?w finansowych mam w?a?nie tranzystorowego Fendera (model Princeton65) i absolutnie nie narzekam. Ba! Nawet zast?pi?em nim g?ow? lamp? "samor?b?", kt?ra by?a dobra ale strasznie uci??liwa w eksploatacji. Na jako?ci nie straci?em (to wa?ne!)
Je?li chodzi o g?o?no?? to na pub ustawiam maxymalnie 5/10, co zda?a si? rzadko. Delikatny przester(do pozycji "3") tak?e"gada" (spotykam si? nawet ze zdziwieniem w chwili gdy odpowiadam komu?,?e nie jest to lampa) mocniejszy jest ju? suchy i ma?o selektywny. Je?li u?ywasz, lub planujesz u?ywa? jakich? efekt?w pod?ogowych to czyste brzmienie na pewno Ci? zadowoli. Wszystko wa?y 12kg i nie stanowi problemu. Jako?? czystego brzmienia...jak to w Fenderach... LUKSUS! Tranzystorowy Fender to dobry kompromis mi?dzy jako?ci? a cen?.
Acha, co do lamp nie warto si? kierowa? ich "presti?em". Jaros?aw ?mietana przyzna? kiedy? w wywiadzie, ?e do klub?w zabiera tranzystorowe wzmacniacze (je?li si? myl? , prosz? mnie poprawi?), bo prawdziwe lampy "s?ycha?" dopiero po wi?kszym podkr?ceniu ga?ek co w pubie nie sprawdza si
Praktyk
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 122
Rejestracja: października 6, 2005, 2:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Adi » grudnia 2, 2005, 11:05 pm

hmm... wlasnie mam ciekawa kostke -> mam Sans Ampa GT2 ktory wprost nieziemsko sie sprawdza... z malutkiego VOXa Pathfindera robil takie cuda, ze hej 8) (choc i sam VOXik mial mily kanal czysty).

Slyszalem duzo dobrego np. o Fenderach Performer 650 - tylko, ze maja jedna wade... na wiekszych glosnosciach nie da sie utrzymac idealnego czystego kanalu... No i jest jeszcze Fender RocPro...

(Swoja droga ciekawe jak sie zachowa Sans Amp po podlaczeniu go do lampy...)

Pytanie tylko - lepiej wydac 1000zl na tranz/hybryde Fendera czy 1000zl np. na kopie Super Twina albo inna kopie czegos na lampach... ???

a z innych tranzystorow to Tech21 bylby cudny
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Maniol HIGHWAY » grudnia 3, 2005, 12:50 am

Adi, pogadaj z kim? kto je?dzi do Niemiec. Tam w gazetach muzycznych jest kup? og?oze? i za 1000z? z hakiem mo?esz spokojnie wychaczy? u?ywanego Fendera Deluxa. Powa?nie.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Adi » grudnia 7, 2005, 8:49 am

mial ktos do czynienia z Fenderem - Performer 650 ? Wybor jest prosty, albo biore taka hybyrde, albo kopie lampiaka mkiii, wiec nie wiem... stawiac na Fendera ?
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: jurek87 » grudnia 7, 2005, 9:44 am

Trudno doradzi? na sucho. Nawet poszczeg?lne egzemplarze r??ni? si? mi?dzy sob?. Mo?e si? okaza? ?e lepiej zagada tranzystorowy Fender od lampy-samor?by, a mo?e by? odwrotnie. Musisz pod??czy? swoj? gitar? do obu tych piecy. Inaczej to loteria. Tak samo jest zreszt? z ka?dym instrumentem - poza elektronicznymi klawiszami. To tak jakby? kupowa? dom przez internet, bez wej?cia do ?rodka, sp?dzenia w nim jakiego? czasu. Albo dziewczyn? ... ;)
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Adi » grudnia 7, 2005, 9:52 am

swieta racja, tylko problem w tym, ze te dwa comba rozrzucone sa na dwoch krancach Polski... masakra 8)

a tak na marginesie - czy Sans Amp GT2 nadaje sie bardziej w polaczeniu z tranzystorem czy z lampa ? bo w koncu mowi sie o nim - "symulator wzmacniaczy lampowych"
Dlaczego Polska jest slawna na calym Swiecie ? Bo jako jedyny kraj ma Rzad sterowany radiem...

__________________________________________

Zmiana profilu... za niedlugo....
Adi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: lutego 17, 2005, 10:44 pm
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: jaqb » sierpnia 10, 2006, 10:20 am

hm hm hm a moze jeszcze poszukaj czegos innego...
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości