Proszę o opinię na temat dźwięku Fender stratocaster

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Proszę o opinię na temat dźwięku Fender stratocaster

Postautor: m4341 » lipca 8, 2013, 9:01 am

wszelkie sugestie mile widziane gitara jest na sprzedaż .
Ostatnio zmieniony września 2, 2013, 10:11 am przez m4341, łącznie zmieniany 1 raz
m4341
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: maja 11, 2008, 11:55 am

Postautor: Idee Fixe » lipca 8, 2013, 9:32 am

m4341
Brzmienie super!
Totalny vintage!
Prawie jak Defil 1957r lub Jolana 1969r (ta żółta)

PS
Temat wałkowany na wielu forach.
Brzmienie gitar lub efektów nie da się ocenić słuchając na jutrupach lub ogólnie w necie.
Only live!
To tak jakby oceniać panienkę do wynajęcie na podstawie zdjęcia przysłanego z agencji. Z tą różnicą, że panienkę wynajmujesz na godzinkę i takie jest założenie i ewentualne ryzyko (choć nie wielkie), bo wiadomo o co chodzi.
Ale gitara to rzecz święta i zazwyczaj nabywamy ją na lat kilka .. co najmniej.
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: rocken » lipca 9, 2013, 8:11 am

Jeśli chodzi o to ? :?

http://w435.wrzuta.pl/film/5n3s1SYVca2/stratocaster1

Radziłbym skupić się na graniu, a brzmienie przyjdzie z czasem 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

stratocaster

Postautor: m4341 » lipca 9, 2013, 8:25 am

Nie to jest Stratocaster sama gra przynajmniej takie mam wrażenie że pomaga w graniu . System ograny przez lepszych o demnie wyzwala fantastyczne dźwięki i barwy.
Może ktoś będzie zainteresowany kupnem gitary zobaczymy . Marshall 50DFX mnie zaskoczył parametrami i stwierdziłem ,że to zależy od tego co się tam podłączy . Gitara trzyma dźwięk i jest stabilna .
Piec 50DFX w zasadzie jest wyprodukowany do "pół metalu" a wyzwolił taki efekt natomiast o dziwo jego przestery też pracują z gitarą wyśmienicie nagram sygnał przesterowany i poddam pod dyskusie.
Co do ogólnej kondycji stratocastera to stwierdziłem że muzycy nie dbają o ten rodzaj gitary i maja z nią problemy . Najważniejsza zasada to nie można pożyczać takich istrumentów i dbać o chigienę elektryczną inaczej można się pożegnać z jakością.
Widziałęm Fendery gdzie lutnicy nie dawali rady . Jak jest coś do poprawki w fenderze chętnie wykonam .
Ostatnio zmieniony stycznia 29, 2014, 12:13 pm przez m4341, łącznie zmieniany 1 raz
m4341
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: maja 11, 2008, 11:55 am

Postautor: m4341 » lipca 9, 2013, 8:28 am

rocken pisze:Jeśli chodzi o to ? :?

http://w435.wrzuta.pl/film/5n3s1SYVca2/stratocaster1

Radziłbym skupić się na graniu, a brzmienie przyjdzie z czasem 8)


A czy ja pisałem , że się nie skupiam, skupiam się ale widać mało.
m4341
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: maja 11, 2008, 11:55 am

Postautor: m4341 » lipca 9, 2013, 8:32 am

Co do świętości stratocastera to jestem za Noblem dla Leo i stawiam kapliczkę serio tylko nie wiem co powie teściowa?

Idee Fixe pisze:m4341
Brzmienie super!
Totalny vintage!
Prawie jak Defil 1957r lub Jolana 1969r (ta żółta)

PS
Temat wałkowany na wielu forach.
Brzmienie gitar lub efektów nie da się ocenić słuchając na jutrupach lub ogólnie w necie.
Only live!
To tak jakby oceniać panienkę do wynajęcie na podstawie zdjęcia przysłanego z agencji. Z tą różnicą, że panienkę wynajmujesz na godzinkę i takie jest założenie i ewentualne ryzyko (choć nie wielkie), bo wiadomo o co chodzi.
Ale gitara to rzecz święta i zazwyczaj nabywamy ją na lat kilka .. co najmniej.
m4341
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: maja 11, 2008, 11:55 am

Postautor: m4341 » lipca 9, 2013, 10:42 am

link do plików dźwiękowych stratocastera Fender ale będą lepsze interesuje mnie kwestia tego typu barwy w blusie .wrzuta.pl użytkownik m4341
m4341
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: maja 11, 2008, 11:55 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości

cron