Tubescreamer?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Tubescreamer?

Postautor: Sławek Nalej » października 21, 2005, 2:39 pm

Jestem szczesliwym posiadaczem Ts9. Ale chcialbym dokupic sobie do zestawu TS808. Jesli ktos wie - czy te plytki montazowe, albo self-made efekty sa naprawde dobre? Czy brzmia tak, jak ibaneza? Bo nie chcialbym niepotrzebnie wywalac kasy..
za odp z gory dzieki
pozdr!
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Andre » października 21, 2005, 6:57 pm

nie rozumiem,po co kompletowa? ??? co ty- b?dziesz u?ywa? na scenie dw?ch TS?? ;-)
Andre
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: września 19, 2005, 7:09 pm
Lokalizacja: pyrlandia

Postautor: Washington Irving » października 21, 2005, 7:52 pm

a Vaughan to niby jak gra?? :)
ja mam TS-808 w trakcie budowy na podst. p?ytki z allegro, jak sko?cz?, to napisz? Ci jak brzmi.
wymieni? gryfowego Seymoura SH-1 '59 na gryfowego Seymoura SH-2 Jazz
Awatar użytkownika
Washington Irving
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: czerwca 22, 2005, 9:59 pm

Postautor: Leszek Jakubczak » października 21, 2005, 11:23 pm

Washington Irving pisze:a Vaughan to niby jak gra?? :)
ja mam TS-808 w trakcie budowy na podst. p?ytki z allegro, jak sko?cz?, to napisz? Ci jak brzmi.


Tak Stevie gra? przez pewien czas na dw?ch Ts i wielu innych te? tak robi - np. Kenny Wayne Shepherd. Ja te? u?ywa?em przez pewien czas dw?ch - super!
Natomiast jeszcze nie spotka?em si? dobrze brzmi?cym, zrobionym Ts - a tym bardziej Ts808 - polecam wznowienie Ts808, gdy? na razie du?o nie odbiega od orygina?u, a jest du?o ta?szy. Pewnie za pewien czas b?dzie jak z wznowieniem Ts9 - te pierwsze s? du?o lepsze ni? obecne. Pozdrawiam 8)
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andre » października 22, 2005, 12:22 am

jak i na czym gra? SRV wszyscy wiemy,a jak nie wiemy to popatrzmy :
Obrazek
tylko czy zabrzmi to tak samo????
Andre
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: września 19, 2005, 7:09 pm
Lokalizacja: pyrlandia

Postautor: Andre » października 22, 2005, 12:22 am

:twisted:
Andre
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: września 19, 2005, 7:09 pm
Lokalizacja: pyrlandia

Postautor: Luke » października 22, 2005, 10:36 am

hmmm.... w tej chwili zewn?trznych przester?w u?ywam trzech TS9, ProCo RatII i Big Muff Pi. Fantastyczn? spraw? jest mie? mo?liwo?? wykorzystania tak skrajnych charakterystyk w czasie rzeczywistym. Jak bym m?g? to jeszcze dokupi? bym FullDrive2, Spitfire Roger'a Mayer'a, ZVEX FuzzFactory, Fuzz Arbiter.... i tak mo?na by d?uuuugooo... i duuuu?o....
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek Jakubczak » października 22, 2005, 11:21 am

Andre pisze:jak i na czym gra? SRV wszyscy wiemy,a jak nie wiemy to popatrzmy :

tylko czy zabrzmi to tak samo????


Hmm... Troszk? b??d?w w tym diagramie jest - kiedy? by?y troszk? lepsze informacje na www.guitargeek.com - by?o to du?o lepiej pokazane i bli?ej prawdy i do tego rozbite na r??ne lata. Natomiast prawda jest taka, ?e Stevie mia? tyle r??nych grat?w, ?e trudno jednoznacznie powiedzie? na czym gra? - mam np. zdj?cia z koncertu na kt?rym gra? tylko na Dumblu (jego rzeczywisty g??wny wzmacniacz) i na kilku Marshallach (zero Fender?w). Je?li chodzi o efekty to przez ca?y czas dwa elementy by?y w zestawie Steviego - jaki? Ts (808, 9 i 10) i kaczka Voxa (oczywi?cie nie ta wsp??czesna wersja) - i co wa?ne kaczka by?a za Ts, co wyra?nie wida? na zdj?ciach, a w wszystkich diagramach masz odwrotnie. Stevie mia? univibe, nigdy go nie u?ywa? na koncertach ani w studio - gra? na Fender Vibratone np. w Cold Shot. I jeszcze du?e ?apy, grube struny, kilka vintage'owych strt?w i mo?e si? uda zbli?y? - a jeszcze trzeba by si? postara? o Jego g?ow?. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Leszek Jakubczak » października 22, 2005, 11:24 am

Luke pisze:hmmm.... w tej chwili zewn?trznych przester?w u?ywam trzech TS9, ProCo RatII i Big Muff Pi. Fantastyczn? spraw? jest mie? mo?liwo?? wykorzystania tak skrajnych charakterystyk w czasie rzeczywistym. Jak bym m?g? to jeszcze dokupi? bym FullDrive2, Spitfire Roger'a Mayer'a, ZVEX FuzzFactory, Fuzz Arbiter.... i tak mo?na by d?uuuugooo... i duuuu?o....


Taaaaaaaaa!!!!!! :lol:
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Luke » października 22, 2005, 12:23 pm

Dzi?kuj? Leszku za Sayca!!! Philip mnie poprostu powali? na kolana... Strasznie wysokie ci?nienie!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Leszek Jakubczak » października 22, 2005, 3:36 pm

Te? go przez kilka dni z wie?y nie wyci?ga?em - niez?a jazda by by?a zobaczy? go na ?ywca!!! :twisted:
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Sławek Nalej » października 24, 2005, 10:31 am

Ok, wielkie dzieki za porady!!! Tak myslalem, ze te plytki to lipa. Zawsze lepszy oryginal, tylko TS808 troche drogi jest, ale poczekam.
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Sławek Nalej » października 24, 2005, 10:46 am

Hej, Washington Irving, poczekam jeszcze na efekty twej pracy :) daj znac, jak cacko brzmi, moze byc w porownaniu z oryg. ibanezem
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Sławek Nalej » października 24, 2005, 11:03 am

My?l? jeszcze o DOD OD-250 overdrive/preamp USA. Tej kostki u?ywa? Henderson - wiem to po lekturze jednego z wywiad?w na fusion.pl ... Tylko chcia?bym najpierw sprawdzi? na swoim piecyku, jak to gada..
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Washington Irving » października 28, 2005, 11:31 pm

no wi?c przesterek dzia?a naprawd? przyzwoicie :)
bardzo trudno por?wna? mi do orgina?u, poniewa? gra?em na nim tylko przez moment w sklepie...

musz? jednak powiedize?, ?e moja kopia ma w sobie nieco z tubescreamerowato?ci :)
oczywi?cie nie u?y?em orginalnego scalaka JCR4550 tylko zwyczajnego odpowiednika.

Momentami brzmi do?? twardawo, ale to nie musi by? wada...

w po??czeniu z Mystic Blues Overdrive DOD'a, pod??czony do MV 3 mo?na ukr?ci? brzmienie ca?kiem zbli?one do np. do gitarek w intrze do Wehiku?u Czasu...

Wi?c ja, jako z drugiego przesterku maj?cego wspom?c, ew. zast?pi? pierwszy jestem jak najbardziej zadowolony, tym bardziej, ?e jego wykonanie to by?a dla mnie czysta przyjemno?? :)
Czy Ty, kt?ry poszukujesz konkretnego brzmienie 808, b?dziesz zadowolony, trudno mi powiedzie?.
My?l?, ?e warto spr?bowa?, tym bardziej, ?e jest on prosty w budowie...

najtrudniejszy fragment to w?a?ciwie wsadzanie go i dopasowanie do jakiej? obudowy (ja u?yj? obudowy po starym przesterze Exara), a zanim to zrobisz, mo?esz, tak jak ja, uruchomi? sam? p?ytk? z gniazdami i potencjometrami i stwierdzi?, czy brzmienie jest satysfakcjonuj?ce i czy warto go doko?czy?...
wymieni? gryfowego Seymoura SH-1 '59 na gryfowego Seymoura SH-2 Jazz
Awatar użytkownika
Washington Irving
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: czerwca 22, 2005, 9:59 pm

Postautor: Sławek Nalej » października 29, 2005, 11:27 am

Fajnie, wielkie dzieki za opis! Mysle, ze chyba zaryzykuje. Przeciez to niewielki wydatek. Oczywiscie ja bym ten przesterek mieszal z TS9. Poza tym, nie ma to jak skrecic sobie wlasny pedal. ;)
Dzieki!
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Washington Irving » października 29, 2005, 2:31 pm

jakby? kupi? p?ytk? i nie mia? do tego dodanego spisu i rozmieszczenia cz??ci, sposob?w po???cze? i okablowania (bo sposob?w jest z tego co pami?tam a? 5), to mo?esz si? do mnie zg?osi?, mog? wys?a? Ci to na maila.
wymieni? gryfowego Seymoura SH-1 '59 na gryfowego Seymoura SH-2 Jazz
Awatar użytkownika
Washington Irving
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: czerwca 22, 2005, 9:59 pm

Postautor: Sławek Nalej » października 31, 2005, 2:01 pm

Bede mial w pamieci. Ale jak na razie poczekam jeszcze, bo chce jednak upolowac oryginalnego DOD'a OD-250 USA.
A kiedys, moze na wiosne 2006 bede mial wiecej czasu, to polutuje sobie TS'a.
Dzieki!
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Sławek Nalej » października 31, 2005, 2:01 pm

Bede mial w pamieci. Ale jak na razie poczekam jeszcze, bo chce jednak upolowac oryginalnego DOD'a OD-250 USA.
A kiedys, moze na wiosne 2006 bede mial wiecej czasu, to polutuje sobie TS'a.
Dzieki!
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: Krzysiek101 » października 14, 2006, 10:05 pm

A ja mam pytanie troch? z innej beczki.
Jaka jest obudowa w TS'ach 9 lub/i 808? Tzn. czy jest metalowa (w s?sie ?e jest przyciagana przez magnes, a m?wi?c w fachowym j?zyku ferromagnetyczna, ale co do poprawno?ci u?ycia tego terminu nie jestem pewien) czy aluminiowa.
BTW takie pytanko do elektronik?w jaka obudowa lepiej poch?ania szumy?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości

cron