Combo do grania w domu

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Combo do grania w domu

Postautor: rocken » września 22, 2010, 10:46 pm

Witam,
W zawiązku że po dekadzie rozłąki i przeprosinach z moim stratem wracam do brzdękania na gitarze mam pytanie o wzmacniacz i parę bajerów. Niestety sprzęt domowy jaki mam do muzykowania obecnie to 16letnia Laboga LR-1 (jak ktoś chętny mogę odsprzedać :)), a z tego co od kilku dni przeglądam obecnie można za dość nie duże pieniądze sprawić sobie małe combo lampowe (np. VOX AC24TV). I właśnie bo obejrzeniu oferowanych sprzętów wydaje mi się że ten mały lampiak do mieszkania w bloku będzie w sam raz choć wcześniej zastanawiałem się nad czym w stylu małego fendera frontmena ale stwierdziłem że mocy mi nie potrzeba gdyż nie zamierzam koncertować ani grać z zespołem, a wole postawić na lepsze brzmienie. I własnie moje pytanie do Was czy moje rozumowanie jest poprawne i podzielacie mój wybór co do wzmacniacza :)

Kolejna sprawa że również moim małym marzeniem było zawszę posiadać i spróbować zmontować własny pedalboard, na początek mam tuner ibaneza lu-20 oraz kostkę boss bd-2. Moje główne kolejne pytania to czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym piecykiem oraz czy jest sens dopalać go z kostki, a także to że piec nie ma reverbu więc prosiłbym o jakąś sugestię czy jako kolejny efekt w pierwszej kolejności dołożyć kostkę reverbu czy może jakiś sam delay wystarczy oraz jaki model polecacie ? (oczywiście aby brzmialo Vintage :)). Będe chciał też wyposażyć moją podłogę w bramkę szumów boss, gdyż nie ma w piecyku pętli a ten efekt bossa ma więc efekty modulacyjne mógłbym wpiąć w bramce w pętle.

Jakby ktoś miał jakieś przemyślenia lud doświadczenia z tym wzmakiem to czekam na jakieś informację.

Pozdrawiam,
rocken
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » września 22, 2010, 10:49 pm

chodzi o wzmaczniacz AC4TV :) a grać będę blues i blues/rock oczywiście :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » września 27, 2010, 11:17 pm

Mam jeszcze pytanie miał ktoś doczynienia z tymi delayami i mógłby coś opisać czy warto ?

1) Analog delay arteca
2) Biyang AD10 Delay
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości