Brumienie - problem z masą

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Brumienie - problem z masą

Postautor: pkr » sierpnia 26, 2010, 1:07 pm

Witam,

Moja gitara (Ibanez Les Paul Custom '77) ma najprawdopodobniej jakiś problem z masą. Wiosło brumi :| Brumienie ustaje przy dotknięciu mostka/metalowej części potencjometrów/metalowej części przełącznika. Wzmacniacz jest uziemiony na 100%. Gitara brumi też, gdy podłączam się do karty dźwiękowej przy komputerze (Lexicon Alpha + słuchawki) - na innych gitarach ani karta, ani piec nie brumi. Poprzedni właściciel Ibaneza wymieniał mostek - możliwe że coś tam się odlutowało. Niestety dostęp do tych części jest jakiś trochę trudny. Nie chcę tego rozkręcać sam - wolałbym tutaj zatrudnić fachowca. Czy mogę przy pomocy jakiś przyrządów mierniczych (jakieś tam mam w domu) sprawdzić, który element dokładnie padł? trochę bym się uspokoił jakbym wiedział co dokładnie padło.. Może jest jakiś "domowy" sposób na ten problem?
pkr
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: sierpnia 2, 2009, 10:46 pm
Lokalizacja: Toruń

Postautor: mariooo » sierpnia 31, 2010, 9:52 am

Jeśli jesteś z Torunia to polecam się skontaktować z panem Adamem Lewickim z Inowrocławia. Jest lutnikiem, jeśli do niego zadzwonisz i wytłumaczysz mu co się dzieje to powinien ci pomóc. Telefon i adres na pewno znajdziesz w Internecie.
mariooo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: listopada 7, 2008, 7:51 pm
Lokalizacja: Toruń

Postautor: mick64 » września 13, 2010, 8:40 pm

witam.mialem podobny problem w ibanezie roadstar 2,wymienilem gniazdo i polutowalem od nowa wszystkie polaczenia zwracajac uwage na mase.brumienie ustapilo.schematy sa na stronie:www.guitarelectronic.com.pozdrawiam.
blues is power
mick64
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: grudnia 11, 2009, 10:13 pm
Lokalizacja: uk


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości