Jaki Pickup do strata

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Jaki Pickup do strata

Postautor: andrzej-blues » sierpnia 15, 2010, 5:19 pm

witam--mam strata z 3x lace sensor neck --blue midle-gold bridge-red--
chcialbym srodkowego Golda --wydaje sie najsłabszym ogniwem --zamienic na jakiś bardziej klasycznie brzmiący lub minihamba typu DImarzio virtual vintage solo--co byśćie polecili---co powinno spasować-
uwentualnie jakieś inne rozwiązanie--blue i reda chcę zostawić
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: mizer » sierpnia 16, 2010, 9:14 am

Silver Lace Sensor
mizer
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: lipca 2, 2005, 11:03 am

Postautor: boogieman » sierpnia 16, 2010, 10:03 pm

Rio Grande Vintage Tallboy
Awatar użytkownika
boogieman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:13 am
Lokalizacja: Lubin

Postautor: el.guitar » sierpnia 17, 2010, 11:35 am

andrzej-blues, miałem podobny zestaw, tylko z dualem (blue-gold-double red) i też myślałem, że gold jest najsłabszym ogniwem, że nie brzmi jak rasowy singiel. Raz jednak zagrałem na wiośle w układzie 3xgold i zmieniłem zdanie.

Gold jest świetny i daje fantastyczną szklankę, tylko pozycja środkowa jest nie najszczęśliwsza. Ten pickup dobrze brzmi w 2. i 4. pozycji (połączenia 2xgold neck&middle oraz middle&bridge). Drugi problem to stosunkowo słaby sygnał w porównaniu z redem.

Postanowiłem więc zamiast wyrzucać golda... wstawić drugiego. Mam teraz układ blue-gold-gold/red (gold i red zamontowane w miejsce humbackera). Mam więc dwa światy brzmienia "humbackerowe" reda i blue oraz szklankę w pozycji middle&bridge (2xgold).

Mnie to odpowiada. Nie daję Ci tu konkretnej rady, oczywiście, tylko zachęcam do eksperymentów, oraz dania szansy LS gold. Ten sensor to już klasyka - nie podoba się każdemu, jednak tacy goście jak Clapton czy Buddy Guy wiedzą co dobre... Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: el.guitar » sierpnia 21, 2010, 7:13 pm

Możesz też wypróbować inne "sensory". Wspomniany Silver, ale także Light Blue, Burgundy, Purple, Emerald. Opisy poszczególnych "kolorów" na stronie producenta.

Nie sugeruj się tym, że przy niektórych pickupach jest napisane "do pozycji bridge" - red ma tak wysoki output, że każdy inny przetwornik Lace będzie słabszy od niego, więc nada się w środek.

Osobiście najchętniej wypróbowałbym do konfiguracji neck-blue, bridge-red Lace Sensor-Purple. Wydaje się, że jego rezystancja jest lepiej dopasowana, więc powinien mieć odpowiednio wysoki sygnał, a jednocześnie wg producenta ma brzmieć jak "overwound single coil", więc może być dobrym uzupełnieniem palety brzmień blue/red.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości