zasilacz do Digitecha !!!

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

zasilacz do Digitecha !!!

Postautor: dyllek » lutego 20, 2010, 8:19 pm

właśnie padł mi zasilacz do do kombajnu Digitech RP350, Ktoś wie jaki zamiennik kupić ?

PS- jeśli łaska proszę o dokładne wskazówki (np firmę i model) bo podłączałem taki uniwersalny (na kilka wtyków) i wprawdzie efekt się aktywował to jednak gitara milczała :twisted:
dyllek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 60
Rejestracja: października 7, 2007, 3:59 pm

Postautor: el.guitar » lutego 20, 2010, 9:00 pm

Na obudowie masz wszystko napisane - wymagane napięcie, natężenie i polaryzacja. Musisz jeszcze tylko sprawdzić jaki jest rozmiar wtyczki (digitechy, jeśli dobrze pamiętam, mają wtyczkę z nieco grubszym bolcem w odróżnieniu od bossów etc.)

Zasilacz, który nie zadziałał, miał pewnie za mały amperaż. Efekty cyfrowe zwykle biorą sporo prądu (<1000mA).
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Ambroży_Kleks » lutego 21, 2010, 12:20 am

Znalazłem instrukcję na oficjalnej stronie Digitech'a i jest tam napisane, że ma być:

napięcie: 9 V AC
natężenie: 1,3 A

Nie znalazłem nic o polaryzacji, więc musisz zobaczyć jaki jest symbol, czy plus jest na zewnątrz, czy w środku.

Trochę mnie dziwi, że ma być napięcie przemienne, bo zazwyczaj jest stałe. A jaka wtyczka to nie wiem (są chyba dwa ich rodzaje).
" Je?li chcesz zmienia? ?wiat , to zacznij od siebie "
Awatar użytkownika
Ambroży_Kleks
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: marca 5, 2006, 9:26 pm
Lokalizacja: Ostatni Rezerwat Przyrody

Postautor: el.guitar » lutego 21, 2010, 12:48 am

W instrukcji nie jest napisane wprost jakie powinny być parametry zasilania, ale rzeczywiście wg rysunków na obudowie jest 9VAC, 1.3A, a więc dyllek musisz szukać zasilacza prądu przemiennego 9V o wydajności co najmniej 1300mA. Sprawdź jeszcze, czy rzeczywiście na obudowie masz napisane AC, czy morze DC.

Na allegro znalazłem coś takiego - powinien pasować.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: dyllek » lutego 21, 2010, 11:25 am

el.guitar Twoja propozycja z Allegro chyba się sprawdzi :D

niestety na obudowie tego oryginalnego nie ma polaryzacji ani AC czy DC

dzięki Panowie
dyllek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 60
Rejestracja: października 7, 2007, 3:59 pm

Postautor: el.guitar » lutego 21, 2010, 11:00 pm

Wg rysunku z instrukcji pod gniazdem zasilającym na obudowie efektu jest napisane 9VAC 1.3A. Sprawdź! Jeśli jest AC, to polaryzacja nie ma znaczenia - taki zasilacz ma tylko transformator (przekładnię z 230VAC na 9VAC, ew. układ impulsowy).
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 208 gości

cron