jaki piec do blues rocka?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 10, 2010, 10:24 am

A czyż nie po to sie pyta o radę, żeby zrobić po swojemu? :lol: :lol: :lol:
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: leszekblues » lutego 10, 2010, 3:51 pm

MOje poszukiwania sie na razie skonczyły
Domowy 5w jest ok choc przydałoby sie mniej mocy , bo te 5w to sasiadów wnerwic potrafi :D
POzdrawiam
leszekblues
 

Postautor: San » lutego 10, 2010, 5:00 pm

miałam kupić lampe, ale znalazla sie okazja za 500zł. za reszte dokupilam porzadny kabel (:
Awatar użytkownika
San
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: grudnia 28, 2009, 6:46 pm
Lokalizacja: stolyca

Postautor: leszekblues » lutego 10, 2010, 5:24 pm

No ja bym wolał gorszy kable a wzmak lampa chocby ten laney mały
leszekblues
 

Postautor: Jedi » lutego 10, 2010, 6:03 pm

No cóż czas pokaże czy to był błąd czy też nie. Ja za to kiedyś potrzebowałem coś do głośniejszego grania a kupiłem 5 wat lampy i teraz troszku żałuję no ale...
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Ambroży_Kleks » lutego 10, 2010, 10:24 pm

Gwoli ścisłości - to Fender Roc Pro 1000 nie jest tranzystorowy jak ktoś tu wspomniał, tylko hybrydowy. San - jeśli kupiłaś go za 500 zł i jest w dobrym stanie to musiała być MEGA okazja. Te wzmaki nie są już produkowane, ale pamiętam, że mniejsza jego wersja czyli Roc Pro 700 jak były produkowane nowa kosztowała około 1800 zł.
" Je?li chcesz zmienia? ?wiat , to zacznij od siebie "
Awatar użytkownika
Ambroży_Kleks
bluesman
bluesman
 
Posty: 224
Rejestracja: marca 5, 2006, 9:26 pm
Lokalizacja: Ostatni Rezerwat Przyrody

Postautor: leszekblues » lutego 10, 2010, 10:56 pm

Ambroży_Kleks pisze:Gwoli ścisłości - to Fender Roc Pro 1000 nie jest tranzystorowy jak ktoś tu wspomniał, tylko hybrydowy. San - jeśli kupiłaś go za 500 zł i jest w dobrym stanie to musiała być MEGA okazja. Te wzmaki nie są już produkowane, ale pamiętam, że mniejsza jego wersja czyli Roc Pro 700 jak były produkowane nowa kosztowała około 1800 zł.


Niewazne ze hybryda
Gra jak gra i ta lampa niestyety nic nie pomoże
Czysty jeszcze ok ale przester hmmmmm
No nie wazne po nim i tak bedzie nastepny wzmacniacz :wink:
To i tak mega wypas w porównaniu do tego na czym zaczynałem mój romans z gitarą hehehehe
Takze gratuluje i miłego oraz owocnego grania życzę
POzdrawiam
leszekblues
 

Postautor: el.guitar » lutego 10, 2010, 11:17 pm

Ja niestety nie miałem styczności ze wzmakami rock pro 700, ani 1000, choć rzeczywiście słyszałem o nich sporo dobrego. Niech Ci służy, San!

Hybryda? Dla mnie wzmacniacz, który ma jedną lampę w preampie i to do tego tylko w obwodzie kanału przesterowanego trudno nazwać hybrydowym. Lampa w tym piecu pewnie nawet nie pracuje przy normalnym (wysokim) napięciu i nie pełni funkcji stopnia wzmacniającego, a jedynie jest nieliniowym obcinaczem sygnału w pętli sprzężenia stopnia na tranzystorze lub układzie operacyjnym - tak to wygląda w większości tego typu konstrukcjach.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Maikl » lutego 12, 2010, 10:32 am

Lampa w tym piecu pewnie nawet nie pracuje przy normalnym (wysokim) napięciu i nie pełni funkcji stopnia wzmacniającego, a jedynie jest nieliniowym obcinaczem sygnału w pętli sprzężenia stopnia na tranzystorze lub układzie operacyjnym


Dodam tak od siebie, zupełnie nie na temat, że nie wiedziałem, że można w taki sposób mówić o czymś związanym z graniem muzyki.
To jest po polsku? :)
Tak to jest być technicznym ignorantem...

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Maikl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: stycznia 31, 2009, 1:58 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków

Postautor: przemak2 » lutego 12, 2010, 3:01 pm

Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: przemak2 » lutego 12, 2010, 3:02 pm

Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: el.guitar » lutego 12, 2010, 9:17 pm

przemak2, dzięki za schemat. Potwierdza się to co napisałem. Wzmacniacz SS z lampą w funkcji "lampki". ;) Nie zmienia to faktu, że wzmacniacz ten jest wysoko oceniany, jak na swoją klasę.

Zostawmy już ten temat... Przynajmniej do czasu, jak San, czy inny gitarulek nie będzie chciał/chciała zapytać o radę, żeby ją zignorować.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Bluesbart » lutego 13, 2010, 11:52 am

Bron boze nie chcialbym tu reklamowac tranzystowowego sprzetu, lampiaki sa bezdyskusyjne przeciez w szerokopojetym blues rocku ( jak i w praktycznie kazdym innym stylu gitarowym) ale nie moge sie powstrzymac zeby do tej beczki miodu nie wsadzic lyzki dziegciu: otoz wspomniany pseudohybrydowy Fender Rock Pro, ktory nawiasem mowiac mialem jakies 10 lat temu w wersji 700, to jeden z podstawowych wzmacniaczy Leszka Cichonskiego m.in. przy nagrywaniu plyty "Thanks Jimi" :D :!: No ale biorac pod uwage, ze Leszek glownie gra jednak na Vettcie (hehe) to juz nic nie dziwi... :) Oczywiscie to drobne wtracenie nie ma nikogo utwierdzac w przekonaniu, ze piece tranzystorowe sa super :)
Awatar użytkownika
Bluesbart
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: czerwca 28, 2005, 2:31 pm
Lokalizacja: Sweden

Postautor: przemak2 » lutego 13, 2010, 4:42 pm

No, BB King gra na piecu z nadmiarowa iloscia polprzewodnikow i bez ani jednej nawet lampy... Ale co On tam wie o bluesie ;)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: el.guitar » lutego 14, 2010, 10:51 am

;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości

cron