Fender Mex - warto?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Fender Mex - warto?

Postautor: Franky » grudnia 11, 2009, 9:36 am

Zamierzam dokupić sobie gitarkę z trzema singlami, czyli typ stratocaster. Niekoniecznie Fender, ale wiadomo byłby najlepszy. Jeszcze nie pora na oryginał made in USA więc szukam np. meksykańczyka. Znalazłem takiego:

http://www.allegro.pl/item842666614_fen ... drogo.html

Numer MN283027. Rocznik podobno 1994, Kupiony w Kanadzie (to akurat chyba nie ma większego znaczenia :)).
Nie jestem niestety fachowcem w dziedzinie fenderów, a z lektury postów wiem że znawców tego tematu tutaj nie brakuje.
Proszę zatem o radę. Czy warto zainteresować się tą gitarką? Czy rocznik 1994 jest w przypadku meksykańców dobry czy kiepski? Może jakieś inne cenne wskazówki...
Pozdrawiam
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: el.guitar » grudnia 11, 2009, 10:31 am

Widzę, że strata też chcesz mieć białego do kompletu... ;)
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: dzetro » grudnia 11, 2009, 10:37 am

Za te kase bym sie nie wahal, jesli jest ponad 10 lat stara to bedzie juz ladnie zagrana, w kazdym przypadku idealnie poprobowac a najlepiej zabrac kogos s american stratem i uslyszys roznice ktora moze byc nie wielka bo podstawa gry jest w rekach. :D
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: leszekblues » grudnia 11, 2009, 4:29 pm

Naprade made in usa nie jest zadnym miernikiem jakosci w w współczenych Fenderach ani z lat 90-tych
p.s.
Dzetro POzdrówka
leszekblues
 

Postautor: przemak2 » grudnia 11, 2009, 8:47 pm

Pomijajac to, ze ten strat jest brzydki ;) to koniecznie trzeba wziac go do reki, bo cena jest atralcyjna, za to nie wierze w powody "wyjazd, chora ciotka, pogrzeb babki". IMO niewazne, gdzie gitara zostala wyprodukowana, jezeli lezy w rece i brzmi, to brac. Ten strat jest stary, wiec jak cos mialo sie popsuc, to sie popsulo. Ale brzydki jest ;)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Franky » grudnia 11, 2009, 9:36 pm

Mariusz tak na prawdę to chciałem strata "w kolorze drewna" czyli tylko polakierowanego lakierem bezbarwnym.
O na przykład takie cóś:

http://www.allegro.pl/item835898035_iba ... ntage.html

Tak całkiem przypadkiem wpadł mi w oko ten biały hehe i rzeczywiście dokładnie do kompletu...
Raczej nie chcę czarnego bo ten kolor gitar "od maleńkości" mi nie pasił...
Zależy mi natomiast na takiej podstrunnicy jak ta w tym "brzydalu" ;).
Gitara mieszka 220 km ode mnie więc nie dam rady porównywać jej ze stratem USA. Hmmm pewnie tylko wchodzi w grę pogranie sobie przed zakupem.
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 11, 2009, 11:54 pm

a numer MN2.... oznacza że gita jest z '92. ale to tylko na plus :)
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: dzetro » grudnia 12, 2009, 9:59 am

Jesli ci gitara wydaje sie brzydka, wystarczy zmienic pickguard i pokrywy pickupow za biale i gitara bedzie wygladac "standardowo"
Leszek, tez pozdrawiam.
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 339 gości

cron