GIBSON MINI HUMBUCKER - montaż

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

GIBSON MINI HUMBUCKER - montaż

Postautor: blueswan » października 17, 2009, 9:23 am

Chciałbym w moim Les Paulu zamontować przystawki Gibson Mini Humbucker. W gitarze mam zamontowane pickupy standardowych rozmiarów. Czy można zamontować w ich miejsce Mini Humbuckery i nie zostanie żadna "szpara" po większym pickupie? Może ktoś wymieniał już w ten sposób przystawki?
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: krienai » listopada 2, 2009, 10:47 am

Witam

Raczej się nie uda. Z tego co widziałem to mozliwa jest zamiana P-90-tek na minihumbuckery lub odwrotnie tak jak możliwy jest montaż P-90-tek w obudowie humbuckera w miejsce humbuckera (wtedy zowią się P-94 chyba) ale minihumbuckery są... mini :) i nie dadzą się bezpośrednio przełożyć. Moja rada to spróbować zrobić sobie taką szerszą ramkę do minihumbuckerów, chyba że można gdzies takową ramkę dostać.

Pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: blueswan » listopada 2, 2009, 4:11 pm

Dzięki serdeczne za poradę.
Chyba skończy się na tym, że zrezygnuję z Mini Humbuckerów i zamontuję P-94. Pozbędę się problemów z montażem bo takiej szerszej ramki, o której piszesz nigdzie nie spotkałem.
Pozdrawiam.
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: krienai » listopada 2, 2009, 4:38 pm

Nie rezygnowałbym tak szybko :) mini humbuckery mają super brzmienie (chociaż P90 też są genialne). Proponuje kupić dwa kawałki aluminium o wymiarach odpowiadających wymiarom ramek humbuckerów(nie powinno to być ani drogie ani trudne do zdobycia) i wyciąć samemu otworki na pickupy. Potem tylko wypolerować albo dać do polerowania i unikalna gitara gotowa :) Zapewniam, że wielka frajda jak już to wszystko się poskłada do kupy :) no i brzmienie Les Paul Deluxe :) a wygląd zupełnie niespotykany :)

Pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: blueswan » listopada 2, 2009, 9:47 pm

Myślę, myślę, kombinuję... i chyba przekonałeś mnie :D Spróbuję powalczyć z Mini Humbuckerami. Ale dopiero na początku przyszłego roku, niestety. Finanse na razie nie pozwalają. Nie omieszkam przedstawić ci (na zdjęciach) efektów wizualnych i - jak się uda - dźwiękowych :)

Pozdrawiam
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am

Postautor: krienai » listopada 4, 2009, 3:43 pm

No to super :) Polecam minihumbuckery Seymoura Duncana - trochę kosztują, chociaż oryginalne gibsonowskie wcale nie są tańsze. Pamiętaj też, że są dwa rodzaje - te z Les Pauli Deluxe (takie z nabiegunnikami na zewnątrz) i te z Firebirdów (na puszkach gładkie). Te deluxowe to są faktycznie humbuckery z dwoma magnesami obok siebie tylko w wersji mini natomiast te firebirdowskie mają magnesy jeden nad drugim czyli prawie single tylko z eliminacją szumów. Ja mam Seymoura SM-1 w pozycji neck i brzmi bluesowo 8) (w samoróbce telecasterowskiej)

Pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 7, 2010, 12:36 pm

A są jakieś przetworniki w rozmiarze normalnego humbuckera o brzmieniu bardzo zbliżonym do Gibsonowskich Mini Humbuckerów?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Jedi » kwietnia 13, 2010, 4:38 pm

Nie za bardzo, ale możesz poprosić kogoś o wykonanie kopii.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości

cron