PEDALBOARD sposoby montażu efektów

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

PEDALBOARD sposoby montażu efektów

Postautor: Dibox » września 12, 2009, 1:58 pm

Właśnie zanabyłem profesjonalny case pedalboard na kosteczki. Ciekawj jestem jakie macie sposoby na montowanie kanapek (rzepy odpadają). W pierwszym swoim casie zastosowałem małe prostokątne "podkładki" i wkręcałem się bezpośrednio w sklejkę. Wyglądało to dziwnie ale kanapeczki były zawsze na miejscu. Jak pisałem wcześniej rzepy odpadają - zawsze któraś kanapka odpadała. Zatem jakie macie patenty na stały montaż efektów?

Jak prowadzicie kable sygnałowe i zasilające? Czy idą w jakimś korycie kablowym czy nie?
Dibox
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: września 12, 2009, 6:41 am

Postautor: el.guitar » września 13, 2009, 1:05 pm

Hej!

Ja mam efekty przyklejone dwustronną taśmą (najlepsza jest taka czarna ze sklepów motoryzacyjnych). Dwa kilkucentymetrowe paski taśmy pod efekt i na podłogę. Jeśli podłoga jest gładka, np. z laminowanej sklejki, to trzyma tak, że za Chiny Ludowe się nie urwie (test: mogę podnieść cały pedalboard z 6 kostkami, zasilaczami i kaczką, łapiąc za którąś kostkę - ani drgnie!).

Jak trzeba urwać, to wsuwamy nóż pod efekt, żeby pokiereszować taśmę (ma ok. 2 mm grubości), dajemy nowy kawałek taśmy i przyklejamy w inne miejsce, lub za pomocą szczotki i wody z mydłem usuwamy resztki taśmy i efekt jak nowy. ;)

Ale najlepszy patent mam z kaczką. Jestem szczęśliwym posiadaczem G-lab wowee-wah. Tu producent pomyślał o montażu. Dolna pokrywa efektu jest z grubej płyty stalowej (na oko ze 3 mm) i w dwóch miejscach są nagwintowane otwory M3. Wystarczy więc przewiercić podłogę i przykręcić od spodu śrubami. Rozwiązanie najsolidniejsze z możliwych. Ukłony dla Polskiej Myśli Technicznej!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: Dibox » września 13, 2009, 8:20 pm

Cześć, ja mam spod casea pokryty welurem. Więc taśma chyba odpada
Dibox
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: września 12, 2009, 6:41 am

Postautor: Ernie » września 14, 2009, 10:13 am

Też mm welur. Mam w pedalboardzie kilka kostek (w tym Bossy, ehx, mxr i kakę Dunlopa). Wszystko mocuję tak i nigdy nie odpadło: taśma dwustronna pod kostkę, na to rzepy szerokie z pasmanterii (3 cm obok sibie lub jeden szrszy), przyklejone na całej powierzchni spodu kostki. W niektórych np. w kaczce odkręciłem nóżki. Następnie to przyciskam do weluru i gra na 100%. Z tego rzepa to potrzebna tylko ta twarda część, bo tę drugą zastępuje welur skrzyni. Można kupić gotowe rzepy z klejem, ale moja wersja jest duuuużo tańsza. 1 metr ok. 2-4 zł. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: leszekblues » września 14, 2009, 10:54 am

Dibox poszedłes w najwłaciwszą strone
Zadne welury kocyki
Zawsze jakos bedzie sie to przesuwac
PRzykrecanie i tyle
Jesli masz za cienka sklejke trto włóz w podłoge drugą i do nich przykecaj efekty
MOzna tez powiercic i kable piscic pod podłagą , ale to zalezy od posiadanych kabli
Jesli masz nielutowalne lava cable george ls itp to nadaj sie jak najbardziej
Jelsi nie chce tracic czasu na wycinanie blaszek i wiercenie tego potem szlifowanie kup łancuch rowerowy rozbierz na czesci pierwsze i masz fajne blaszki tanim kosztem
SPrawdzone przetestowane

POzdro
leszekblues
 

Postautor: Ernie » września 14, 2009, 12:08 pm

Ja mam paco i ma firmowo wklejoną wykładzinę. Podałem mój patent, dla mnie ideał przy odpowiedniej staranności i materiałach. Zrobisz Diboxie, co uznasz za lepsze. Nawet jakość tego koca, wykładziny jest ważna. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: leszekblues » września 14, 2009, 12:28 pm

I ciężar efektów itp
leszekblues
 

Postautor: Ernie » września 14, 2009, 12:44 pm

Właśnie! Kaczka i big muff to jest wyzwanie! :wink:
U mnie wytrzymuje. Powodzenia kolego!
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: Dibox » września 14, 2009, 12:45 pm

Łańcuch - fajny patent, tylko trzeba go wykąpać z tego smaru ;-)
Dibox
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: września 12, 2009, 6:41 am

Postautor: leszekblues » września 14, 2009, 12:52 pm

MOzna kupic bez smaru tez - nowe
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » września 14, 2009, 12:53 pm

Ernie pisze:Właśnie! Kaczka i big muff to jest wyzwanie! :wink:
U mnie wytrzymuje. Powodzenia kolego!

4 aluminiowe blaszki i po problemie zero przsuwania decha moze jezdzic w aucie do góry nogami :D
leszekblues
 

Postautor: Dibox » września 15, 2009, 7:44 am

Dzięki za rady. Ok załóżmy że temat mamy ogarnięty. Pozostaje jeszcze kwestia:
1. rozprowadzenia kabli sygnałowych - ja planuję położyć miniaturowe korytka odseparowane od kabla zasilającego np z aluminium - pewnego rodzaju ekran.
2. rozprowadzenia kabli zasilających. I tutaj zdaje się że profesjonalnie będzie włożyć do skrzynki rozgałęziacz 230V i dopiero z tego zasilać kanapeczki

A jak jest w Waszych pedalboardach?
Hey, just have a look that i found managed forex trading
Dibox
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: września 12, 2009, 6:41 am

Postautor: leszekblues » września 15, 2009, 9:46 am

PUnkt 1-szy w zasadzie zbedny DObre kable sygnałowe dobry zasilacz
Mam pospinane razem kable sygnałowe z zasilajacymi efekty i jest cicho
Kabel w sobie ma juz ekran wiec ...nie widziałem w pedalboardaqch zeby ktos takie rzeczy robił
PUnkt2-zasilaj efekty KAZDY ODOBNO NIE SZEREGOWO
leszekblues
 


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości