Jaki Tranzystor

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Jaki Tranzystor

Postautor: andrzej-blues » sierpnia 22, 2009, 6:36 pm

witam
raczej nie stac mnie na porządną Lampę --w tej chwili gram na dobrym (jak dla mnie) przesterze lampowym gitara na hamakach PRS dragon II i raczej marnawym tranzystorze ( marshall MG 100 )-- ale brzmi to jak dla mnie ( i nie tylko) naprawde fajnie--ten przester zmienił dużo (blackstar)--chcialbym kupic dobry tranzystor koniecznie z boostem coby juz nic wiecej nie podpinac----jakie macie doswiadczenia --co by bylo najlepsze--co myslicie np o hybrydzie marshall valvestate---
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: el.guitar » sierpnia 23, 2009, 9:57 am

Podstawowe pytanie: ile chcesz (możesz) wydać?

Czy myślisz o piecu używanym, czy interesują cię tylko nowe?

No i jakiej mocy potrzebujesz?

Najlepszy tranzystor na jakim grałem to Tech21 Treadmark 60 kombo 4x10", ale jego cena raczej porównywalna z lampami.
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: andrzej-blues » sierpnia 23, 2009, 10:54 am

w gre wchodzi do 2 tys, moc najlepiej 80-100W ale jest to uzaleznione od mozliwoscuie cleanu danego wzmaka-- przester wiadomo ładny i na 30 W sie wyciagnie ale moj Marshall MG 100 mimo ponoc 100W ma marny clean--dodatkowo wiadomo-- z singla o clean raczej łatwo z hamba to juz chyba nie kazdy wzmak poradzi-- po prostu chce sie zorientowac w czym szukac- jakie sš doswiadczenia---wiadomo musze ograc ale chcialbym zeby kupic cos na dłużej--trafic celnie- slyszalem ze niektóe Vox-y terz podobno Custom Quad --moze byc uzywany lub nowy tranzystor lub chybryda ale niech bedzie znacznie lepszy od mojego MG który ma marny clean---o do bluesa i tp. clean b. ważny--coby nie mulił ale troche dobrego dolu miał
andrzej-blues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 98
Rejestracja: września 27, 2008, 7:27 pm
Lokalizacja: wieliczka

Postautor: el.guitar » sierpnia 23, 2009, 12:17 pm

Znalazłem na allegro coś takiego
160 W, 2x12", a w fenderze z cleanem nie powinno być problemu. W dodatku "prawie nówka" z gwarancją z 2 tys. Nigdy na czymś takim nie grałem, ale sam bym się zainteresował. Masz go nawet niedaleko, bo w Nowym Sączu, możesz więc ograć.

kolejna ciekawa opcja - 100 W, dobra marka, 4 kanały i dodatkowo efekty.

Za te pieniądze kupisz też np. Vox'a AD 100 VT
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: micik » września 16, 2009, 7:13 pm

andrzej-blues pisze: dodatkowo wiadomo-- z singla o clean raczej łatwo z hamba to juz chyba nie kazdy wzmak poradzi--

Witam! Główną przyczyna tego jest sam humbakier, ponieważ przy łączeniu cewek szeregowo wzrasta indukcyjność, a co za tym idzie zmniejsza się przenoszenie wyższych częstotliwości, czyli następuje ich tłumienie, dla tego singiel, zawsze lepiej odtwarza czystą solówkę, niżeli humbaki er. Ale i same wzmacniacze też mają wiele do życzenia w tej kwestii.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony września 18, 2009, 8:24 pm przez micik, łącznie zmieniany 3 razy
micik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: września 16, 2007, 8:12 pm

Postautor: Tomek D. » września 16, 2009, 11:09 pm

micik pisze:...Tor sygnałowy tych dwóch kanałów trzeba połączyć w szereg, to znaczy wyjście jednego, podłączyć do wyjścia drugiego, oczywiście kablem ekranowanym. W tedy zostanie wam jedno wejście i jedno wyjście...


Chyba wkradł się drobny błąd. Łącząc, tak jak napisałeś, zostają dwa wejścia.
Jeżeli łączymy oba korektory szeregowo to wyjście pierwszego łączymy z wejściem drugiego.
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości

cron