Czym podbijać?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Czym podbijać?

Postautor: borszysz » czerwca 16, 2009, 11:45 am

Witam. Takie zapytanie poglądowe mam.
Mianowicie, mam ja sobie Bossa BD2 i podbijam go Ibanezem TS9DX (tzw. Turbo TubeScreamerem) mającym sporo lat już za sobą. I tak sobie podbijam go podbijam tym jebanezem i jakoś z każdym użyciem coraz mniej mi się to podbicie podoba. Rozumiem, że to klasyka itp, ale no coraz mniej mnie to satysfakcjonuje. Czym jeszcze można spróbować skutecznie się na solówki podbić?
Rozważam Marshalla Bluesbrakera (BB2), zwykłą TS9, TS808 jakbym gdzieś znalazł do ogrania też bym chętnie spróbował i na tym moje pomysły się kończą. Poratujcie;)
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Matragon » czerwca 16, 2009, 11:55 am

moja propozycja brzmi : WOBO - BUFFER / BOOSTER
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: borszysz » czerwca 16, 2009, 12:22 pm

Ciekawe, ale nigdzie nie moge znaleźć żadnych próbek nawet.
Korzystasz z tego przypadkiem?
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: michall » czerwca 16, 2009, 12:51 pm

Osobiście od niedawna używam MXR Micro Amp i naprawdę mogę ten booster polecić. Świetnie się sprawdza, przy czym gołym uchem naprawdę nie można usłyszeć żadnych zniekształceń, barwa wciąż zostaje naturalna. Zdecydowanie na rynku znaleźć można znacznie lepsze boostery, aczkolwiek cena Micro Ampa jest baaaaardzo zadowalająca i moim zdaniem stosunek ceny do jakości jest tutaj bardzo zadowalający. Swojego kupiłem nowego za 250 zł. Efekt jest baaardzo prosty w użytkowaniu, co widać na pierwszy rzut oka. Do dyzpozycji mamy w nim tylko jedną gałke - gain. Jeśli natomiast dysponujesz większa gotówką to polecam Xotic RC Booster - efekt znacznie bardziej rozbudowany, co oczywiście wiąże się ze znacznie większymi kosztami (około 700 zł) . Kilka razy miałem przyjemność bawić się tą zabawką, coś pięknego... :) Bardzo czuły na wszelkie niuanse artykulacyjne, nadaje brzmieniu większej wyrazistości, ponadto dodaje ogromnego kopa, aż palce sam odrywają się od progów :lol:
Nie mniej jednak, jeśli nie chcesz wydać za dużo kasy, to polecam MXR'a.
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Matragon » czerwca 16, 2009, 12:53 pm

borszysz pisze:Ciekawe, ale nigdzie nie moge znaleźć żadnych próbek nawet.
Korzystasz z tego przypadkiem?


korzystam ... :) polecam !

http://www.woboge.com/effects_pl.html
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Turgon » czerwca 16, 2009, 2:39 pm

OCD :P!
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: borszysz » czerwca 16, 2009, 4:20 pm

Tego MXRa, zeby ograc bede musiał sie wybrac do znienawidzonego przeze mnie sklepu z sieci rn'r w Katowicach ehhh.... ;)
Wobo kurcze ograłbym bardzo chętnie, ale w żadnym z okolicznych muzycznych go nie mają...
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Vial » czerwca 16, 2009, 4:41 pm

Podobne jak michall polecę Ci Xotic RC Boostera- sam używam od paru miesięcy i to bez wątpienia najlepsza rzecz w moim łańcuchu efektów. Bardzo czuły, z dobrą korekcją i co najważniejsze umożliwia rzeczywiście 'czyste' podbicie (jak sama nazwa wskazuje- RC to "really clean"). Co prawda oryginał kosztuje 700zł, ale u dobrego elektronika możesz dostać 'składaka' pierwsza klasa za o wiele mniej. Mój robiony na zamówienie kosztował 140zł i założę się że nie ustępuje niczym oryginałowi (no, może poza logiem Xotic na obudowie :P).
A w jaki sposób chcesz podbijać tego Bossa? RC booster doda mu więcej 'jaj', poprawi charakter. Natomiast jeśli chcesz dodać trochę więcej czystego gainu do szybkich solówek to bardziej nada się do tego TS9 ustawiony między godziną 2 i 3.
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek

Postautor: Matragon » czerwca 16, 2009, 4:45 pm

borszysz pisze:Wobo kurcze ograłbym bardzo chętnie, ale w żadnym z okolicznych muzycznych go nie mają...


no tak ... bo to customowa manufaktura ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: borszysz » czerwca 16, 2009, 8:35 pm

Generalnie to najbardziej zalezy mi na podbiciu głośności i dodaniu odrobiny gainu, bo nie gramy czystego, klasycznego bluesiora, raczej rock-bluesowo niż blues-rockowo do muzyki podchodzimy, więc coś do tego typu grania by się przydało. TS9DX przy satysfakcjonującym mnie poziomie głośności i zerowym poziomie gainu robi mi straszne mięcho, co jest przesadą niestety...
Piec jaki mam do dyspozycji wybitnie szałowy nie jest, jest to raczej przejściówka przed docelowym wzmakiem na który sukcesywnie sobie odkładam, więc muszę wydobyć maksimum brzmienia z kostek. Więc musze znaleźć coś co doda mi mocy w głośnikach i odrobine da podrosnąć pazurkom, ale bez przesady:)
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Matragon » czerwca 16, 2009, 8:43 pm

borszysz pisze:Generalnie to najbardziej zalezy mi na podbiciu głośności i dodaniu odrobiny gainu, bo nie gramy czystego, klasycznego bluesiora, raczej rock-bluesowo niż blues-rockowo do muzyki podchodzimy, więc coś do tego typu grania by się przydało. TS9DX przy satysfakcjonującym mnie poziomie głośności i zerowym poziomie gainu robi mi straszne mięcho, co jest przesadą niestety...
Piec jaki mam do dyspozycji wybitnie szałowy nie jest, jest to raczej przejściówka przed docelowym wzmakiem na który sukcesywnie sobie odkładam, więc muszę wydobyć maksimum brzmienia z kostek. Więc musze znaleźć coś co doda mi mocy w głośnikach i odrobine da podrosnąć pazurkom, ale bez przesady:)


no to bezapelacyjnie WOBO - to jest dokładnie to !!!
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: leszekblues » czerwca 16, 2009, 11:59 pm

Ehhh
Temat , w który chyba nie warto wchodzic .
Rzeka :D
NO chyba, ze człowiek chce wpasc w maliny to nie ma sprawy :)
NIma regół .Nie wszystkie zabawki ze wszystkimi grają moim zdaniem .W ciemno cos polecic trudno.
RC można wyrwac za 5,5 stóy tylko trzeba polować
http://aukcja.onet.pl/search.php?from_f ... text&buy=0

ZE swej strony moge polecic eq i booster wjednym
POgadaj moze Ci zrobią, co prawda powstała jedna sztuka , mam ją i jest miazga.Pewnie jest do zrobienia
http://www.herby.kielce.pl/~piter/hexen ... e&l=efekty
RC nie miałem , ale np xotic ac ustawiony jako booster wg nie działa
Niektórzy wola boostery wpinan e po przsterach ( pasmo najwikszych brudów przesteru jest wzmacniane przez booster , wole boostery przed przesterem)

Michał widze ze WOBO CI przypasował :wink:
leszekblues
 

Postautor: Matragon » czerwca 17, 2009, 6:25 am

leszekblues pisze:Michał widze ze WOBO CI przypasował :wink:


zdecydowanie tak :)

mam w planach jeszcze zamówić u nich looper -
ale taki specjalnie pode mnie robiony ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: borszysz » czerwca 17, 2009, 7:07 am

Leszek masz racje, temat rzeka.
Ja aktualnie mam tego jebanezka po przesterze wpiętego, ale każdą kostke wklejałem gdzie sie da, żeby sprawdzić jak najlepiej będzie gadało;)

I Twoja propozycja też jest do rozważenia, bo szczerze powiedziawszy też myślałem nad robionym boosterem, żeby sie nie ograniczać do tego co seryjnie wychodzi jak mały fiat. A jak to cenowo wyszło w Twoim przypadku?

Michał tym WOBO kusi, musiałbym go naprawdę gdzieś usłyszeć, nie masz może jakiś próbek?
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Matragon » czerwca 17, 2009, 8:49 am

borszysz pisze:myślałem nad robionym boosterem, żeby sie nie ograniczać do tego co seryjnie wychodzi jak mały fiat.


no to właśnie WOBO jest robione, a nie seryjne :)

borszysz pisze:Michał tym WOBO kusi, musiałbym go naprawdę gdzieś usłyszeć, nie masz może jakiś próbek?


hmmm - nie mam ... ale mogę Ci ponagrywać :)
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: leszekblues » czerwca 17, 2009, 8:51 am

Hexe kupiłem uzywkę.
Wobo tez jest ok
POzdórwka chłopaki
leszekblues
 

Postautor: borszysz » czerwca 17, 2009, 10:53 am

Matragon to jakbyś znalazł kiedyś chwilę to chętnie bym posłuchał jakiś próbek. Jak podbija głośność na przesterze i na czystym kanale.
Pozdrawiam!
Borszysz

M: wojtek@hoodooband.pl

www.HOODOOBAND.pl
Awatar użytkownika
borszysz
blueslover
blueslover
 
Posty: 619
Rejestracja: lipca 15, 2008, 3:40 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: leszekblues » czerwca 17, 2009, 11:00 am

Wobo dodaje sustainu na poczatku łancucha
Na koncu niby tylko volume, ale nie próbowałem
Ogólnie na początku podpiety pod gitare les paul uzysuje sie taki fajny niekonczacy sie sustain santanowy w skrajnym połozeniu
POtek o dziwo działa w drugą stone czyli max jest w lewo a nie w prawo :D
PRaktycznie kazdy przester z nim gada
Tyż fajna propozycja
Próbek nie nagram bo zawsze obiecuję cos i nie dotrzymuję słowa , także na mnie nie licz :( PRzebudowuje własnie podłogę wiec niestety nie mam czasu juz w ogóle.
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » czerwca 17, 2009, 2:10 pm

leszekblues
 

Postautor: michall » czerwca 18, 2009, 9:02 am

leszekblues pisze:http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=659218179
Zagadaj do Wojtka
POdobno dobry


Miałem okazję porównać z Micro Ampem MXR'a i jak dla mnie, to nie warto przepłacać, oprócz różnic wizualnych, czyli koloru puszki i innego napisu, nie dosłyszałem żadnej różnicy :lol:
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » czerwca 18, 2009, 7:08 pm

Vial pisze:Co prawda oryginał kosztuje 700zł, ale u dobrego elektronika możesz dostać 'składaka' pierwsza klasa za o wiele mniej. Mój robiony na zamówienie kosztował 140zł i założę się że nie ustępuje niczym oryginałowi (no, może poza logiem Xotic na obudowie :P).


nie lubię tak pisać ale, jeśli by nie ustępował, to oryginał też kosztowałby 140zł... a nie kosztuje. i jestem pewien że nie przepłaca się 500% za nazwę na obudowie...

ja osobiście też polecam RC Boostera - owszem jest to spory wydatek ale też uważam że poza kaczką fulltone'a, pieniądze jakie wydałem na Xotica to była jedna z moich najlepszych "kostkowych" inwestycji. jeśli chcesz trochę więcej brudu to AC Booster (RC znaczy rrili klin, a AC - olmost klin ;) ). nie grałem na AC ale sądząc po tym jak gada RC to można oba polecić z czystym sumieniem :)
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Jimmy » czerwca 18, 2009, 8:05 pm

Ja mam w petli takie cos jak Electro Harmonix LPB 1 i bardzo mi sie podoba brzmienie jakie uzyskuje tym efektem.

Recenzje (pogladowo) tutaj:
http://reviews.harmony-central.com/revi ... LPB-1/10/1
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

drobne OT - wartość logo

Postautor: druciki » czerwca 19, 2009, 9:47 am

fishbone pisze:nie lubię tak pisać ale, jeśli by nie ustępował, to oryginał też kosztowałby 140zł... a nie kosztuje. i jestem pewien że nie przepłaca się 500% za nazwę na obudowie...


Oj, nie wiesz, ile logo kosztuje....
Ale czasami można to wyliczyć:
W zeszłym roku Stevie Fryette (http://www.sfdamp.com) sprzedał swoją ponddwudziestoletnią markę VHT (http://www.vhtamp.com), więc VHT to teraz wyłącznie logo, tym bardziej, że nie sprzedał z logiem modeli swoich wzmacniaczy.
Teraz nowe VHT sprzedaje wzmacniacz Standard 12 ("kastom-srastom" jakby powiedział jeden z moich kolegów) za 1799$.
(http://www.vhtamp.com/vht-12s.html)
Jest to kopia układu Deluxe 5E3.
Taki sam (podejrzewam, że o wiele lepszy jakościowo) model, nie ukrywając w dodatku źródła inspiracji
sprzedaje mało znana firma SDG Vintage. Jest to Austin Tweed 5e3 Standard za 1150$.
(http://www.sdgvintage.com/amps/5e3/5e3.html)
Wartość logo VHT: 1799 - 1150 = 649$ - czyli więcej niż 2 tys. zł!
A w dodatku podzespoły i konstrukcja SDG sa wysokiej jakości (http://www.sdgvintage.com/amps/5e3/images/Large/inside.jpg)
VHT nawet nie próbuje się chwalić fotkami wnętrza chassis, zapewne nie dlatego, że tam jest "full wypas".
Więc jeszcze - oprócz różnicy w cenie jest DUUUUŻA różnica w kosztach elementów....

Sorka za OT, ale taka okazja, jak "gołe logo" na rynku rzadko się zdarza...
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: leszekblues » czerwca 19, 2009, 10:18 am

Gołe logo na ebayu w ilosci 2szt kupujesz za 6 $ :D
A tak na powaznie
POdoba mi sie za wyjatkiem obudowy
http://www.sdgvintage.com/amps/5e3/imag ... inside.jpg
Na marginesie .....
KIedy VHT ruszyło?
leszekblues
 

Postautor: druciki » czerwca 19, 2009, 10:32 am

leszekblues pisze:Gołe logo na ebayu w ilosci 2szt kupujesz za 6 $ :D
A tak na powaznie
POdoba mi sie za wyjatkiem obudowy
http://www.sdgvintage.com/amps/5e3/imag ... inside.jpg
Na marginesie .....
KIedy VHT ruszyło?

Zgłoś się do mnie zatem po VHT :D
Nie - nie wypali :( Nie robię na pcb :roll:

Wg informacji na http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2009/Apr/An_Interview_with_Steven_Fryette.aspx
"po 20. latach założyciel VHT Steve F. rozpoczął działalność pod własnym nazwiskiem.[...] Markę VHT sprzedał firmie AXL, achowując prawa do swoich patentów i produktów [...]"

Tropy doprowadziły mnie tu:
http://www.axlguitars.com/amps.html
http://www.axlguitars.com/aboutus.html
Jak widać - nie piodają adresu "lądowego", na nowych VHT są napisy, że zaprojektowano w USA,
wyprodukowano w Chinach.
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: scichol » października 18, 2009, 6:14 pm

Niewiem czy temat nadal aktualny ale ja dodam cos od siebie:
Przerobilem mase boosterow w swoim krotkim zyciu i nikt nie uwierzy na czym stanelo, mianowicie teraz sygnal podbijam efektem Danelectro Cool-cat ktory kosztowal mnie ok. 100 zl...Przebija on wszystko na czym dotychczas gralem : wszystkie bossy BD itp, itd...
Awatar użytkownika
scichol
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: lutego 9, 2009, 6:09 pm

Postautor: druciki » października 18, 2009, 6:51 pm

He he
Zapewne pod wplywem filmika na youtube <lol>
http://www.youtube.com/watch?v=VXxIp9CYnp8
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: el.guitar » października 18, 2009, 8:16 pm

A ja mogę z całego serca polecić Carl Martin Hot Drive'N'Boost.

To Takie dwa w jednym: overdrive i czysty booster i właśnie booster jest genialny. Podbijam nim wszystko - czysty kanał w piecu dla delikatnego chrunchu, przesterowany kanał do solowego brzmienia, inne overdrive'y w kostkach dla większej saturacji etc. Praktycznie do wszystkiego i może to subiektywne wrażenie, ale wszystko po podbiciu Martinem brzmi lepiej. ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
el.guitar
blueslover
blueslover
 
Posty: 757
Rejestracja: sierpnia 25, 2005, 7:04 pm
Lokalizacja: Dobrzyca (k.Pleszewa)

Postautor: leszekblues » października 19, 2009, 9:59 am

Tak w Carlu pierwsze co to własnie spodobał mi sie w opcji boost i zrobiłem wielkie woooooooow
No ale to juz historia :D
P.s.
Pewnie juz nieaktualne ale gdyby cos to WOBO mam na sprzedaz
leszekblues
 

Postautor: blueswan » października 22, 2009, 9:07 am

Z takich "dwa w jednym" polecam do przetestowania T-REX "Moller" Booster/Overdrive. Podbicie sygnału (booster) nie jest jednak przeźroczyste, ma swój charakter. Może jednak podpasuje...
Overdrive ma brzmienie trochę zbliżone do TS-9.
blueswan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 104
Rejestracja: maja 23, 2007, 10:21 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości

cron