gryf w stracie

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

gryf w stracie

Postautor: mmajewski » czerwca 8, 2009, 2:28 pm

Heja,
Takie pytanko.
Nie jestem jakis master jesli chodzi o serwisowanie gitar, ale zrobilem juz pare w swoim zyciu, ale z takim sie nie spotkalem jeszcze :)
Chodzi o to ze jak gryf jest prosty (dokrecony pret w gryfie) to brzecza mi na 9 progu struny g i d i tylko te o_O . Brzecza w sensie, po podpieciu do pieca bardzo to slychac.
Jak poluzuje pret na maxa to jest spore wygiecie ale struny juz nie brzecza jak ide przez piec.
Generalnie nie jest to straszne, tylko ze akcja mi sie podniosla dosyc znaczaco.

Prog do przebicia ?
mmajewski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: grudnia 24, 2008, 3:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomek D. » czerwca 8, 2009, 5:20 pm

Nie jestem jakis master jesli chodzi o serwisowanie gitar, ale zrobilem juz pare w swoim zyciu, ale z takim sie nie spotkalem jeszcze Smile

Chylę czoła, ja jeszcze żadnej nie zrobiłem...

Moim zdaniem może być potrzebny szlif progów.
Bardzo ważne: Pręt w gryfie nie służy do regulacji akcji strun !
Akcje strun reguluje się przy mostku, w stracie, oddzielnie dla każdej struny.
Proponowałbym najpierw poprawnie ustawić gryf, później ustawić mostek tak, żeby nie brzęczało. Jeżeli się nie da, to raczej potrzebny będzie szlif.

tutaj jest opis jak regulować gryf:
http://www.athensmusician.net/archive/2 ... ody1.shtml
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Turgon » czerwca 8, 2009, 5:34 pm

a nie przypadkiem próg do szlifu?
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: andrzej » czerwca 8, 2009, 8:36 pm

1.ustaw prosto gryf (ale sam gryf) np tym:
http://www.stewmac.com/shop/Fretting_su ... ml#details
2.sprawdz czy progi sa tez prosto;np tym
http://www.stewmac.com/shop/Fretting_su ... ml#details
3.potem sprawdzamy po 3 sasiednie progi;np tym
http://www.stewmac.com/shop/Fretting_su ... ml#details
Najwazniejszy jest punkt 1 bo prosty gryf a rowno lezace progi to dwie rozne sprawy.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Re: gryf w stracie

Postautor: Matragon » czerwca 9, 2009, 6:43 am

mmajewski pisze:Heja,
Takie pytanko.
Nie jestem jakis master jesli chodzi o serwisowanie gitar, ale zrobilem juz pare w swoim zyciu, ale z takim sie nie spotkalem jeszcze :)
Chodzi o to ze jak gryf jest prosty (dokrecony pret w gryfie) to brzecza mi na 9 progu struny g i d i tylko te o_O . Brzecza w sensie, po podpieciu do pieca bardzo to slychac.
Jak poluzuje pret na maxa to jest spore wygiecie ale struny juz nie brzecza jak ide przez piec.
Generalnie nie jest to straszne, tylko ze akcja mi sie podniosla dosyc znaczaco.

Prog do przebicia ?


Zrób tak :

Spakuj gitarę, podjedź na ul. Mehoffera (w Krakowie oczywiście) - i tam Ci już Robert Wydmański powie (za darmo) co tam brzęczy :) - A potem się dogadacie - jak to naprawić.
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: andrzej » czerwca 9, 2009, 8:29 am

Michał Worgacz pisze:
mmajewski pisze:Heja,
Takie pytanko.
Nie jestem jakis master jesli chodzi o serwisowanie gitar, ale zrobilem juz pare w swoim zyciu, ale z takim sie nie spotkalem jeszcze :)
Chodzi o to ze jak gryf jest prosty (dokrecony pret w gryfie) to brzecza mi na 9 progu struny g i d i tylko te o_O . Brzecza w sensie, po podpieciu do pieca bardzo to slychac.
Jak poluzuje pret na maxa to jest spore wygiecie ale struny juz nie brzecza jak ide przez piec.
Generalnie nie jest to straszne, tylko ze akcja mi sie podniosla dosyc znaczaco.

Prog do przebicia ?


Zrób tak :

Spakuj gitarę, podjedź na ul. Mehoffera (w Krakowie oczywiście) - i tam Ci już Robert Wydmański powie (za darmo) co tam brzęczy :) - A potem się dogadacie - jak to naprawić.
To najrozsadniejsze wyjscie.Powodzenia.
andrzej
blueslover
blueslover
 
Posty: 466
Rejestracja: kwietnia 2, 2007, 9:16 am
Lokalizacja: charzykowy

Postautor: leszekblues » czerwca 9, 2009, 10:37 am

Andrzej wie co mówi.
POzdro
Ostatnio zmieniony czerwca 12, 2009, 12:25 am przez leszekblues, łącznie zmieniany 1 raz
leszekblues
 

Postautor: mmajewski » czerwca 11, 2009, 12:27 pm

Dzieki za podpowiedzi :) Na pewno sie tam wybiore w takim razie.
mmajewski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: grudnia 24, 2008, 3:46 am
Lokalizacja: Kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości