searching for the blues...

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

searching for the blues...

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » kwietnia 15, 2009, 4:18 pm

właśnie jestem w trakcie "wiosennych porządków", tzn. przejrzałem swój sprzęt, coś sprzedałem, coś kupiłem, czekam na paczkę, będę próbował czy to co kupiłem jest lepsze od tego co sprzedałem...
i tak sobie pomyślałem (nic nowego nie wymyśliłem) że człowiek ciągle dąży do swojego brzmienia, zmienia zabawki, próbuje nowe, wraca do starych... i pewnie nigdy nie znajduje tego czego szuka - świętego graala :) ja jestem w takim stadium, że wydaje mi się iż tylko dopracowuję szczegóły, ale jak spojrzę z perspektywy czasu to w ciągu 2 lat wymieniłem cały sprzęt :)

zapraszam do opowiadania o tym co jak i kiedy mieliście, czego poszukujecie, a co wydało się kompletną porażką lub strzałem w dziesiątkę.

nie wiem czy wymienianie tego co przewinęło się przez nasze ręce ma sens, chociaż pewnie urozmaici dyskusję, ale niektórzy pewnie mają tego na koncie tyle że aż strach. mimo wszystko można wymieniać - fajnie czasem powspominać :)
pozdr


ps. Jogiemu dzięki za natchnienie do tytułu tematu :)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: leszekblues » kwietnia 17, 2009, 1:06 pm

Młody JJ wprowadził Cie w maliny.
Sam by cos napisał nie? :D
Fishbone -popełniłes plagiat z tym tytułem :P
leszekblues
 

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » kwietnia 17, 2009, 5:51 pm

leszku a może ty zaczniesz? wiem że też jesteś w trakcie wiosennych porządków :) do mnie przyszedł dziś rc booster. jestem po pierwszym ograniu w domu i jak na razie jest super. zobaczymy jak się sprawi live - za tydzień w piżtek i sobotę chrzest bojowy!

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: przemak2 » kwietnia 17, 2009, 6:38 pm

To moze ja? 8)

Bas kupiony w 1987, kompresor Boss CS2 chyba w 1988...
Wzmacniacz Fender Bassman 50 z paczka 2x15, Carvin R600 z paczka 1x15 zeby bylo latwiej nosic.

Jak widac juz znalazlem 8)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: leszekblues » kwietnia 23, 2009, 1:51 pm

fishbone pisze:leszku a może ty zaczniesz? wiem że też jesteś w trakcie wiosennych porządków :) do mnie przyszedł dziś rc booster. jestem po pierwszym ograniu w domu i jak na razie jest super. zobaczymy jak się sprawi live - za tydzień w piżtek i sobotę chrzest bojowy!


Ok może kiedyś who knows ... :wink: jak zepne razem pare pierdółek.
Z trójcy podstawowej Xotica Rc nie miałem przyjemnosci.Ciesze sie, ze Ci przypadł do gustu.Ja powróciłem do Ac Boostera , obok bb preampa.

Znajomy zrobił kopię fendera champa.Dwie lampy, jedna tylko gałka volume , małe to strasznie na 10" głosniku.Do domu powalająca zabawka.Jeden minus jednak głosne to diabelstwo chyba ma to 15 w albo 7w nie pamietam.NIemniej to mój nowy obiekt westchnień. :D POmarzyc warto. :D

Zrobił takze gitare !!!! Jestem powalony jej stratowatiscia.Do funky rewelacja.Gada z dechy ,jest to cos koło strata ale z klejonym gryfem.Cała jesion , nakładka jedynie z dosc nietypowego drewna bo z dębu.PIękny sustain i tłangowatosc.NIemniej jak na pierwsza w zyciu gitarę to tez bym chciał tak umiec :D

MOje marzenia to jeszcze UNI-Vibe PE i chyba wszystko.Jedzie do mnie jeszxze Wampler Ectasy i nic do szczescia mi nie potrzebne prócz jakiegos wiosła.Cos w kazdym badz razie stratowatego połaczonego z lespolowatoscia.Jakis TOm Anderson lub typowo stratowaty Shure.Reszta to tylko grac , nie gadac.
NIedługo bede pare overdiverów wyprzedawał zapewne.\ i kolumny JCM800 NA Celestion G12-65 oraz 2x12 na Vintage 30 kopia tone mastera .Gdyby ktos akurat ......potrzebował

POzdrówka chłopaki


P.s.
KOlumna 4x12" Marshalla juz sprzedana
Bede niedługo opychał 2x12 mozna ja zobaczyć na dvd Artura Lesickiego -Rzemiosło i sztuka vol.1 To własnie ta paczka dokładnie
KOpia tone-mastera na 2x12 celestion vintage 30 8ohm przełaczana stereo mono, kółka, wersja zamknieta cała ze sklejki

KONTAKT 662-950-442 gra bajecznie , jesli ktos nie potrzebuje paczki dla logo to polecam
Ostatnio zmieniony kwietnia 29, 2009, 2:15 pm przez leszekblues, łącznie zmieniany 2 razy
leszekblues
 

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » kwietnia 23, 2009, 4:59 pm

ja trochę tych gratów przerzuciłem :) chociaż młody jeszcze dosyć jestem i nie gram 50 lat, ale do wszystkiego dochodziłem sam, powoli, zbierając kasę i to głównie z grania, żebym dziwiącym się ludziom (że taka kosteczka 900zł :) ) mógł powiedzieć że to na siebie zarobiło.

GITARY:
pierwsze elektryczne wiosło - jakaś ddr'owska pseudogitara z pseudoprzetwornikami, kształtem i tylko kształtem przypominająca SG.

później strat squier. służył mi 7 lat i złego słowa powiedzieć nie mogę... jak na gitarę za 819zł (1997r).

później variax 500. moje odkrycie. nie sprzedawany jeszcze w Polsce, chłopaki w sklepach mówili że line6 nie robi gitar i pukali mi się w czoło. kupiłem w berlinie. świetne wiosło do studia i na chałturzenie. bardzo bardzo uniwersalne, choć manualnie na 4+.

później okazyjnie kupiona yamaha rgx620. kupiona z tęsknoty za floyd rose'm i humbuckerami. sprzedana bardzo szybko. bardzo wygodna dobrze brzmiąca gitarka, ale bez duszy...

później strat mexico HSS. pickupy wymieniłem na noiselessy SSS. świetnie brzmiąca, bardzo wygodna, ale made in mexico, a ja jestem trochę snobem :) i marzył mi się american.

ale zamiast strata kupiłem... music man silhouette special (aktualnie). na razie jestem bardzo zadowolony i nie rozglądam się za niczym, chociaż marzy mi jakiś się strat z górnej półki.

PLANY/MARZENIA:
Gibson ES 335 z mostem Bigsby... mmm :)
jakiś megawypasiony strat brzmiący jak fortepian :)



to tyle... następnym razem o wzmakach :)
pozdr

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości