Hohner czy Hering ?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Hohner czy Hering ?

Postautor: Kruposz » lutego 16, 2009, 12:10 pm

witam !
w końcu czas na zmiane silver stara na coś lepszego...ale dopiero zaczynam i chciałbym pare opinii :) kupować Hohnera Blues Harpa czy Hering Vintage Harpa ? jakie są między nimi różnice ? plusy/minusy ?
z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Robert007Lenert » lutego 16, 2009, 1:51 pm

Kup Tombo Folk Blues.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 16, 2009, 3:04 pm

Ja do nauki ( i nie tylko do nauki) polecam Hohner Special 20. Gra się b. lekko, jest szczelna, łatwo rozbieralna, ma plastikowy korpus, więc nie pęcznieje, a jednocześnie ma całkiem przyjemne brzmienie.

I tak każdy musi znaleźć "swój" model metodą prób i błędów... niestety, nie ma "uniwersalnej" harmoszki. Swego czasu kolega polecił mi Lee Oskara. Kupiłem... i nie spodobała mi się, jakoś niewygodnie mi się grało. Myslałem, że może egzemplarz felerny, kupiłem drugą, w innej tonacji - i to samo. Nie pasi mi i już. A kumpel gra tylko na nich i jest super zadowolony. I gra naprawdę dobrze.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Kruposz » lutego 16, 2009, 4:32 pm

hm a drewniane korpusy nie brzmią lepiej/cieplej ? na harmoszkach sie nie znam,basistą jestem ;)
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: Wojtek Młynarczyk » lutego 16, 2009, 5:26 pm

Minimalnie tak. Ale to naprawdę niewielka różnica. O wiele mniejsza, niż to się powszechnie sądzi i fetyszyzuje. Dużo więcej dla brzmienia daje dobrze ukształtowany "ryj". Natomiast drewno ma też minusy: w modelach niższej klasy (a raczej na takich próbują swoich sił początkujący) najczęściej jest źle zaimpregnowane (lub w ogóle - vide legendarna Marine Band Classic), co powoduje, że korpus pod wpływem śliny pęcznieje, potem się kurczy albo nie, instrument traci szczelność. A dobre harmochy z dobrze zaimpregnowanym korpusem to już wyższa półka cenowa.

Ja drewnianych (Marine Band Classic) i plastikowych (Special 20) używam zamiennie - i naprawdę, wielkiej różnicy nie ma.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: Robert007Lenert » lutego 16, 2009, 5:49 pm

Wojtek Młynarczyk pisze:Minimalnie tak. Ale to naprawdę niewielka różnica. O wiele mniejsza, niż to się powszechnie sądzi i fetyszyzuje. Dużo więcej dla brzmienia daje dobrze ukształtowany "ryj". Natomiast drewno ma też minusy: w modelach niższej klasy (a raczej na takich próbują swoich sił początkujący) najczęściej jest źle zaimpregnowane (lub w ogóle - vide legendarna Marine Band Classic), co powoduje, że korpus pod wpływem śliny pęcznieje, potem się kurczy albo nie, instrument traci szczelność. A dobre harmochy z dobrze zaimpregnowanym korpusem to już wyższa półka cenowa.

Ja drewnianych (Marine Band Classic) i plastikowych (Special 20) używam zamiennie - i naprawdę, wielkiej różnicy nie ma.
Uprzedziles mnie. Mialem podobnie napisac :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości

cron