Uszkodzony ibanez ts-9

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Uszkodzony ibanez ts-9

Postautor: lossuperktos » stycznia 19, 2009, 8:52 pm

Sprawa wygląda tak: efekt podłączony do pieca, wszystko gra dopóki się go nie włączy. wtedy następuje ucięcie całego sygnału i maxymalnie ściszenie. Jakieś sugestie? Od razu odpowiadam, że sprawdziłem na 4 kablach, 2 piecach, 2 gitarach, na nowej baterii i na zasilaczu. nic to nie dało.

z góry wielkie dzięki.
pozdrawiam!
lossuperktos
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: września 13, 2007, 8:28 pm

Postautor: Krzysiek101 » stycznia 21, 2009, 2:06 am

Sprawdź czy wszystko jest dobrze polutowane. Czy jakiś kabelek nie jest urwany, albo czy któryś lut nie puścił.

EDIT:
No chyba że poszedł jakiś tranzystor wykorzystywany do przełączania sygnału.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Lewy » lutego 2, 2009, 1:25 am

A czy brumi przy włączeniu? Tranzystor przełączający raczej nie, ta kostka nie ma tzw. 'True Bypass', więc bardziej bym stawiał na wzmacniacz operacyjny. Popróbuj z wymianą, tyle, że są zamienniki, i każdy brzmi inaczej, niektóre szumią albo koszmarnie zniekształcają sygnał. http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/files/ts9.gif - schemat kostki
Awatar użytkownika
Lewy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 83
Rejestracja: września 11, 2008, 7:40 pm

Postautor: Krzysiek101 » lutego 2, 2009, 6:14 pm

A no nie ma true bypass dlatego są dwa tranzystorki (mówię o 2SK30A) wykorzystywane do zmiany /przełączenia/ sygnału. Ogólnie rzecz biorąc to wszystko to co na schemacie jest poniżej tych tranzystorów co układ sterujący sygnałem, czyli przełączenie efekt i "suchy" sygnał, A sam true bypass chyba nie wykorzystuje żadnego tranzystora. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi, bo nie dokońca jestem pewien tego co teraz napisałem.

Tak na marginesie to aż dziw bierze, że specjalista Turgon nie zabrał jeszcze głosu.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: filsek » maja 4, 2009, 11:01 am

True Bypass był stosowany w wielu efektach i polega na bezposrednim przekazaniu sygnału z gniazda IN do gniazda OUT. TS9 nie ma true bypass.
Odnośnie Twojego TS - to może być mnóstwo rzeczy. Mniej więcej tyle ile jest elemtnów, łączeń itp w kostce.
Jeśli dalej aktualne to pisz. Może pomogę.
filsek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: sierpnia 27, 2008, 7:52 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: lossuperktos » maja 7, 2009, 9:12 am

Osobiście nie znam się na elektronice. Efekt odwiedził elektronika i sprawdzany była na oscyloskopie w celu znalezienia wadliwego scalaka. Został on znaleziony i wymieniony ale dalej jest problem;/

Jak by co efekt idzie pod młotek za jakieś symboliczne pieniądze. Może komuś przyda się obudowa, albo zna się na tym i jest w stanie to naprawić! Jak by co na dniach podam link do aukcji.

Tak przy okazji: może jest na forum jakiś spec od elektroniki z okolic Torunia lub Włocławka?
lossuperktos
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: września 13, 2007, 8:28 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości

cron