Lampa czy tranzystor do multiefektu..?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Lampa czy tranzystor do multiefektu..?

Postautor: dyllek » grudnia 28, 2008, 2:50 pm

Experci nie śmiać się...

Gram chałturki na Digitechu RP350 + piec tranz (Squire) podpinam do mixera, aby uniknąć brzmienia "syntezatorowego".

Ciekawy jestem czy zamiana tego tranz na lampę zmieni moje brzmienie (chodzi o kanał clean), czy digitech będzie lepiej gadał na mixerze..?
dyllek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 60
Rejestracja: października 7, 2007, 3:59 pm

Postautor: badboy7 » grudnia 28, 2008, 6:11 pm

rok temu miałem RP350 i zestaw lampowy Ashdowna FA60H+4x12"ashdown,kiedyś myślałem że jest ok. ale dziś wiem że średnio to gadało razem.Są lepsze "tanie lampy i tanie procki"a jak RP350 na miksie brzmi niemam pojęcia.
badboy7
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: lutego 17, 2007, 7:55 pm
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: mmajewski » stycznia 2, 2009, 1:11 am

No wlasnie ja mam takie samo pytanie,
Gram na Fenderze Stratocasterze USA, wpiete to jest do POD X3 Live, i dalej idzie do Fender'a Performera 1000.
W PODzie nie uzywam zadnych symulacji piecy tylko uzywam efektow z niego.
Chce wlasnie kupic piec lampowy , np Marshalla DSL - 401, i efekt wpinalbym w petle wtedy.
Czy ktos gra na takiej konfiguracji ?
mmajewski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: grudnia 24, 2008, 3:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomek D. » stycznia 2, 2009, 1:06 pm

mmajewski pisze:No wlasnie ja mam takie samo pytanie,
Gram na Fenderze Stratocasterze USA, wpiete to jest do POD X3 Live, i dalej idzie do Fender'a Performera 1000.
W PODzie nie uzywam zadnych symulacji piecy tylko uzywam efektow z niego.
Chce wlasnie kupic piec lampowy , np Marshalla DSL - 401, i efekt wpinalbym w petle wtedy.
Czy ktos gra na takiej konfiguracji ?


Możesz użyć symulacji wzmacniacza w Podzie i wpiąć się do return w Performerze. Gitarę podłączyć do Poda, a nie do Performera. Wtedy wszystkie regulacje miał byś w Podzie, z wzmacniacza wykorzystywałbyś tylko końcówkę mocy. Ponieważ Performer ma 100W mocy na półprzewodnikach, nie powinien wnosić własnego brzmienia, a raczej tylko nagłaśniać Poda :)

Oczywiście możesz użyć w tym celu Marshalla DSL 401, ale muszę Ci powiedzieć, że jest to wzmacniacz, który ma fabrycznie zamontowany kiepski głośnik Celestion Goldback i kiepskie lampy. Miałem okazję naprawiać jeden egzemplarz, miał ustawiony bardzo mały bias, co objawia się "zimnym" brzmieniem. jakość połączeń lutowanych (szczególnie przy podstawkach lamp i mostku Graetza) budzi zastrzeżenia. Poza tymi, dającymi się wyeliminować, wadami, jest nawet niezły.

Na zagranicznych forach wyczytałem, że bardzo dobre rezultaty daje wymiana głośnika w Fenderze Performerze na Celestion Vintage 30.
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: mmajewski » stycznia 2, 2009, 2:44 pm

Ok dzieki za rade, musze tak to chyba zrobic. Tylko ze wlasnie czy ja bym nie potrzebowal innego glosnika zeby te symulacje przepuszczac? bardziej neutralnego ? jak w JC-120 albo cos?
mmajewski
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: grudnia 24, 2008, 3:46 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Tomek D. » stycznia 2, 2009, 11:37 pm

Przede wszystkim trzeba podłączyć (zajmie to małą chwile) i zobaczyć jak gra. Jeśli będzie grało dobrze, no to nie ma co kombinować.
O ile się nie mylę, to w Podzie da się wyłączyć symulację kolumny przy włączonej symulacji wzmacniacza. Ale nie jestem tego pewien, Poda miałem ostatni raz w rękach kilka lat temu.
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: robert » stycznia 14, 2009, 12:10 am

jak ma chłopak dsl 401 , to niech opyli poda ,kupi sobie Ds1 albo ts9 jako boost na wejściu marshalla ,a w pętlę wepnie chociażby virtualizer pro Beringera ,lepiej mu to zabrzmi niż z tym podem .
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości

cron