Mikrofon- nagrywanie akustyka :)

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Mikrofon- nagrywanie akustyka :)

Postautor: CieplaK94 » grudnia 27, 2008, 2:10 pm

Witam!
Czy moglibyście mi polecić jakiś w miarę dobry (chodzi mi o dobry stosunek ceny do jakości) mikrofon podłączany do kompa (na przykład przez usb) za cenę ok. 50 zł ? Chodzi mi głównie o nagrywanie akustyka, lekkich utworów, bluesa i pochodnych :wink: Aha i jeszcze jedno, żadnego wiercenia dziur w gitarze ;)

PozdRo :)
CieplaK94
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 56
Rejestracja: lutego 26, 2008, 10:20 pm
Lokalizacja: BydgoszcZ

Postautor: Jurek Muszynski » stycznia 5, 2009, 10:51 am

Na gwiazdkę mój syn dostał mikrofon Shure C606 (ok. 100 zł), który podłącza do preampu DIY, który kiedyś zlutowałem może za 15 zł z kitu dostępnego w sklepach elektronicznych. Nagrywaliśmy przez to gitarę akustyczną i wyszła bardzo przyzwoicie. Trochę to przekracza budżet, który podałeś, ale ciężko Ci będzie znaleźć tańszy mikrofon, który nie brzmi jak telefon. Może używany C606?
Awatar użytkownika
Jurek Muszynski
bluesman
bluesman
 
Posty: 202
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 9:47 am
Lokalizacja: Watford

Postautor: HubertM » stycznia 11, 2009, 4:08 pm

CieplaK94, Jeżeli miałbyś jednak trochę więcej kasy na mikrofon, to polecam Selene CM-500. Ma własne zasilanie z baterii, więc nie potrzeba żadnego zasilania phantomowego w mikserze, wystarczy podłączyć pod komputer.
Do nagrywania gitary jest wprost wyśmienity.

Tutaj recenzja:
http://www.e-muzyk.net.pl/content/view/290/34/
I najważniejsze, ostatnie zdanie:
w kategorii taniości Selene CM-500 biją takiego Shure PG-81 nie ustępując mu absolutnie jakością. Bo to właściwie to samo.


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
HubertM
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 45
Rejestracja: października 14, 2008, 8:34 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości