Combo fender super champ i blues junior

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Combo fender super champ i blues junior

Postautor: kipiboy » grudnia 17, 2008, 4:05 am

Witam wszystkich.

Co myślicie o fenderach Super Champ i Blues Junior????
Gram na Strat. Highway One zastanawiam się nad wymianą pikapow na lance sensor. Niestety nie mogę znalezc info o brzmieniu modelu gold. A może inna alternatywa??? Ktoś pomoże??

pozdrawiam
kipiboy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 16, 2008, 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joe_bonamassa » grudnia 17, 2008, 9:20 am

Hey,

Ja posiadam w swoim stracie set pickup-ow gold lace sensor i z czystym sumieniem moge je polecic, zreszta na allegro ostatnio ktos sprzedawal komplet,moze jeszcze stoi.

Posiadalem tez Texas Special, czyli takie jakich uzywal SRV,jednak ostatecznie bardziej podobaly mi sie Goldy i przy nich zostalem.

A do jakiego rodzaju, muzyki potrzebujesz przetworniki?
joe_bonamassa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 12:24 pm

Postautor: dzetro » grudnia 17, 2008, 11:04 am

Ja gram na Blues juniorze i jestem zadowolony, nieskomplikowany piec, fajne bluesowe brzmienie i moc mi wystarcza. Jak dodasz footswitch to masz dwa kanaly. Normal i fat. :)
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza. www.retroblues.net
Awatar użytkownika
dzetro
bluesman
bluesman
 
Posty: 294
Rejestracja: kwietnia 30, 2007, 8:36 pm
Lokalizacja: Hlucin, Czechy

Postautor: kipiboy » grudnia 17, 2008, 5:06 pm

Tak..... widziałem ten set gold lace sensor na allegro i stąd właśnie moje pytanie o nie.
Gram tylko blues.
Czy ktoś w Warszawie sprzedaje osprzęt fendera??
Czy nowego fendera USA warto oddać do lutnika w celu ewentualnej regulacji??
Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie.
kipiboy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 16, 2008, 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joe_bonamassa » grudnia 17, 2008, 9:31 pm

Jesli szukasz typowo fenderowskiego brzmienia singlii bez zadnych kombinacji to spokojnie lace sensory i texasy mozesz brac.

Warto, tym bardziej, ze dzisiejsza jakosc produktow fendera spadla,( zreszta nie tylko fendera), wiec lutnik wyreguluje ci wszystko, wypoleruje progi i ewentualnie wyrowna jesli bedzie taka potrzeba, generalnie doprowadzi do stanu, zeby gitara byla do grania ,a nie na polowanie na slonie;)

Chyba ze kupisz gitare od kogos kto juz taki zabieg wykonal, bo jesli nowa prosto ze sklepu, to obowiazkowo odwiedz lutnika:)
joe_bonamassa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 12:24 pm

Postautor: kipiboy » grudnia 17, 2008, 9:53 pm

chce jeszcze wymienić klucze na te:
http://www.allegro.pl/item508651632_klu ... chrom.html
czy to dobry wybór??
kipiboy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 16, 2008, 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tomek D. » grudnia 17, 2008, 10:49 pm

kipiboy pisze:chce jeszcze wymienić klucze na te:
http://www.allegro.pl/item508651632_klu ... chrom.html
czy to dobry wybór??


Jeżeli nie zamierzasz intensywnie używać tremola, to raczej nie ma większego sensu wstawianie blokowanych. Moim zdaniem główną przyczyną puszczania stroju jest opór strun na siodełku. Uważam, że lepiej dać zwykłe klucze i wstawić jakieś porządne siodełko z grafitu albo kości.
A jeżeli Ci się struny klinują w siodełku, to nawet najlepsze klucze nie pomogą.
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: joe_bonamassa » grudnia 17, 2008, 10:50 pm

Dobry ,ale z jakiego powodu chcesz zmieniac klucze, w amerykanskim stratocastrze, bo domyslam sie z powyzszych wypowiedzi, ze o taką gitare chodzi???
joe_bonamassa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 12:24 pm

Postautor: joe_bonamassa » grudnia 17, 2008, 10:54 pm

Dokladnie tak jak Tomek D. pisze, jesli zamierzasz wlasnie z tego powodu wymienic klucze to sobie odpusc, szkoda kasy.

Szczerze mowiac wymiana siodelka i dobre klucze do konca tez nie pomogą, przy uzywaniu tremola w stracie i tak bedzie sie rozstrajał.
joe_bonamassa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 12:24 pm

Postautor: kipiboy » grudnia 17, 2008, 11:29 pm

w ogóle nie dotykam tremola, może to faktycznie jest siodełko, fakt faktem mocno je podciągam przy solówkach a są jeszcze świeże... pierwszy raz gram na strunach fendera i nie wiem jak się zachowują.
kipiboy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 16, 2008, 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kipiboy » grudnia 17, 2008, 11:30 pm

tak, to ameryka
kipiboy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 16, 2008, 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joe_bonamassa » grudnia 18, 2008, 9:51 am

wiec kluczy nie ruszaj, tylko idz z nia do lutnika niech ja ustawi , sprawdzi i ewentualnie wymieni siodelko, albo je poprawi.
joe_bonamassa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 12:24 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości

cron